Startliste for Spar Nord Cup 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Korsør svømmehal |
Arrangør |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
50m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
134 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
123 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
24 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
136 |
|
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
32 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
141 |
|
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
31 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
30.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
100 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
145 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
33 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
30.70 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
122 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
30.85 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
26 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
132 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
150 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
46 |
|
Chilli Nordahl Thompson |
2008 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
DEN |
31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
107 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
27 |
|
Mille Bækmark |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
106 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
147 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
88 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
69 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
133 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
28 |
|
Jensine Højmark Skaaning |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
76 |
|
Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
67 |
|
Anna Müller |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
68 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
120 |
|
Freja Schou Rybka |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
121 |
|
Frida Albrechtsen |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
115 |
|
Gine Juul Martins |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
171 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
172 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
163 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
151 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
161 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
52 |
|
Freja Fly Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
DEN |
35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
127 |
|
Lena Daibess |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
118 |
|
Bella Boysen |
2009 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
140 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
101 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
77 |
|
Emma Ludvigsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
81 |
|
Laura Stoltenberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
116 |
|
Cornelia Pranga Becher |
2010 |
Vordingborg Svømme Klub |
DEN |
37.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
78 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
DEN |
37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
102 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
50 |
|
Silke Watts |
2011 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
DEN |
39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
157 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
173 |
|
Carla Borella |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
162 |
|
Lærke Stengaard |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
54 |
|
Josefine Pedersen |
2012 |
Svømmeklubben SHS Stevns |
DEN |
49.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
155 |
|
Annalaura R Svenstrup |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
168 |
|
June Evelyn Uhl |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
179 |
|
Norah Hultquist Moll |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
184 |
|
Freja Dyrlund |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
185 |
|
Lærke Agnethe Christensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
177 |
|
Wilja Busch Andersen |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
189 |
|
Isabella Carstensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 20:31.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|