Startliste for Lyhyen radan mastersmestaruusuinnit
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Lappeenrannan uimahalli |
Järjestäjä: |
LrU |
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
24.03.2023 - 26.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
400m Vapaauinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
499 |
|
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
JyväsSeudun Uinti |
FIN |
4:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
213 |
|
Antti Korri |
1992 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
4:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
411 |
|
Timo Lopperi |
1994 |
Vanders |
FIN |
4:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
618 |
|
JANI-PETTERI PUUSTINEN |
1979 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
4:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
585 |
|
Aki Tuomaala |
1991 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
4:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
410 |
|
Joona Miettinen |
1994 |
Vanders |
FIN |
4:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
413 |
|
Jere Tolonen |
1995 |
Vanders |
FIN |
4:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
12 |
|
Aleks Kaksonen |
1986 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
4:50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
35 |
|
Emil Svartström |
1985 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
4:51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
138 |
|
Tomi Miettinen |
1986 |
Kuopion Uimaseura |
FIN |
4:56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
512 |
|
Leevi Hietanen |
1997 |
JyväsSeudun Uinti |
FIN |
4:58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
390 |
|
Henri Parviainen |
1986 |
Uinti Imatra |
FIN |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
588 |
|
Niko Rantala |
1973 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
5:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
546 |
|
Ville Alopaeus |
1971 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
5:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
38 |
|
Aki Huunonen |
1996 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
5:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
261 |
|
Daniel Laurila |
1996 |
S.C. Pingviinit |
FIN |
5:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
305 |
|
Esa Päätalo |
1965 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
5:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
550 |
|
Aki Kattelus |
1972 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
5:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
13 |
|
Timo Ristolainen |
1972 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
5:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
425 |
|
Tuomas Lahtinen |
1984 |
Vanders |
FIN |
5:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
136 |
|
Matti Hurula |
1961 |
Kuopion Uimaseura |
FIN |
5:22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
457 |
|
Lassi Kosunen |
1985 |
Swimming Team Rauma |
FIN |
5:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
451 |
|
Riku-Petteri Räsänen |
1975 |
Nurmijärven Uinti |
FIN |
5:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
386 |
|
Jukka Lehtola |
1968 |
Uinti Imatra |
FIN |
5:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
467 |
|
Santeri Takala |
1985 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
FIN |
5:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
533 |
|
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
5:37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
21 |
|
Kare-Petri Kaukomaa |
1965 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
5:43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
269 |
|
Janne Moilanen |
1977 |
S.C. Pingviinit |
FIN |
5:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
66 |
|
Mikko Koskinen |
1966 |
Keravan Uimarit |
FIN |
5:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
449 |
|
Mitja Kylliäinen |
1991 |
Nurmijärven Uinti |
FIN |
5:50.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
337 |
|
Martti Näsäkkälä |
1978 |
ORCA Helsinki |
FIN |
5:52.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
385 |
|
Pasi Ponsiluoma |
1966 |
Kurikan Ryhti |
FIN |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
463 |
|
Juha-Pekka Halmeenmäki |
1964 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
FIN |
6:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
465 |
|
Mikko Matilainen |
1972 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
FIN |
6:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
314 |
|
Vesa Pykälistö |
1993 |
Kempeleen Pyrintö |
FIN |
6:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
247 |
|
Timo Piispanen |
1968 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
6:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
155 |
|
Tommi Backman |
1976 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
6:25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
440 |
|
Tero Kuusela |
1971 |
Uimaseura Aquila |
FIN |
6:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
245 |
|
Janne Hamari |
1983 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
6:35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
205 |
|
Markku Makkonen |
1948 |
Savonlinnan Uimaseura |
FIN |
6:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
339 |
|
Matti Alpola |
1953 |
ORCA Helsinki |
FIN |
6:46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
262 |
|
Esko Turunen |
1955 |
S.C. Pingviinit |
FIN |
6:52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
86 |
|
Akira Omori |
1970 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
7:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
135 |
|
Jarmo Nikunen |
1976 |
Kouvolan Uimarit |
FIN |
8:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
236 |
|
Erkki Ipatti |
1955 |
Kauhajoen Karhu |
FIN |
8:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
306 |
|
Pekka Siltanen |
1949 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
8:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
113 |
|
Asko Saarinen |
1942 |
Cetus Espoo |
FIN |
8:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
542 |
|
Pentti Keränen |
1935 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
9:40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
648 |
|
Jari Järvinen |
1978 |
Vaajakosken Uimaseura |
FIN |
|
|
JÄL |
|
|
|
|
|
50 |
528 |
|
Timo Schwarte |
1988 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.03.2023 16.27.35 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|