Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Øst børn Medley kombination 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Birkerød Idrætscenter |
Arrangør |
SvømDanmark og SigmaSwim Birkerød |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
22. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
100m Rygsvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
170 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
176 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
23 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
146 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
15 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
18 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
206 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
200 |
|
William Henry Hartvigsen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
47 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
194 |
|
Christoph Lykke Piil Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
165 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
172 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
34 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
136 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
68 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
46 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
10 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
212 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
193 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
130 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
67 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
13 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
32 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
41 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
192 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
173 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
153 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
99 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
26 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
5 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
218 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
128 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
174 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
135 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
100 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
48 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
151 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
133 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
75 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
65 |
|
Lau Kjellerup |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
149 |
|
Hannibal Bjerregaard- Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
199 |
|
Vilbert Fosbøl |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
216 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
203 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
148 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
119 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
GTI - Greve |
DEN |
1:24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
220 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
114 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevenson |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
7 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
36 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
DEN |
1:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
131 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
196 |
|
Herman Ludvig Scheel |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
97 |
|
Jakob Johns |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
63 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
1:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
129 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
27 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
118 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
DEN |
1:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
205 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
6 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
1:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
207 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
161 |
|
Gustav Poulsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
1:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
121 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
209 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
22 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
195 |
|
Elias Brøndum Andersen |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
226 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
80 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
50 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
169 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
76 |
|
Bjørn Hardahl |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
11 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
127 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
24 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
166 |
|
Axel Krogsæter |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
219 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
214 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
124 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
224 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
98 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
122 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
1:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
19 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
215 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
167 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
217 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
221 |
|
Silas Dalsaa |
2011 |
Vest-Brøndby |
DEN |
1:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
154 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
141 |
|
Anzor Azimjonov |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
UZB |
1:32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
171 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
20 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
115 |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
DEN |
1:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
101 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
159 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
1:35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
95 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
1 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
1:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
96 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
92 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
74 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
190 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
1:43.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
168 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:44.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
175 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
163 |
|
Carl Trier Ankjær Sørensen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
160 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
162 |
|
Liam Sean Nielsen |
2011 |
Dragsholm Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2023 18:26.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|