2024-05-23   02:26:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma Märsky-uinnit

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Entry List
Märsky-uinnit
Place: Mäkelänrinteen Uintikeskus Organizer: Helsingfors Simsällskap r.f.
Pool: 50m Competition Date: May 27, 2023 to May 27, 2023
13 100m Freestyle Women
Rollo10 1:38.13
Rollo11 1:25.27
Rollo12 1:17.59
IKM13 1:06.74
IKM14 1:04.03
IKM15 1:03.16
SM-raja 1:01.90
NSM-raja 1:03.00
GP 1:04.60
NEM23A 56.95
NEM23B 57.52
T15
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 626 Elsa Constable 2009 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:00.41
2 367 Mona Hankavuori 2009 Raision Urheilijat FIN 1:01.06
3 613 Sofia Danska 2009 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:01.98
4 618 Saara Pakomäki 2008 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:02.81
5 573 Sofia Räihä 2008 Jyväskylän Aalto FIN 1:03.03
6 211 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry FIN 1:03.58
7 175 Aino Lindholm 2008 Riihimäen Uimaseura FIN 1:03.70
8 633 Lisette Schaper 2009 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:03.86
9 312 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo FIN 1:04.07
10 575 Nelli Kiho 2008 Jyväskylän Aalto FIN 1:04.08
11 53 Aurora Pimenoff 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 1:04.65
12 485 Veera Ahvenainen 2008 Vanders FIN 1:04.84
13 51 Nelma Vuorre 2009 Helsingfors Simsällskap FIN 1:04.90
14 473 Alisa Myllykoski 2009 Vanders FIN 1:05.33
15 574 Julia Lampinen 2009 Jyväskylän Aalto FIN 1:05.35
16 244 Venla Salminen 2010 Simmis Wanda ry FIN 1:05.98
17 39 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap FIN 1:06.44
18 38 Iiris Kostiainen 2008 Helsingfors Simsällskap FIN 1:06.72
19 591 Johanna Laine 2011 Jyväskylän Aalto FIN 1:06.77
20 650 Maya Bergström 2010 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:06.91
21 323 Miisa Eerola 2008 Haminan Uimaseura FIN 1:07.22
22 261 Vivian Blomvall 2009 Simmis Wanda ry FIN 1:07.52
23 578 Isabel Kykyri 2008 Jyväskylän Aalto FIN 1:08.11
24 634 Viola Tojander 2010 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:08.14
25 526 Ilona Gummerus 2011 Uimaseura Aquila FIN 1:08.82
26 256 Venla Kiviaho 2011 Simmis Wanda ry FIN 1:09.62
27 41 Amelie Hillers 2009 Helsingfors Simsällskap FIN 1:09.99
28 431 Emma Kaiser 2011 ORCA Helsinki FIN 1:10.38
29 253 Saimi Oksanen 2009 Simmis Wanda ry FIN 1:10.39
30 592 Noora Ruuskanen 2010 Jyväskylän Aalto FIN 1:10.41
31 325 Helmi Heikkilä 2010 Haminan Uimaseura FIN 1:10.54
32 646 Veera Vilhelma Kiukkonen 2008 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:10.81
33 580 Unna Tourunen 2010 Jyväskylän Aalto FIN 1:10.83
34 643 Nea Niemi 2008 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:11.03
35 65 Amanda Agbroko 2010 Helsingfors Simsällskap FIN 1:11.13
36 637 Helmi Rantala 2010 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:11.49
37 259 Hanne Ruotsalainen 2010 Simmis Wanda ry FIN 1:11.60
38 517 Emilia Tikkanen 2008 Uimaseura Aquila FIN 1:11.67
39 434 Lumi Sutinen 2011 ORCA Helsinki FIN 1:12.01
40 208 Mikaela Heiman 2008 Simmis Wanda ry FIN 1:12.16
41 219 Mea Ingram 2008 Simmis Wanda ry FIN 1:12.25
42 396 Saara Solkinen 2010 Salon Uimarit FIN 1:12.40
43 230 Emilia Lindroos 2011 Simmis Wanda ry FIN 1:12.90
44 647 Peppi Viljanen 2009 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:12.91
45 432 Elsa Olivia Koivula 2009 ORCA Helsinki FIN 1:13.01
46 64 Anniina Taipalus 2009 Helsingfors Simsällskap FIN 1:13.37
47 52 Liisi Emilia Tuominen 2009 Helsingfors Simsällskap FIN 1:13.57
48 481 Vilhelmiina Vainoniemi 2011 Vanders FIN 1:13.72
49 126 Pipsa Männistö 2009 Helsingin Uimarit FIN 1:13.75
50 226 Elma Haunia 2010 Simmis Wanda ry FIN 1:13.77
51 636 Inkeri Rinnola 2010 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:14.35
52 594 Eeva Pirttimäki 2009 Jyväskylän Aalto FIN 1:14.43
53 63 Sanni Talka 2009 Helsingfors Simsällskap FIN 1:14.45
54 268 Siiri Rouhiainen 2010 Simmis Wanda ry FIN 1:14.47
55 501 Anni Koljonen 2012 Vanders FIN 1:14.49
56 597 Cecilia Ojala 2010 Jyväskylän Aalto FIN 1:14.54
57 240 Maria Pilz 2009 Simmis Wanda ry FIN 1:14.54
58 121 Ilona Sauliala 2008 Helsingin Uimarit FIN 1:14.78
59 252 Camilla Närhi 2010 Simmis Wanda ry FIN 1:15.89
60 598 Noela Salokangas 2008 Jyväskylän Aalto FIN 1:15.96
61 528 Mette Virtanen 2009 Uimaseura Aquila FIN 1:16.03
62 603 Amelia Suvanto 2010 Jyväskylän Aalto FIN 1:16.19
63 224 Siiri Pynnönen 2008 Simmis Wanda ry FIN 1:16.35
64 67 Stella Alexandra Vainio 2009 Helsingfors Simsällskap FIN 1:16.38
65 595 Elle Aaltonen 2010 Jyväskylän Aalto FIN 1:16.92
66 284 Lotta Myllykoski 2010 Tuusulan Uimaseura ry FIN 1:16.98
67 189 Mimosa Puikkonen 2010 Riihimäen Uimaseura FIN 1:17.34
68 2 Lily Pettersson 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:17.53
69 262 Eve Ukkonen 2011 Simmis Wanda ry FIN 1:17.68
70 68 Diana Igonen 2011 Helsingfors Simsällskap FIN 1:17.70
71 490 Enna Järvinen 2011 Vanders FIN 1:17.72
72 183 Sophia Aitamaa 2012 Riihimäen Uimaseura FIN 1:18.03
73 602 Emilia Pietilä 2010 Jyväskylän Aalto FIN 1:18.43
74 228 Emilia Pieroni 2011 Simmis Wanda ry FIN 1:18.55
75 181 Nuppu Rehell 2009 Riihimäen Uimaseura FIN 1:18.62
76 430 Isla Ovaskainen 2011 ORCA Helsinki FIN 1:19.04
77 670 Sofia Wigelius 2009 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:19.18
78 520 Lotte Peltola 2011 Uimaseura Aquila FIN 1:19.42
79 522 Aamu Lindström 2012 Uimaseura Aquila FIN 1:19.79
80 4 Hedda Grönqvist 2011 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 1:20.43
81 673 Fanni Blom 2009 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:20.45
82 174 Hilla Soppi 2010 Riihimäen Uimaseura FIN 1:20.49
83 260 Janika Parkkila 2010 Simmis Wanda ry FIN 1:20.56
84 243 Emma Hakala 2011 Simmis Wanda ry FIN 1:20.67
85 169 Iiris Tuukkanen 2008 Riihimäen Uimaseura FIN 1:21.31
86 648 Eva Riquelme Mac Donald 2010 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:21.89
87 265 Milja Parkkamäki 2013 Simmis Wanda ry FIN 1:21.95
88 258 Alina Karpov 2011 Simmis Wanda ry FIN 1:22.57
89 376 Kielo Kalliokoski 2012 Raision Urheilijat FIN 1:23.01
90 406 Ida Sjöblom 2011 Salon Uimarit FIN 1:23.14
91 182 Seela Ruponen 2011 Riihimäen Uimaseura FIN 1:23.78
92 521 Eve Huovila 2011 Uimaseura Aquila FIN 1:24.58
93 328 Venla Liikkanen 2011 Haminan Uimaseura FIN 1:24.83
94 421 Minttu Ahokas 2010 Salon Uimarit FIN 1:25.24
95 264 Erika Santala 2009 Simmis Wanda ry FIN 1:25.81
96 135 Enni Harjanne 2012 Helsingin Uimarit FIN 1:25.84
97 185 Amanda Autio 2012 Riihimäen Uimaseura FIN 1:26.42
98 395 Heta Lesonen 2011 Salon Uimarit FIN 1:26.80
99 498 Ella Tuohino 2013 Vanders FIN 1:27.79
100 449 Aino Virtanen 2012 ORCA Helsinki FIN 1:28.48
101 377 Lilja Kuosmanen 2012 Raision Urheilijat FIN 1:29.22
102 654 Aada Lehtinen 2010 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:29.69
103 99 Emme Wahlroos 2013 Helsingfors Simsällskap FIN 1:30.30
104 194 Lisette Jaas 2012 Riihimäen Uimaseura FIN 1:30.45
105 408 Olivia Hägerström 2012 Salon Uimarit FIN 1:31.28
106 79 Isabel Nyback 2012 Helsingfors Simsällskap FIN 1:31.54
107 192 Maysa Himmich 2011 Riihimäen Uimaseura FIN 1:31.93
108 191 Janni Loikala 2013 Riihimäen Uimaseura FIN 1:32.57
109 448 Olivia Lume 2012 ORCA Helsinki FIN 1:33.16
110 374 Saana Kinos 2012 Raision Urheilijat FIN 1:33.73
111 659 Ida-Riikka Pylkäs 2009 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:34.45
112 419 Alma Savolainen 2011 Salon Uimarit FIN 1:34.77
113 267 Sanni Niiranen 2009 Simmis Wanda ry FIN 1:36.94
114 418 Sara Kivelä 2010 Salon Uimarit FIN 1:38.20
115 93 Saana Ekholm 2012 Helsingfors Simsällskap FIN 1:38.21
116 525 Sara Jormanainen 2012 Uimaseura Aquila FIN 1:39.22
117 85 Jessica Oker-Blom 2012 Helsingfors Simsällskap FIN 1:43.96
118 420 Emma Keto-oja 2012 Salon Uimarit FIN 1:45.00
119 86 Noomi Untamala 2013 Helsingfors Simsällskap FIN 1:49.63
120 450 Kerttu Jääskeläinen 2013 ORCA Helsinki FIN 1:49.78
121 193 Aava Laitinen 2013 Riihimäen Uimaseura FIN 1:52.12
122 109 XINNING ZHOU 2013 Helsingfors Simsällskap FIN 1:52.34
123 414 Alina Helskyaho 2012 Salon Uimarit FIN 1:54.82
124 84 Siiri Levomäki 2012 Helsingfors Simsällskap FIN 1:56.91
125 107 Sofie Hindström 2013 Helsingfors Simsällskap FIN 2:04.71
126 416 Anna Kovács-Balogh 2013 Salon Uimarit FIN 2:07.21
127 412 Ava Sjöblom 2014 Salon Uimarit FIN 2:08.97
128 664 Vivi Virolainen 2013 Helsingfors Simsällskap FIN 2:12.39
129 403 Moona Määttänen 2014 Salon Uimarit FIN 2:13.64
130 289 Vanamo Puura 2011 Tuusulan Uimaseura ry FIN
N
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 304 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo FIN 57.18
2 302 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo FIN 58.18
3 299 Laura Kellberg 2003 Cetus Espoo FIN 58.25
4 358 Sini Mäkilä 2006 Raision Urheilijat FIN 58.56
5 305 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo FIN 58.76
6 383 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Uimarit FIN 59.10
7 458 Jenni Korkeamäki 2007 Vanders FIN 59.14
8 47 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 59.96
9 29 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:00.21
10 34 Peppi Vesalainen 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 1:00.56
11 456 Milla Kiviranta 2006 Vanders FIN 1:00.89
12 201 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda ry FIN 1:01.07
13 118 Anna Mattila 2004 Helsingin Uimarit FIN 1:01.51
14 142 Helmi Käkelä 2006 Järvenpään Uintiklubi ry FIN 1:01.78
15 203 Aino Hankala 2005 Simmis Wanda ry FIN 1:01.98
16 565 Pippi Nordström 2001 Jyväskylän Aalto FIN 1:02.26
17 22 Elina Ryynänen 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 1:02.33
18 457 Veera Oila 2007 Vanders FIN 1:03.23
19 42 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap FIN 1:03.33
20 379 Essi Pyykkö 2006 Salon Uimarit FIN 1:03.62
21 163 Iida Savulahti 2004 Riihimäen Uimaseura FIN 1:04.22
22 568 Aada-Julia Laakso 2007 Jyväskylän Aalto FIN 1:04.43
23 569 Vieno Tikkanen 2007 Jyväskylän Aalto FIN 1:04.73
24 605 Alexandra Tanase 2003 Jyväskylän Aalto FIN 1:06.14
25 119 Teela Saarentaus 2007 Helsingin Uimarit FIN 1:06.89
26 515 Sofia Chadromtseva 2006 Uimaseura Aquila FIN 1:07.89
27 164 Senni Hokkanen 2006 Riihimäen Uimaseura FIN 1:10.41
28 516 Oona Söderlund 2007 Uimaseura Aquila FIN 1:11.23
29 534 Rosa Perikangas 2007 Nurmijärven Uinti FIN 1:14.61
30 644 Lulu Luukkaa 2006 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 1:21.00
31 540 Ella Uotila 2006 Nurmijärven Uinti FIN 1:22.68
32 60 Ronja Hampf 2006 Helsingfors Simsällskap FIN 1:23.59 S11
2023-05-27 15:34:30 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Helsingfors Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner