Ohjelma Speedo Helsinki Swim Meet 2023
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Speedo Helsinki Swim Meet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Swimming Centre |
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 8, 2023 to Apr 9, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
100m Backstroke Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
57.45 |
|
Kaylee MCKEOWN |
|
AUS |
|
|
|
|
ER |
58.08 |
|
Kathleen Dawson |
|
GBR |
|
|
|
|
SE |
1:00.06 |
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Plaani |
|
|
|
|
OQT |
59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
MM |
1:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EM14–20 |
1:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
EM21–23 |
1:01.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
359 |
|
Lotta Upanne |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
|
1:02.64 |
|
|
|
1998 |
FIN |
|
2 |
670 |
|
Elise Öberg |
|
|
Njurunda Simsällskap |
|
1:03.77 |
|
|
|
2002 |
SWE |
|
3 |
101 |
|
Ingrid Elise Borgstrøm |
|
|
Randaberg IL |
|
1:03.81 |
|
|
|
2004 |
NOR |
|
4 |
542 |
|
Vilma Leppähaara |
|
|
Turun Urheiluliitto |
|
1:03.81 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
5 |
312 |
|
Jenna Laukkanen |
|
|
Joensuun Uimaseura ry |
|
1:03.89 |
|
|
|
1995 |
FIN |
|
6 |
255 |
|
Peppi Siirtola |
|
|
Cetus Espoo |
|
1:03.94 |
|
|
|
2002 |
FIN |
|
7 |
654 |
|
Trine Forss |
|
|
Jönköpings Simsällskap |
|
1:04.03 |
|
|
|
2003 |
SWE |
|
8 |
455 |
|
Hilla Kortetjärvi |
|
|
ORCA Helsinki |
|
1:04.22 |
|
|
|
1996 |
FIN |
|
9 |
666 |
|
Lisa Nystrand |
|
|
Simklubben Neptun |
|
1:04.25 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
10 |
72 |
|
Hanna Grete VUTT |
|
|
TOP Swimmingclub |
|
1:04.79 |
|
|
|
2003 |
EST |
|
11 |
314 |
|
Mia Pentti |
|
|
Joensuun Uimaseura ry |
|
1:04.89 |
|
|
|
2002 |
FIN |
|
12 |
80 |
|
Polina SOVTSA |
|
|
TOP Swimmingclub |
|
1:04.92 |
|
|
|
2008 |
EST |
|
|
|
|
|
|
13 |
552 |
|
Susanne Hirvonen |
|
|
Jyväskylän Aalto |
|
1:04.98 |
|
|
|
1997 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
14 |
477 |
|
Aino Hinkka |
|
|
Uinti Tampere |
|
1:04.99 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
15 |
267 |
|
Laura Kousa |
|
|
Cetus Espoo |
|
1:05.43 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
16 |
446 |
|
Ülle Harjaks |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
1:05.58 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
17 |
424 |
|
Polina Latysheva |
|
|
TaTu Tampere |
|
1:05.69 |
|
|
|
2004 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
18 |
445 |
|
Petra Ansaranta |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
1:05.84 |
|
|
|
2004 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
19 |
639 |
|
Alice Persson |
|
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:06.07 |
|
|
|
2003 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
20 |
633 |
|
Annika Vainikk |
|
|
Spordiklubi Garant |
|
1:06.12 |
|
|
|
2000 |
EST |
|
|
|
|
|
|
21 |
73 |
|
Mari-Liis MAAS |
|
|
TOP Swimmingclub |
|
1:06.76 |
|
|
|
2004 |
EST |
|
|
|
|
|
|
22 |
96 |
|
Mirtel Merimaa |
|
|
Wiru Swim |
|
1:06.81 |
|
|
|
2008 |
EST |
|
|
|
|
|
|
23 |
91 |
|
Hannah Ruud Raustøl |
|
|
Asker SK |
|
1:07.00 |
|
|
|
2003 |
NOR |
|
|
|
|
|
|
24 |
675 |
|
Elsa Svahn |
|
|
Väsby Simsällskap |
|
1:07.01 |
|
|
|
2007 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
25 |
195 |
|
Saana Yritys |
2003 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
338 |
|
Minttu Paalanen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
81 |
|
Miriam JÜRISOO |
2008 |
TOP Swimmingclub |
EST |
1:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
110 |
|
Loreen Ulp |
2006 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
1:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
433 |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
588 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
93 |
|
Sofie Helena Østbye |
2005 |
Asker SK |
NOR |
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
350 |
|
Ida Kauppinen |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
1:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
108 |
|
Polina Timofejeva |
2005 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
1:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
543 |
|
Lilli Kulpakko |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
FIN |
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
573 |
|
Kukka Kangas |
2005 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
631 |
|
Birgit Irbe |
2006 |
Spordiklubi Garant |
EST |
1:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
583 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
517 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
FIN |
1:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
51 |
|
Freia Värk |
2006 |
Audentese Spordiklubi |
EST |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
566 |
|
Kerttu Nurmi |
2003 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
641 |
|
Nina Podric |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
567 |
|
Maija Nurmi |
2003 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
504 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
FIN |
1:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
379 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
356 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
1:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
590 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
389 |
|
Vilma Iisalo |
2001 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
18 |
|
Adele Roop |
2009 |
Ujumise Spordiklubi |
EST |
1:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
511 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Vanders |
FIN |
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
462 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
121 |
|
Johanna Gertrud Jõenurm |
2006 |
Kalevi Ujumiskool |
EST |
1:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
580 |
|
Tilda Aaltonen |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
595 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
268 |
|
Inka Vahtola |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
568 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
686 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
598 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
5 |
|
Juuli Marie Mikker |
2007 |
TUK |
EST |
1:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
700 |
|
Helmi Heinonen |
2002 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
393 |
|
Rita Heinonen |
2006 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
513 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
FIN |
1:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
385 |
|
Emilia Rahola |
2006 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
87 |
|
Romi ISRAEL |
2007 |
SC Karksi Sport |
EST |
1:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
495 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
533 |
|
Aino Koskelo |
2005 |
Race Club Sveitsi |
FIN |
1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
295 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
627 |
|
Leila Mihhalskaja |
2008 |
Spordiklubi Garant |
EST |
1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
306 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
FIN |
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
400 |
|
Sabina Rakhimova |
2005 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
408 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
FIN |
1:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
441 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
210 |
|
Alisa Hänninen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
1:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
340 |
|
Janna Salminen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
594 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
262 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
694 |
|
Isabella Andersen |
2009 |
Lørenskog og Rælingen Kappsvømmingsklubb |
NOR |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
320 |
|
Vilma Vatanen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
551 |
|
Iryna Sierik |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
1:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
516 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
FIN |
1:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
32 |
|
Karolin Karja |
2009 |
Keila Swimclub |
EST |
1:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
361 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
FIN |
1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
381 |
|
Peppi Lehtinen |
2007 |
Kankaanpään Uimarit |
FIN |
1:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
82 |
|
Kirke MÕTSNIK |
2007 |
TOP Swimmingclub |
EST |
1:07.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
84 |
621 |
|
Zlata Volkova |
2009 |
Spordiklubi Garant |
EST |
1:07.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
85 |
203 |
|
Eedi Imppola |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
1:08.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
86 |
291 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:09.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
259 |
|
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:10.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
88 |
544 |
|
Ella Hörkkö |
2001 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
1:10.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
89 |
140 |
|
Johanna Sepp |
2007 |
Orca Swim Club |
EST |
1:10.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
329 |
|
Leena Tissari |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
FIN |
1:10.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
91 |
571 |
|
Sonila Selimi |
2005 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:11.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
92 |
246 |
|
Venla Salminen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:11.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
93 |
451 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
1:11.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
94 |
369 |
|
Maiju Rajaniemi |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
1:12.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
95 |
428 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
FIN |
1:12.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
96 |
540 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Race Club Sveitsi |
FIN |
1:12.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-07 18:20:26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|