Ohjelma Speedo Helsinki Swim Meet 2023
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Day 1 A heats
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Speedo Helsinki Swim Meet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Swimming Centre |
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 8, 2023 to Apr 9, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
50m Backstroke Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
26.98 |
|
Xiang LIU |
|
CHN |
|
|
|
|
ER |
27.10 |
|
Kira TOUSSAINT |
|
NED |
|
|
|
|
SE |
27.42 |
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Plaani |
|
|
|
|
MM |
28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EM14–20 |
29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EM21–23 |
28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
248 |
|
Fanny Teijonsalo |
1996 |
Cetus Espoo |
FIN |
28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
359 |
|
Lotta Upanne |
1998 |
Mikkelin Uimaseura |
FIN |
28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
312 |
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
455 |
|
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
ORCA Helsinki |
FIN |
29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
314 |
|
Mia Pentti |
2002 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
255 |
|
Peppi Siirtola |
2002 |
Cetus Espoo |
FIN |
29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
552 |
|
Susanne Hirvonen |
1997 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
107 |
|
Mariangela Boitsuk |
2004 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
654 |
|
Trine Forss |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
670 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
72 |
|
Hanna Grete VUTT |
2003 |
TOP Swimmingclub |
EST |
30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
101 |
|
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
Randaberg IL |
NOR |
30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
577 |
|
Venla Holma |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
267 |
|
Laura Kousa |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
445 |
|
Petra Ansaranta |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
338 |
|
Minttu Paalanen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
446 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
424 |
|
Polina Latysheva |
2004 |
TaTu Tampere |
FIN |
30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
639 |
|
Alice Persson |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
80 |
|
Polina SOVTSA |
2008 |
TOP Swimmingclub |
EST |
31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
633 |
|
Annika Vainikk |
2000 |
Spordiklubi Garant |
EST |
31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
108 |
|
Polina Timofejeva |
2005 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
506 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
FIN |
31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
195 |
|
Saana Yritys |
2003 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
110 |
|
Loreen Ulp |
2006 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
207 |
|
Roona Karola |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
389 |
|
Vilma Iisalo |
2001 |
Raision Urheilijat |
FIN |
31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
372 |
|
Tuulia Harju |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
511 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Vanders |
FIN |
31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
573 |
|
Kukka Kangas |
2005 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
675 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
373 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
700 |
|
Helmi Heinonen |
2002 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
504 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
FIN |
31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
433 |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
FIN |
31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
73 |
|
Mari-Liis MAAS |
2004 |
TOP Swimmingclub |
EST |
31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
631 |
|
Birgit Irbe |
2006 |
Spordiklubi Garant |
EST |
31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
566 |
|
Kerttu Nurmi |
2003 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
342 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
590 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
385 |
|
Emilia Rahola |
2006 |
Porin Uimaseura |
FIN |
31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
93 |
|
Sofie Helena Østbye |
2005 |
Asker SK |
NOR |
31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
337 |
|
Kiia Kärkkäinen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
583 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
350 |
|
Ida Kauppinen |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
356 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
435 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
91 |
|
Hannah Ruud Raustøl |
2003 |
Asker SK |
NOR |
32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
641 |
|
Nina Podric |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
51 |
|
Freia Värk |
2006 |
Audentese Spordiklubi |
EST |
32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
121 |
|
Johanna Gertrud Jõenurm |
2006 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
476 |
|
Jessica Mäkinen |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
379 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
462 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
FIN |
32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
567 |
|
Maija Nurmi |
2003 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
598 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
627 |
|
Leila Mihhalskaja |
2008 |
Spordiklubi Garant |
EST |
33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
544 |
|
Ella Hörkkö |
2001 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
320 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
474 |
|
Meeri Yli-Äyhö |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
593 |
|
Minea Kumlander |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
686 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
516 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
FIN |
33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
82 |
|
Kirke MÕTSNIK |
2007 |
TOP Swimmingclub |
EST |
33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
306 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
FIN |
33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
513 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
FIN |
33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
203 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
210 |
|
Alisa Hänninen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
295 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
400 |
|
Sabina Rakhimova |
2005 |
Raision Urheilijat |
FIN |
33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
521 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
FIN |
33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
354 |
|
Ella Hynönen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
300 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
FIN |
33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
242 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
485 |
|
Melissa Virtanen |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
259 |
|
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
Cetus Espoo |
FIN |
33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
369 |
|
Maiju Rajaniemi |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
329 |
|
Leena Tissari |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
FIN |
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
694 |
|
Isabella Andersen |
2009 |
Lørenskog og Rælingen Kappsvømmingsklubb |
NOR |
34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
381 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
FIN |
34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
298 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
FIN |
34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
278 |
|
Riinu Hotulainen |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
451 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
340 |
|
Janna Salminen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
695 |
|
Serine Hammerstad |
2007 |
Lørenskog og Rælingen Kappsvømmingsklubb |
NOR |
34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
262 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
140 |
|
Johanna Sepp |
2007 |
Orca Swim Club |
EST |
34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
571 |
|
Sonila Selimi |
2005 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
517 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
FIN |
34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
441 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
301 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
FIN |
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
453 |
|
Iida Pahkala |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
596 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
246 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
580 |
|
Tilda Aaltonen |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
30.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
96 |
186 |
|
Lumi Oura |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
31.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
97 |
533 |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
FIN |
32.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
98 |
141 |
|
Grete Hallikivi |
2009 |
Orca Swim Club |
EST |
32.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
99 |
197 |
|
Vlada Guljajeva |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
32.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
100 |
139 |
|
Inessa Sorokin |
2008 |
Orca Swim Club |
EST |
33.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
101 |
428 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
FIN |
33.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
102 |
323 |
|
Emmi Lyytinen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
FIN |
33.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
103 |
247 |
|
Vivian Blomvall |
2009 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
33.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
104 |
117 |
|
Brigita Saar |
2007 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
33.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
105 |
404 |
|
Essi Pyykkö |
2006 |
Salon Uimarit |
FIN |
33.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
106 |
540 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Race Club Sveitsi |
FIN |
33.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
107 |
479 |
|
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
33.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
108 |
499 |
|
Ella Gylden |
2007 |
Uinti Tampere |
FIN |
33.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
109 |
367 |
|
emilia härkönen |
2001 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
33.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
110 |
294 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
FIN |
33.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-07 18:20:18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|