Ohjelma Speedo Helsinki Swim Meet 2023
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Day 2 B heats
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Speedo Helsinki Swim Meet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Swimming Centre |
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 8, 2023 to Apr 9, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
50m Breaststroke Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
29.30 |
|
Benedetta PILATO |
|
ITA |
|
|
|
|
ER |
29.30 |
|
Benedetta PILATO |
|
ITA |
|
|
|
|
SE |
30.19 |
|
Ida Hulkko |
1998 |
TaTU |
|
|
|
|
MM |
31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EM14–20 |
32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EM21–23 |
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
106 |
|
Eneli Jefimova |
2006 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
412 |
|
Ida Hulkko |
1998 |
TaTu Tampere |
FIN |
30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
411 |
|
veera kivirinta |
1995 |
TaTu Tampere |
FIN |
30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
661 |
|
Klara Thormalm |
1998 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
414 |
|
Anniina Murto |
2001 |
TaTu Tampere |
FIN |
31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
629 |
|
Maria Romanjuk |
1996 |
Spordiklubi Garant |
EST |
31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
632 |
|
Jekaterina Vorontsova |
2005 |
Spordiklubi Garant |
EST |
32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
560 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
248 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Cetus Espoo |
FIN |
32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
156 |
|
Hanna Kareinen |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
407 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
FIN |
32.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
648 |
|
Ebba Holgersson |
2005 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
472 |
|
Kanerva Kinnunen |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
572 |
|
Ellen Kaituri |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
95 |
|
Egle Salu |
2007 |
Wiru Swim |
EST |
33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
107 |
|
Mariangela Boitsuk |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
668 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
166 |
|
Jenna Pulkkinen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
260 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
373 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
168 |
|
Gréta Beszteri |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
478 |
|
Alina Talja |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
109 |
|
Marie Toompuu |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
474 |
|
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
440 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
509 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
FIN |
34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
205 |
|
Emma Kymäläinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
435 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
212 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
429 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
FIN |
34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
219 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
507 |
|
Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
FIN |
35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
319 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
458 |
|
Sofi Andström |
2005 |
ORCA Helsinki |
FIN |
35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
479 |
|
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
273 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
584 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
338 |
|
Minttu Paalanen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
233 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
FIN |
35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
489 |
|
Silva Salonniemi |
2006 |
Uinti Tampere |
FIN |
35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
626 |
|
Emilia Anson |
2008 |
Spordiklubi Garant |
EST |
36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
103 |
|
Léja Dielininkaityté |
2009 |
Randaberg IL |
NOR |
36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
86 |
|
Hanna Marleen MÕTSNIK |
2006 |
TOP Swimmingclub |
EST |
36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
518 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
FIN |
36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
582 |
|
Cecilia Rönnlund |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
540 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Race Club Sveitsi |
FIN |
36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
292 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
153 |
|
Kreetta Uusitalo |
2003 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
576 |
|
Ella Suominen |
2005 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
504 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
FIN |
36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
557 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
33 |
|
Janeli Luts |
2006 |
Keila Swimclub |
EST |
36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
180 |
|
Sanni Räty |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
476 |
|
Jessica Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
269 |
|
Kaarina Rihte |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
434 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
387 |
|
Ella Harell |
2007 |
Porin Uimaseura |
FIN |
36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
197 |
|
Vlada Guljajeva |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
596 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
514 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
FIN |
36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
512 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
FIN |
37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
57 |
|
Merilin Priivits |
2006 |
Audentese Spordiklubi |
EST |
37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
464 |
|
Emma Silvonen |
2004 |
ORCA Helsinki |
FIN |
37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
436 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
592 |
|
Miisa Järvinen |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
328 |
|
Minea Törhönen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
FIN |
37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
331 |
|
Tinja Korhonen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
FIN |
37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
221 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
438 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
529 |
|
Hertta Katajisto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
FIN |
37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
568 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
215 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
FIN |
37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
452 |
|
Anni Kahlos |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
683 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
577 |
|
Venla Holma |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
204 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
599 |
|
Sara Elomäki |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
188 |
|
Adele Backlund |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
463 |
|
Sira Katavisto |
2008 |
ORCA Helsinki |
FIN |
38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
307 |
|
Minea Ruusu |
2009 |
Haminan Uimaseura |
FIN |
38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
191 |
|
Aava Aula |
2004 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
484 |
|
Hilla-Maaria Juhola |
2007 |
Uinti Tampere |
FIN |
38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
159 |
|
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
33.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
84 |
641 |
|
Nina Podric |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
35.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
85 |
52 |
|
Natali Plovits |
2007 |
Audentese Spordiklubi |
EST |
35.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
86 |
240 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
36.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
182 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
36.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
88 |
700 |
|
Helmi Heinonen |
2002 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
36.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
89 |
309 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
FIN |
36.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
372 |
|
Tuulia Harju |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
36.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
91 |
117 |
|
Brigita Saar |
2007 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
37.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
92 |
304 |
|
Alisa Nyman |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
37.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
93 |
544 |
|
Ella Hörkkö |
2001 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
37.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
94 |
56 |
|
Anni-Alice Voll |
2008 |
Audentese Spordiklubi |
EST |
37.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-07 18:20:24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|