Program för Sportringen Swim Meet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Burlövsbadet |
Arrangör: |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 15 apr 2023 till den 16 apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Sportringen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJR |
25.45 |
|
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje SS (SWE) |
Helsinki (FIN) |
2018-07-07 |
|
|
SR |
25.10 |
|
Björn Seeliger |
2000 |
Stockholms KK (SWE) |
Linköping (SWE) |
2022-07-01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
291 |
1 |
|
Gabriel Tairi |
2010 |
SK SYDSIM |
44.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
2 |
|
Tim Kapusta |
2010 |
MKK |
43.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
3 |
|
Otto Dackehag |
2007 |
LANDSKRONA |
41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
392 |
4 |
|
Philip Persson Eide |
2009 |
RINGSJÖ SK |
39.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
5 |
|
Agust Thell |
2010 |
SK LÖDDE |
40.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
6 |
|
Axel Ainalem |
2010 |
SK SYDSIM |
42.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
7 |
|
Erik Wojcieszak |
2010 |
MKK |
43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
8 |
|
Konstantin Rogovoy |
2010 |
MKK |
52.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1 |
|
Denys Bakun |
2008 |
HS |
39.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
2 |
|
Gustav Schagerlöf |
2009 |
LANDSKRONA |
39.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
307 |
3 |
|
Edvin Yngvesson |
2008 |
SK SYDSIM |
38.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
4 |
|
Elias Persson |
2010 |
SS IDEN |
38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
5 |
|
Otto Gjelvold |
2009 |
SK TRITON |
38.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
358 |
6 |
|
Gustav Vestgården Tukk |
2009 |
VELLINGE-N |
39.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
7 |
|
Imran Sagdati |
2009 |
KSLS |
39.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
8 |
|
Arvid Nilsson |
2008 |
LANDSKRONA |
39.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
1 |
|
Liam Andersson |
2009 |
LANDSKRONA |
37.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
2 |
|
Teo Gustafsson |
2009 |
SK SYDSIM |
36.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
3 |
|
Yonas Hsissi |
2009 |
SK SYDSIM |
35.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
4 |
|
Jacob Björk |
2009 |
HS |
35.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
5 |
|
Gabriel Sellgren |
2009 |
KARLSKRONA |
35.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
6 |
|
Anton Silonosov |
2009 |
KARLSKRONA |
35.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
7 |
|
Nils Troberg |
2010 |
S 71 |
37.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
396 |
8 |
|
Viktor Sjöholm |
2010 |
SS IDEN |
37.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
1 |
|
Albert Ringström |
2009 |
SK TRITON |
35.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
2 |
|
Wille Thente |
2010 |
VELLINGE-N |
34.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
3 |
|
Hampus Björkdahl |
2008 |
SK LÖDDE |
33.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
370 |
4 |
|
Noah Sjögren |
2010 |
VELLINGE-N |
33.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
5 |
|
Oliver Bergstedt |
2006 |
KARLSHAMN |
33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
6 |
|
Elliot Sandberg |
2008 |
HS |
33.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
7 |
|
Axel Wall |
2009 |
SK SYDSIM |
34.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
8 |
|
Joel Petersson |
2009 |
KARLSKRONA |
35.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
1 |
|
William Hein |
2009 |
KSLS |
33.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
2 |
|
Jack Rönndahl |
2009 |
HS |
32.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
3 |
|
Axel Bech |
2006 |
MKK |
32.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
4 |
|
Henry Palm |
2008 |
LANDSKRONA |
31.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
5 |
|
Vincent Kock |
2009 |
HS |
31.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
6 |
|
Simon Björk |
2009 |
LANDSKRONA |
32.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
7 |
|
Riccardo Byggeth |
2007 |
KARLSKRONA |
32.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
8 |
|
Onzo Nilbo Burren |
2009 |
HS |
33.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
1 |
|
Kalle Karlsson |
2008 |
KARLSKRONA |
31.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
2 |
|
Ariv Deolalikar |
2007 |
POSEIDON |
31.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
3 |
|
Hugo Olofsson |
2008 |
KARLSKRONA |
30.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
4 |
|
Elias Albrektsson |
2006 |
POSEIDON |
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
373 |
5 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
VELLINGE-N |
30.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
6 |
|
Axel Wöhl |
2007 |
HS |
30.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
7 |
|
Thage Bergström |
2007 |
KSLS |
31.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
8 |
|
Dennis Henriksson |
2005 |
LANDSKRONA |
31.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
319 |
1 |
|
Zach Widstrand |
2006 |
SK TRITON |
30.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
2 |
|
Kasper Prahl |
2008 |
HS |
30.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
400 |
3 |
|
Axel Carlius |
2006 |
POSEIDON |
29.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
4 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
MKK |
28.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
5 |
|
Felix Hoffmann |
2007 |
KARLSKRONA |
29.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
6 |
|
Leo Spogardh |
2004 |
KARLSHAMN |
30.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
7 |
|
Albin Wikström |
2007 |
POSEIDON |
30.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
8 |
|
Oliver Björk |
2007 |
LANDSKRONA |
30.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
1 |
|
Gustav Östlund |
2000 |
POSEIDON |
28.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
2 |
|
Victor Lloyd |
1996 |
TRELLEBORG |
27.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
3 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
POSEIDON |
26.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
4 |
|
Sten Ludvigsson |
1998 |
MKK |
26.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
5 |
|
Ian Hangård |
2002 |
POSEIDON |
26.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
6 |
|
Marcus Kindberg |
1993 |
MKK |
27.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
7 |
|
Lucas Langell |
2007 |
HS |
27.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
354 |
8 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
VELLINGE-N |
28.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-14 18:40:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|