Program för DM-JDM (50m) Mellansvenska 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 3/6 Klockan 15.30 (Insim kl. 14.00-15.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
DM-JDM (50m) Mellansvenska 2023
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 3 jun 2023 till den 4 jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Damer
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR MSSF |
2:02.92 |
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
Västerås SS |
Kungsbacka |
2022-03-13 |
|
|
JDR MSSF |
2:02.92 |
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
Västerås SS |
Kungsbacka |
2022-03-13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
3 |
|
Alma Thorildsson |
2010 |
VÄSTERÅS |
3:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
4 |
|
Saga Moberg Egerås |
2010 |
VÄSTERÅS |
3:01.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
5 |
|
Selma Hekne |
2010 |
VÄSTERÅS |
3:16.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
6 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
ÖSA |
3:23.74 |
S |
S14 |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Damer |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1 |
|
My Svanerö |
2009 |
ESKILSTUNA |
2:43.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
|
Alde Andersson |
2009 |
ESKILSTUNA |
2:42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
3 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
UPSALA S |
2:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
4 |
|
Clara Lindblom |
2010 |
STRÄNGNÄS |
2:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
5 |
|
Nellie Szabo |
2009 |
FALUN |
2:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
6 |
|
Stina Jansson |
2010 |
VÄSTERÅS |
2:40.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
7 |
|
Isabelle Rosén |
2009 |
ESKILSTUNA |
2:42.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
8 |
|
Siri Thermaenius |
2009 |
STRÄNGNÄS |
2:43.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Damer |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1 |
|
Alma Alhällen Thell |
2008 |
ESKILSTUNA |
2:31.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
2 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
ÖSA |
2:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
3 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
ÖSA |
2:28.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
4 |
|
Julia Singelman |
2009 |
VÄSTERÅS |
2:27.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
5 |
|
Philia Norling |
2008 |
VÄSTERÅS |
2:27.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
6 |
|
Hanna Kapidzic |
2010 |
VÄSTERÅS |
2:28.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
7 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
UPSALA S |
2:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
8 |
|
Milia Hardy |
2008 |
UPSALA S |
2:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Damer |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
1 |
|
Linnéa Monfelt |
2009 |
FALUN |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
2 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
UPSALA S |
2:24.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
3 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
SK ENA |
2:24.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
4 |
|
Tilda Lindqvist |
2008 |
ESKILSTUNA |
2:23.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
5 |
|
Ellen Jörstad |
2007 |
ÖSA |
2:23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
6 |
|
Isabelle Helin |
2009 |
VÄSTERÅS |
2:24.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
7 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
VÄSTERÅS |
2:24.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
8 |
|
Josefin Johansson |
2006 |
VÄSTERÅS |
2:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Damer |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
1 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
ÖSA |
2:21.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
2 |
|
Alva Granzell |
2006 |
FALUN |
2:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
3 |
|
Moa Englund |
2008 |
GRUMS SS |
2:19.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
4 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
UPSALA S |
2:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
5 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
FALUN |
2:18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
6 |
|
Isabelle Marek |
2008 |
ESKILSTUNA |
2:19.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
7 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
UPSALA S |
2:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
8 |
|
Ella Andersson |
2007 |
UPSALA S |
2:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Damer |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
1 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
UPSALA S |
2:17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
2 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
KARLSTAD |
2:16.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
3 |
|
Linnea Larsson |
2005 |
FALUN |
2:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
4 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
ESKILSTUNA |
2:14.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
5 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
UPSALA S |
2:15.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
6 |
|
Ida Svensson |
2006 |
UPSALA S |
2:16.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
7 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
ÖSA |
2:17.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
8 |
|
Moa Granzell |
2008 |
KARLSTAD |
2:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Damer |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
1 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
VÄSTERÅS |
2:11.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
2 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
ESKILSTUNA |
2:09.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
3 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
KARLSTAD |
2:07.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
4 |
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
VÄSTERÅS |
1:58.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
5 |
|
Elise Käck |
2006 |
VAIK SK |
2:07.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
6 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
ÖSA |
2:08.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
7 |
|
Linnea Lindberg |
2005 |
KARLSTAD |
2:10.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
8 |
|
Signe Lindberg |
2008 |
KARLSTAD |
2:12.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-06-03 14:35:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|