Ohjelma Lyhyen radan mastersmestaruusuinnit
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Perjantai
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Lappeenrannan uimahalli |
Järjestäjä: |
LrU |
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
24.03.2023 - 26.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
50m Perhosuinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
415 |
|
Juha Kollin |
1993 |
Vanders |
FIN |
25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
527 |
|
michael smee |
1980 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
102 |
|
Daniel Viitikko |
1996 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
365 |
|
Tommy Rundgren |
1968 |
Speedo Masters Finland |
FIN |
26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
580 |
|
Samuli Korpi |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
212 |
|
Jere Kotomäki |
1997 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
584 |
|
Jani Heinänen |
1991 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
476 |
|
Mathieu Topsi |
1998 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
FIN |
26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
101 |
|
Tuomas Ikonen |
1996 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
606 |
|
Joni Lairola |
1992 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
543 |
|
Kimmo Gadding |
1982 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
373 |
|
Tuomas Lähdetluoma |
1985 |
Speedo Masters Finland |
FIN |
27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
376 |
|
Lari Sirnelä |
1982 |
Speedo Masters Finland |
FIN |
27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
548 |
|
Ville-Mikko Korkka |
1980 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
361 |
|
Jarkko Sipiläinen |
1980 |
Uinti Tampere |
FIN |
27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
414 |
|
Teemu Ahtiainen |
1994 |
Vanders |
FIN |
27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
547 |
|
Ville Saxén |
1981 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
466 |
|
Guilherme Barbosa dos Reis |
1976 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
FIN |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
265 |
|
Pasi Rönkkö |
1970 |
S.C. Pingviinit |
FIN |
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
412 |
|
Atte Sahla |
1993 |
Vanders |
FIN |
28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
332 |
|
Jouni Leimukoski |
1979 |
Octopus Lohja |
FIN |
28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
546 |
|
Ville Alopaeus |
1971 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
207 |
|
Ville Luukkonen |
1998 |
Varkauden Uimarit |
FIN |
28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
206 |
|
Lauri Vilhunen |
1985 |
Varkauden Uimarit |
FIN |
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
48 |
|
Pekka Koskinen |
1978 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
585 |
|
Aki Tuomaala |
1991 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
538 |
|
Antti Kajander |
1987 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
581 |
|
Janne Kekkonen |
1989 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
277 |
|
Rami Mustonen |
1985 |
S.C. Pingviinit |
FIN |
29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
377 |
|
Antti Oksalahti |
1984 |
Speedo Masters Finland |
FIN |
29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
188 |
|
Mostafa Ismail |
1989 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
409 |
|
Mikko Arponen |
1980 |
Vanders |
FIN |
29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
273 |
|
Teemu Malmelin |
1981 |
S.C. Pingviinit |
FIN |
29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
375 |
|
Tapio Mäkitalo |
1970 |
Speedo Masters Finland |
FIN |
29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
367 |
|
Petri Heikkilä |
1960 |
Speedo Masters Finland |
FIN |
29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
451 |
|
Riku-Petteri Räsänen |
1975 |
Nurmijärven Uinti |
FIN |
30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
23 |
|
Atso Lindström |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
185 |
|
Rasmus Virta |
1998 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
15 |
|
Eerikki Rutanen |
1972 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
325 |
|
Arto Katajamäki |
1972 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
FIN |
30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
389 |
|
Juha Iivonen |
1959 |
Uinti Imatra |
FIN |
31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
615 |
|
Tero Nordström |
1968 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
512 |
|
Leevi Hietanen |
1997 |
JyväsSeudun Uinti |
FIN |
31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
416 |
|
Lasse Lahtinen |
1971 |
Vanders |
FIN |
31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
301 |
|
Matti Nikula |
1960 |
Oulun Lohet |
FIN |
31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
372 |
|
Kai Poutanen |
1980 |
Speedo Masters Finland |
FIN |
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
116 |
|
Ari Auvinen |
1967 |
Cetus Espoo |
FIN |
32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
21 |
|
Kare-Petri Kaukomaa |
1965 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
141 |
|
Matias Murole |
1971 |
Kuopion Uimaseura |
FIN |
32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
123 |
|
Risto Hotulainen |
1966 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
208 |
|
Timo Rastas |
1976 |
Varkauden Uimarit |
FIN |
32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
425 |
|
Tuomas Lahtinen |
1984 |
Vanders |
FIN |
32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
269 |
|
Janne Moilanen |
1977 |
S.C. Pingviinit |
FIN |
33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
533 |
|
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
168 |
|
Juho Ratava |
1983 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
FIN |
33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
22 |
|
Mika Meller |
1967 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
326 |
|
Jussi Kanste |
1966 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
FIN |
33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
221 |
|
Christer Burman |
1968 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
354 |
|
Sami Kähkönen |
1969 |
Hydra Platypus |
FIN |
33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
439 |
|
Jaakko Peltola |
1985 |
Uimaseura Aquila |
FIN |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
24 |
|
Henrik Munck |
1961 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
467 |
|
Santeri Takala |
1985 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
FIN |
34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
305 |
|
Esa Päätalo |
1965 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
635 |
|
Peep Kesküla |
1954 |
Meisterujumise U-Klubi |
EST |
34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
51 |
|
Kari Koppelmäki |
1979 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
449 |
|
Mitja Kylliäinen |
1991 |
Nurmijärven Uinti |
FIN |
35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
222 |
|
Hannu Kuokkanen |
1948 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
598 |
|
Olli Kaure |
1983 |
Elite Uinti ry |
FIN |
35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
98 |
|
Jyrki Ikonen |
1964 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
607 |
|
Antti Wihanto |
1962 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
50 |
|
Jarkko Mikkola |
1969 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
468 |
|
Vesa Kyckling |
1979 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
FIN |
36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
263 |
|
Tommi Halima |
1973 |
S.C. Pingviinit |
FIN |
37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
342 |
|
Eero Judin |
1981 |
ORCA Helsinki |
FIN |
37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
351 |
|
Rami Laakso |
1968 |
Hydra Platypus |
FIN |
38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
111 |
|
Eero Elovaara |
1956 |
Cetus Espoo |
FIN |
39.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
474 |
|
Arnaud Mandy |
1978 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
FIN |
40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
114 |
|
Timo Teponoja |
1955 |
Cetus Espoo |
FIN |
40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
248 |
|
Harri Koski |
1957 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
423 |
|
Niko Rantsi |
1968 |
Vanders |
FIN |
41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
318 |
|
Arto Salmela |
1976 |
Kempeleen Pyrintö |
FIN |
41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
637 |
|
Lembit Laht |
1949 |
Meisterujumise U-Klubi |
EST |
42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
422 |
|
Pete Vainikka |
1969 |
Vanders |
FIN |
42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
49 |
|
Aarni Oinonen |
1976 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
42.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
84 |
|
Ari Savulahti |
1972 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
536 |
|
Lauri Malk |
1937 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
44.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
306 |
|
Pekka Siltanen |
1949 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
418 |
|
Arvo Musikka |
1959 |
Vanders |
FIN |
46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
259 |
|
Heikki Asell |
1947 |
S.C. Pingviinit |
FIN |
51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
313 |
|
Heikki Posio |
1963 |
Kempeleen Pyrintö |
FIN |
53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
80 |
|
Mauri Ekholm |
1943 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
105 |
|
Johan Engström |
1975 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
58 |
|
Tuomas Lindholm |
1982 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
411 |
|
Timo Lopperi |
1994 |
Vanders |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
406 |
|
Toni Meriläinen |
1997 |
Vanders |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
66 |
|
Mikko Koskinen |
1966 |
Keravan Uimarit |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
209 |
|
Ville Paukkonen |
1983 |
Varkauden Uimarit |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
647 |
|
Matti Poutanen |
1977 |
Uintiseura Kuhat |
FIN |
|
|
JÄL |
|
|
|
|
|
99 |
42 |
|
Mikko Laurikkala |
1969 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
378 |
|
Jero-Ossi Marjalahti |
1982 |
Speedo Masters Finland |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
511 |
|
Dmytro Naumenko |
1990 |
JyväsSeudun Uinti |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
20 |
|
Nico Palotie |
1992 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
174 |
|
Jussi Korpinen |
1962 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
279 |
|
Mika Pöyhölä |
1966 |
S.C. Pingviinit |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
126 |
|
Petteri Torssonen |
1984 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
1 |
|
Matti Poutanen |
1977 |
Uintiseura Kuhat |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
112 |
|
matti väätänen |
1947 |
Cetus Espoo |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
531 |
|
Mika Ruusunen |
1970 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
235 |
|
Mauri Kanto |
1963 |
Kauhajoen Karhu |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
173 |
|
Asko Kiiveri |
1966 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
199 |
|
Ensio Vatanen |
1964 |
Brahean Uimarit |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
175 |
|
Markku Mäki-Hokkonen |
1970 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
331 |
|
Jarno Lehto |
1974 |
Octopus Lohja |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
19 |
|
Leif Blomfelt |
1960 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
303 |
|
Tuukka Korpela |
1990 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
315 |
|
Aleksi Kuhajärvi |
1984 |
Kempeleen Pyrintö |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
413 |
|
Jere Tolonen |
1995 |
Vanders |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.03.2023 16.27.20 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|