Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Zoggs Zwim Stockholm - Summer Cup 2023
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
Stockholmspolisens IF simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 30 jun 2023 till den 2 jul 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Damer ABC
|
Final 1 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
450 |
1 |
|
Emilia Berglind |
2010 |
WISBY SS |
3:32.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
2 |
|
Stella Touma |
2009 |
SKK |
3:25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
452 |
3 |
|
Ebba Nordin |
2010 |
WISBY SS |
3:15.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
4 |
|
Alva Windirsch |
2009 |
SK NEPTUN |
3:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
451 |
5 |
|
Signe Johansson |
2010 |
WISBY SS |
3:14.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
6 |
|
Liv Rönnqvist |
2010 |
SUNDSVALL |
3:16.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
7 |
|
Stella Westlund |
2010 |
SUNDSVALL |
3:29.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Damer ABC |
Final 2 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
0 |
|
Astrid Hägg |
2010 |
SUNDSVALL |
3:09.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
508 |
1 |
|
Hanna Sundström |
2009 |
SS04 |
3:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
300 |
2 |
|
Theya Ericsdotter |
2010 |
SUNDSVALL |
3:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
3 |
|
Ester Magnusdotter |
2008 |
NJURUNDA |
3:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
4 |
|
Alice Ernerfeldt |
2008 |
NJURUNDA |
3:01.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
5 |
|
Ida Ericsson |
2010 |
SUNDSVALL |
3:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
505 |
6 |
|
Embla Silwerfrost |
2008 |
SS04 |
3:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
7 |
|
Elvira Östlund |
2006 |
LUDVIKA SS |
3:05.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
552 |
8 |
|
Sara Svensson |
2010 |
SPIF SF |
3:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
413 |
9 |
|
Caisa Karlsson |
2008 |
UPSALA S |
3:09.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Damer ABC |
Final 3 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
797 |
0 |
|
Leah Victoria Nedregård Eide |
2007 |
GR18410007450 |
3:00.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
1 |
|
Alma Leinder |
2010 |
SK NEPTUN |
2:56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
2 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
NJURUNDA |
2:54.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
3 |
|
Alice Agemalm-Westman |
2009 |
SALA SS |
2:53.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
331 |
4 |
|
Sanna Rud Bengtsson |
2010 |
SÖDERTÖRN |
2:52.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
575 |
5 |
|
Tuva Wålen Baardsen |
2008 |
SK Speed |
2:53.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
6 |
|
Sigrid Wååg |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
2:53.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
7 |
|
Anna Brandström |
2010 |
NJURUNDA |
2:55.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
800 |
8 |
|
Mira Kvandal Johansen |
2008 |
GR18410007450 |
2:58.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
9 |
|
Melina Tsampazis |
2009 |
SÖDERTÖRN |
3:00.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Damer ABC |
Final 4 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
759 |
0 |
|
Marie Minde Binderø |
2009 |
GR02311614450 |
2:48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
430 |
1 |
|
Elin Bohman |
2009 |
UPSALA S |
2:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
617 |
2 |
|
Tuva Härd Slåtten |
2010 |
LRK |
2:47.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
3 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
HÄRNÖSAND |
2:47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
362 |
4 |
|
Moa Frejd |
2008 |
SÖDERTÖRN |
2:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
364 |
5 |
|
Nova Svensson |
2010 |
SÖDERTÖRN |
2:47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
6 |
|
Amanda Ljungdahl |
2009 |
HÄRNÖSAND |
2:47.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
576 |
7 |
|
Ella Pedersen Downey |
2009 |
SK Speed |
2:47.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
509 |
8 |
|
Hedda Revsäter |
2009 |
SS04 |
2:48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
9 |
|
Naomi Chijioke |
2009 |
SÖDERTÖRN |
2:49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Damer ABC |
Final 5 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
0 |
|
Lexie Holmberg |
2008 |
HÄRNÖSAND |
2:46.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
458 |
1 |
|
Moa Thurgren |
2010 |
WISBY SS |
2:46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
329 |
2 |
|
Tova Björk |
2010 |
SÖDERTÖRN |
2:46.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
597 |
3 |
|
Helene Elizabeth Nyheim Østeby |
2006 |
SK Speed |
2:45.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
4 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
NJURUNDA |
2:43.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
5 |
|
Signe Wååg |
2008 |
SPÅRVÄGEN |
2:43.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
772 |
6 |
|
Zena Jayab |
2009 |
GR02311614450 |
2:45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
7 |
|
Wendela Melin |
2010 |
SÖDERTÖRN |
2:46.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
8 |
|
Clara Sartor |
2010 |
SKURU IK |
2:46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
773 |
9 |
|
Iselin Abena Dennis Jøndal |
2009 |
GR02311614450 |
2:46.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Damer ABC |
Final 6 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
506 |
0 |
|
Ester Nilsson |
2009 |
SS04 |
2:43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
363 |
1 |
|
Isabella Nilsson |
2009 |
SÖDERTÖRN |
2:42.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
374 |
2 |
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
SÖDERTÖRN |
2:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
3 |
|
Nora Lovisa Edin |
2010 |
SK NEPTUN |
2:40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
4 |
|
Ida Lövblom |
2010 |
SKK |
2:40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
5 |
|
Isis Olin |
2010 |
S 77 |
2:40.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
6 |
|
Elma Butti |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
2:40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
7 |
|
Miranda Viksten |
2010 |
SUNDSVALL |
2:42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
761 |
8 |
|
Saga Brattbakk |
2010 |
GR02311614450 |
2:42.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
798 |
9 |
|
Inga Josefine Helskog Hansen |
2010 |
GR18410007450 |
2:43.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Damer ABC |
Final 7 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
726 |
0 |
|
Dýrleif Hanna Guðbjartsdóttir |
2008 |
Umfb |
2:40.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
1 |
|
Moa Lindblom |
2008 |
SALA SS |
2:39.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
784 |
2 |
|
Hanna Emilie Rygg-Berg |
2010 |
GR02311614450 |
2:37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
3 |
|
Noelia Frank |
2007 |
SUNDSVALL |
2:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
734 |
4 |
|
Sigrún Halla Olgeirsdóttir |
2008 |
Umfb |
2:35.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
414 |
5 |
|
Ida Schönberg |
2009 |
UPSALA S |
2:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
6 |
|
Vida Brink |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
2:37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
7 |
|
Ida Persson |
2010 |
SÖDERTÖRN |
2:38.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
393 |
8 |
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
TYRESÖ SS |
2:40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
9 |
|
Wira Andersson |
2010 |
NJURUNDA |
2:40.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Damer ABC |
Final 8 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
591 |
0 |
|
Emma Skarde |
2010 |
SK Speed |
2:34.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
731 |
1 |
|
Ingibjörg Anna Skúladóttir |
2006 |
Umfb |
2:33.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
2 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
SKK |
2:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
758 |
3 |
|
Eva Chipo Marova Andersen |
2009 |
GR02311614450 |
2:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
4 |
|
Svea Röhss |
2010 |
S 77 |
2:31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
750 |
5 |
|
Rebekka Rún Magnúsdóttir |
2008 |
SH |
2:32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
6 |
|
Lone Trygg Wik |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
2:32.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
778 |
7 |
|
Pauline Elise Masiak |
2008 |
GR02311614450 |
2:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
8 |
|
Isabell Samuelsson |
2009 |
SÖDERTÄLJE |
2:34.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
454 |
9 |
|
Siri Rundqvist |
2010 |
WISBY SS |
2:35.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Damer ABC |
Final 9 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
435 |
0 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
UPSALA S |
2:31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
776 |
1 |
|
Kristin Lyssandtræ |
2007 |
GR02311614450 |
2:30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
2 |
|
Linn Olsson |
2010 |
BORLÄNGE |
2:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
469 |
3 |
|
Amy Sterby |
2008 |
SS04 |
2:28.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
438 |
4 |
|
Tova Franzén |
2001 |
UPSALA S |
2:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
812 |
5 |
|
Louise Engström |
2010 |
DANDERYD |
2:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
528 |
6 |
|
Delara Ronquist |
2007 |
SPIF SF |
2:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
436 |
7 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
UPSALA S |
2:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
500 |
8 |
|
Louise Axland |
2007 |
SS04 |
2:31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
282 |
9 |
|
Isabelle Mineur |
2009 |
SUNDSVALL |
2:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Damer ABC |
Final 10 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
0 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
SÖDERTÖRN |
2:27.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
793 |
1 |
|
Amelia Hanna Wierzbicka |
2008 |
GR02311614450 |
2:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
426 |
2 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
UPSALA S |
2:26.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
616 |
3 |
|
Solveig Ruud Tednes |
2010 |
LRK |
2:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
791 |
4 |
|
Mai Tran |
2010 |
GR02311614450 |
2:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
532 |
5 |
|
Freja Löfgren |
2007 |
SPIF SF |
2:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
457 |
6 |
|
Ellie Brolin |
2008 |
WISBY SS |
2:26.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
408 |
7 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
UPSALA S |
2:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
796 |
8 |
|
Ada Viken Refseth |
2004 |
Hamar IL |
2:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
9 |
|
Alva Norgren |
2006 |
SUNDSVALL |
2:27.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Damer ABC |
Final 11 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
806 |
0 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
1 |
|
Mimmi Falk |
2009 |
S 77 |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
622 |
2 |
|
JULIETA SANCHEZ MEDINA |
2010 |
ANV |
2:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
785 |
3 |
|
Arbenita Shala |
2009 |
GR02311614450 |
2:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
779 |
4 |
|
Eira Melhus-Tangen |
2007 |
GR02311614450 |
2:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
601 |
5 |
|
Merilin Priivits |
2006 |
AUD |
2:23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
501 |
6 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
SS04 |
2:24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
7 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
SUNDSVALL |
2:24.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
520 |
8 |
|
Sandra Ignjatovic |
2007 |
SPIF SF |
2:25.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
9 |
|
Clara Carlén |
2009 |
S 77 |
2:25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Frisim Damer ABC |
Final 12 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
0 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
SÖDERTÖRN |
2:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
1 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
SKK |
2:20.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
2 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
NJURUNDA |
2:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
434 |
3 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
UPSALA S |
2:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
786 |
4 |
|
Silja Thoresen Skinlo |
2007 |
GR02311614450 |
2:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
753 |
5 |
|
María Skorastein Sigurdardóttir |
2007 |
SH |
2:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
661 |
6 |
|
Elisaveta Røste |
2005 |
TS&LK |
2:18.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
407 |
7 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
UPSALA S |
2:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
8 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
DANDERYD |
2:20.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
619 |
9 |
|
Selma Hammerstad |
2010 |
LRK |
2:22.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-07-01 14:41:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|