Ohjelma Danske Open Masters Langbane
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open Masters Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallens svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmek |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. maj 2023 to 29. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
50m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Alder |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
74 |
|
Anders Kilen |
48 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
9 |
|
Mads Gjerløv |
51 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
160 |
|
Roar Andersen |
22 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
113 |
|
Paul Wolf |
50 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
38 |
|
Aleksandrs Frolovs |
33 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
111 |
|
Jacob Schøler |
25 |
Frem Odense |
DEN |
26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
132 |
|
Sebastian Broksø Mirkovic |
27 |
Vest-Brøndby |
DEN |
27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
31 |
|
Claudio Lovisa |
37 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
122 |
|
Dan Ole Johansen |
63 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
11 |
|
Henrik Pedersen |
58 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
133 |
|
Oliver Mirkovic |
30 |
Vest-Brøndby |
DEN |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
51 |
|
Dennis Shafir |
34 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
72 |
|
Søren Jensen |
48 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
167 |
|
Anders Dalsgaard |
53 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
79 |
|
Torsten Ringberg |
65 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
134 |
|
Mathias Roer Højgaard |
29 |
Vest-Brøndby |
DEN |
29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
71 |
|
Michael Clausen |
42 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
27 |
|
Michael Schacht |
56 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
78 |
|
Simon Barchard |
46 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
155 |
|
John J Morgan |
61 |
KU Svømning og Vandpolo |
DEN |
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
32 |
|
Renaud Jester |
27 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
89 |
|
Erik Brandsma |
53 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
88 |
|
Kristian Rahbek |
44 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
47 |
|
Bjørn Starcke |
60 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
165 |
|
Mikael Olsson Friberg |
54 |
SK Triton |
SWE |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
129 |
|
Jesper Olsen |
54 |
Vest-Brøndby |
DEN |
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
123 |
|
Finn Bækgaard |
68 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
52 |
|
Thomas Laursen |
51 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
8 |
|
Ulrik Schäfer |
61 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
36 |
|
Bo Hyllested |
74 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
49 |
|
Kurt Aaholst |
57 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
30 |
|
Jan Johansen |
83 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2023 13:50.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|