Program för Speedo Helsinki Swim Meet 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Day 2 B heats
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Speedo Helsinki Swim Meet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Swimming Centre |
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 8, 2023 to Apr 9, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
100m Butterfly Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
49.45 |
|
Caeleb DRESSEL |
|
USA |
|
|
|
|
ER |
49.68 |
|
Kristof MILAK |
|
HUN |
|
|
|
|
SE |
53.08 |
|
Jere Hård |
1978 |
|
|
|
|
|
OQT |
51.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
MM |
51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM 14– |
53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
NEM 21– |
53.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
693 |
|
Szabó Szebasztián |
|
|
SG Frankfurt |
|
51.30 |
|
|
|
1996 |
GER |
|
2 |
67 |
|
Thomas Verhoeven |
|
|
Feijenoord Albion |
|
53.16 |
|
|
|
1997 |
NED |
|
3 |
642 |
|
Victor Klingeryd Jalamo |
|
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
54.17 |
|
|
|
2000 |
SWE |
|
4 |
652 |
|
Albin Lövgren |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
54.44 |
|
|
|
1999 |
SWE |
|
5 |
426 |
|
Ronny Brännkärr |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
54.54 |
|
|
|
2002 |
FIN |
|
6 |
89 |
|
Oscar Smeby Iden |
|
|
Asker SK |
|
54.56 |
|
|
|
2003 |
NOR |
|
7 |
468 |
|
Eemil Varho |
|
|
Uinti Tampere |
|
54.94 |
|
|
|
1997 |
FIN |
|
8 |
74 |
|
Artur TOBLER |
|
|
TOP Swimmingclub |
|
55.00 |
|
|
|
2004 |
EST |
|
9 |
257 |
|
Luukas Vainio |
|
|
Cetus Espoo |
|
55.03 |
|
|
|
2003 |
FIN |
|
10 |
634 |
|
Daniil Drozdov |
|
|
Spordiklubi Garant |
|
55.70 |
|
|
|
2004 |
EST |
|
11 |
66 |
|
Ivo Stolk |
|
|
Feijenoord Albion |
|
56.26 |
|
|
|
2001 |
NED |
|
12 |
415 |
|
Lassi Niemi |
|
|
TaTu Tampere |
|
56.49 |
|
|
|
2004 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
13 |
473 |
|
Visa Kotiniitty |
|
|
Uinti Tampere |
|
56.77 |
|
|
|
2003 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
14 |
163 |
|
Lari Tumanoff |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
56.97 |
|
|
|
2003 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
15 |
85 |
|
Jako Joosep VIIRPUU |
|
|
TOP Swimmingclub |
|
57.60 |
|
|
|
2005 |
EST |
|
|
|
|
|
|
16 |
90 |
|
August Heggenhougen Leikvam |
|
|
Asker SK |
|
57.76 |
|
|
|
2003 |
NOR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
636 |
|
Danil Shuvalov |
2006 |
Spordiklubi Garant |
EST |
58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
687 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
674 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
494 |
|
Tuomas Lehtonen |
2005 |
Uinti Tampere |
FIN |
58.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
678 |
|
Karl Frylmark |
1999 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
365 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
FIN |
59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
199 |
|
Joonas Maaranen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
603 |
|
Alexander Meng |
2003 |
SC Wiesbaden 1911 |
GER |
59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
680 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
570 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
401 |
|
Roope Koskela |
2007 |
Raision Urheilijat |
FIN |
59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
480 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
673 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
130 |
|
Aleks Hokkanen |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
1:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
64 |
|
Denis Moskalenko |
2005 |
Pärnu Spordikool |
EST |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
244 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
313 |
|
Roope Eiserbeck |
1999 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
444 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
498 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
206 |
|
Juuso Rahikainen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
1:01.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
497 |
|
Sebastian Rasimus |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
341 |
|
Julius Airas |
2003 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
563 |
|
Touko Riipinen |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:02.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
239 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:02.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
116 |
|
Ivan Krehov |
2007 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
1:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
442 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
196 |
|
Nico Peltonen |
2005 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
218 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
FIN |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
276 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
266 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
483 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
155 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
395 |
|
Aaro Törnström |
2006 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
672 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
624 |
|
Georg Vaino |
2007 |
Spordiklubi Garant |
EST |
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
676 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
194 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
1:03.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
646 |
|
Oliver Kock |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
234 |
|
Daniel Kabonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
190 |
|
Aleksandr Ipatkov |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
55.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
84 |
|
Franz ANDRESSON |
2006 |
TOP Swimmingclub |
EST |
1:01.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-07 18:20:25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|