Ohjelma Speedo Helsinki Swim Meet 2023
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Day 2 B heats
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Speedo Helsinki Swim Meet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Swimming Centre |
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 8, 2023 to Apr 9, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
100m Freestyle Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
51.71 |
|
Sarah SJOESTROEM |
|
SWE |
|
|
|
|
ER |
51.71 |
|
Sarah SJOESTROEM |
|
SWE |
|
|
|
|
SE |
53.60 |
|
Hanna-Maria Seppälä |
1984 |
KeUi |
|
|
|
|
OQT |
53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
MM |
54.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EM14–20 |
56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EM21–23 |
55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
248 |
|
Fanny Teijonsalo |
|
|
Cetus Espoo |
|
54.69 |
|
|
|
1996 |
FIN |
|
2 |
249 |
|
Anna Kotonen |
|
|
Cetus Espoo |
|
56.93 |
|
|
|
1997 |
FIN |
|
3 |
167 |
|
Laura Lahtinen |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
57.44 |
|
|
|
2003 |
FIN |
|
4 |
633 |
|
Annika Vainikk |
|
|
Spordiklubi Garant |
|
57.54 |
|
|
|
2000 |
EST |
|
5 |
316 |
|
Sini Silvennoinen |
|
|
Joensuun Uimaseura ry |
|
57.55 |
|
|
|
2002 |
FIN |
|
6 |
255 |
|
Peppi Siirtola |
|
|
Cetus Espoo |
|
58.05 |
|
|
|
2002 |
FIN |
|
7 |
268 |
|
Inka Vahtola |
|
|
Cetus Espoo |
|
58.07 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
8 |
263 |
|
Tuuli Pippuri |
|
|
Cetus Espoo |
|
58.18 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
9 |
46 |
|
Karolin Victoria Kotsar |
|
|
Audentese Spordiklubi |
|
58.27 |
|
|
|
2005 |
EST |
|
10 |
681 |
|
Maxine Egner |
|
|
Väsby Simsällskap |
|
58.48 |
|
|
|
2004 |
SWE |
|
11 |
31 |
|
Kirke Madar |
|
|
Keila Swimclub |
|
58.49 |
|
|
|
2007 |
EST |
|
12 |
559 |
|
Jenni Moisio |
|
|
Jyväskylän Aalto |
|
58.69 |
|
|
|
2002 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
13 |
669 |
|
Sara Strömsöe |
|
|
Njurunda Simsällskap |
|
58.77 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
14 |
392 |
|
Irene Mäkilä |
|
|
Raision Urheilijat |
|
59.22 |
|
|
|
2004 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
15 |
511 |
|
Jenni Korkeamäki |
|
|
Vanders |
|
59.24 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
16 |
4 |
|
Ksenia Bazanova |
|
|
TUK |
|
59.26 |
|
|
|
2009 |
EST |
|
|
|
|
|
|
17 |
166 |
|
Jenna Pulkkinen |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
59.29 |
|
|
|
2004 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
18 |
588 |
|
Aliisa Soini |
|
|
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
59.39 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
19 |
488 |
|
Aino Välimaa |
|
|
Uinti Tampere |
|
59.50 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
20 |
650 |
|
Vega Vollmer |
|
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
59.50 |
|
|
|
2005 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
21 |
492 |
|
Ines Pälviranta |
|
|
Uinti Tampere |
|
59.63 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
22 |
446 |
|
Ülle Harjaks |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
59.65 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
23 |
49 |
|
Maari Randväli |
|
|
Audentese Spordiklubi |
|
59.69 |
|
|
|
2009 |
EST |
|
|
|
|
|
|
24 |
477 |
|
Aino Hinkka |
|
|
Uinti Tampere |
|
59.87 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
25 |
358 |
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
185 |
|
Karla Lehtosalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
62 |
|
Laura Tammik |
2005 |
Pärnu Spordikool |
EST |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
132 |
|
Anete Bollverk |
2003 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
1:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
637 |
|
Tyra Littorin |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
507 |
|
Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
FIN |
1:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
356 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
1:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
471 |
|
Annika Toiviainen |
2002 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
178 |
|
Peppi Vesalainen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
351 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
1:00.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
587 |
|
Mirella Sauhula |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
237 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
403 |
|
Mona Hankavuori |
2009 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
422 |
|
Anniina Jokiniemi |
2006 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
417 |
|
Santra Nieminen |
2004 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
292 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
582 |
|
Cecilia Rönnlund |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
409 |
|
Saima Peltonen |
2007 |
Salon Uimarit |
FIN |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
82 |
|
Kirke MÕTSNIK |
2007 |
TOP Swimmingclub |
EST |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
550 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
1:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
640 |
|
Emma Ragnarsson |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
399 |
|
Nelli Rauhanen |
2005 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
379 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
567 |
|
Maija Nurmi |
2003 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
171 |
|
Nea Parkatti |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
139 |
|
Inessa Sorokin |
2008 |
Orca Swim Club |
EST |
1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
180 |
|
Sanni Räty |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
363 |
|
Elli Himanen |
2009 |
Mikkelin Uimaseura |
FIN |
1:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
396 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
595 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
354 |
|
Ella Hynönen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
1:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
638 |
|
Angelina Agrell |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
267 |
|
Laura Kousa |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
320 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
584 |
|
Sofia Danska |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
663 |
|
Kiira Mauranen |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
384 |
|
Nea Reunanen |
2001 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
683 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
466 |
|
Uliana Nikashina |
2009 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
496 |
|
Elli Kenttälä |
2006 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
437 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
87 |
|
Romi ISRAEL |
2007 |
SC Karksi Sport |
EST |
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
110 |
|
Loreen Ulp |
2006 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
208 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
328 |
|
Minea Törhönen |
2007 |
Kuopion Uimaseura |
FIN |
1:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
86 |
|
Hanna Marleen MÕTSNIK |
2006 |
TOP Swimmingclub |
EST |
1:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
258 |
|
Jutta Jauhiainen |
2004 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:02.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
647 |
|
Ebba Jönsson |
2005 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
402 |
|
Minea Kynkäänniemi |
2007 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
510 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
FIN |
1:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
32 |
|
Karolin Karja |
2009 |
Keila Swimclub |
EST |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
485 |
|
Melissa Virtanen |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
551 |
|
Iryna Sierik |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
1:03.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
183 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
393 |
|
Rita Heinonen |
2006 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
438 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
387 |
|
Ella Harell |
2007 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
520 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
FIN |
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
649 |
|
Liv Bexell |
2005 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
484 |
|
Hilla-Maaria Juhola |
2007 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
19 |
|
Isabel Annus |
2008 |
Ujumise Spordiklubi |
EST |
1:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
566 |
|
Kerttu Nurmi |
2003 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
221 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
301 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
325 |
|
Elsa Komulainen |
2005 |
Kuopion Uimaseura |
FIN |
1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
499 |
|
Ella Gylden |
2007 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
404 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
FIN |
1:04.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
434 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
18 |
|
Adele Roop |
2009 |
Ujumise Spordiklubi |
EST |
1:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
290 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
600 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
214 |
|
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
Nummelan Kisaajat |
FIN |
1:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
443 |
|
Minja Yli-Tainio |
2009 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
589 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
592 |
|
Miisa Järvinen |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
331 |
|
Tinja Korhonen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
FIN |
1:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
381 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
FIN |
1:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
103 |
|
Léja Dielininkaityté |
2009 |
Randaberg IL |
NOR |
1:04.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
686 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
59.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
104 |
591 |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:01.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
105 |
91 |
|
Hannah Ruud Raustøl |
2003 |
Asker SK |
NOR |
1:01.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
106 |
352 |
|
Erin Ovaska |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
1:02.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
107 |
53 |
|
Gabriela Kuusk |
2009 |
Audentese Spordiklubi |
EST |
1:02.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
108 |
428 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
FIN |
1:02.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
109 |
366 |
|
Veera Lahtinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
1:02.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-07 18:20:23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|