Startliste for Lyhyen radan mastersmestaruusuinnit
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Lappeenrannan uimahalli |
Järjestäjä: |
LrU |
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
24.03.2023 - 26.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
400m Vapaauinti Naiset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
612 |
|
Alisa Ponomareva |
1991 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
4:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
583 |
|
Maria Lehto |
1983 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
4:50.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
343 |
|
Ira Uusoksa |
1987 |
ORCA Helsinki |
FIN |
4:50.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
148 |
|
Laura Walden |
1993 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
5:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
217 |
|
Tilda Rantataro |
1989 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
5:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
350 |
|
Anne-Mari Käräjämies |
1964 |
Hydra Platypus |
FIN |
5:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
302 |
|
Aino Erkinaro |
1995 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
5:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
629 |
|
Kristiina Arusoo |
1979 |
Meisterujumise U-Klubi |
EST |
5:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
341 |
|
Päivi Steffen |
1971 |
ORCA Helsinki |
FIN |
5:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
218 |
|
Eeva Asp |
1982 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
5:29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
324 |
|
Leena Rahko |
1993 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
FIN |
5:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
352 |
|
Meri Viljanen |
1980 |
Hydra Platypus |
FIN |
5:40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
134 |
|
Sari Sipari |
1975 |
Kouvolan Uimarit |
FIN |
5:42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
316 |
|
Mervi Hillukkala |
1978 |
Kempeleen Pyrintö |
FIN |
5:44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
37 |
|
Paula Autio |
1996 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
5:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
225 |
|
Paula Niinimäki |
1981 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
5:56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
297 |
|
Imke Höfling |
1970 |
Kajaanin Uimaseura |
FIN |
5:59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
186 |
|
Aija Matela |
1977 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
6:10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
64 |
|
Marjut Hyvönen |
1966 |
Keravan Uimarit |
FIN |
6:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
446 |
|
Päivi Rantala |
1967 |
Nurmijärven Uinti |
FIN |
6:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
68 |
|
Mari Tervonen |
1968 |
Keravan Uimarit |
FIN |
6:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
384 |
|
Kristiina Kangastalo-Hoda |
1978 |
Loimaan Uimaseura |
FIN |
6:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
69 |
|
Katja Andreev |
1972 |
Keravan Uimarit |
FIN |
6:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
83 |
|
Tuija Alanko |
1963 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
6:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
529 |
|
Maikki Torsti |
1963 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
6:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
59 |
|
Raisa Ala-Lipasti |
1974 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
8:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
142 |
|
Minna Männikkö |
1989 |
Kuopion Uimaseura |
FIN |
8:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
557 |
|
Sari Nurmi |
1967 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.03.2023 16.27.35 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|