Startliste for Simmis-uinnit
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Aamujakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Mäkelänrinteen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
Helsingfors Simsällskap r.f. |
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07.04.2023 - 07.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
100m Selkäuinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo13 |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM16 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
P12 |
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
|
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
417 |
|
Sisu Mikke Laitinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
423 |
|
Leevi Salo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
416 |
|
Emil Ilo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
217 |
|
Aaron Helander |
2011 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
204 |
|
Oskar Usmi |
2012 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
438 |
|
Nikita Ulasevich |
2011 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
162 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
FIN |
1:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
447 |
|
Jasper Vihavainen |
2011 |
Varkauden Uimarit |
FIN |
1:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
155 |
|
Emil Kontio |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
26 |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
1:40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
24 |
|
Leo Sjöström |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
1:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
429 |
|
Dmitrii Zuev |
2011 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
437 |
|
Sisu Kilpeläinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
419 |
|
Onni Elomaa |
2011 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
90 |
|
Patrik Lehtimäki |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
563 |
|
Samuel Pollock |
2013 |
ORCA Helsinki |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
549 |
|
Alvar Aho |
2011 |
ORCA Helsinki |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
443 |
|
Samu Patronen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
544 |
|
Matti Santeri Repo |
2012 |
ORCA Helsinki |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
440 |
|
Väinö Jokinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
569 |
|
Alessandro Urbanucci |
2014 |
ORCA Helsinki |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
P14 |
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
|
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
405 |
|
Denis Karvanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
190 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
648 |
|
Jaroslav Hahkonen |
2009 |
Race Club Sveitsi |
FIN |
1:15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
595 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
FIN |
1:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
623 |
|
Eemeli Kuusisto |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
FIN |
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
299 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
319 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
7 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
1:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
411 |
|
Eino Koskinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
10 |
|
Axel Mara |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
FIN |
1:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
311 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
511 |
|
Toivo Vuorenjuuri |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
1:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
302 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
82 |
|
Benjamin Juusela |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
76 |
|
Topi Nuutinen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
235 |
|
Rasmus Myller |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
1:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
353 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
308 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
75 |
|
Leo Suominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
436 |
|
Jere Koskelainen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
315 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
85 |
|
Olavi Niiranen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
415 |
|
Heikki Eskelinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
651 |
|
Yefim Koshman |
2010 |
Race Club Sveitsi |
FIN |
1:34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
418 |
|
Aapo Teno |
2010 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
92 |
|
Niklas von Boehm |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
P16 |
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
|
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
477 |
|
Roope Koskela |
2007 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
658 |
|
Leevi Pixa |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
1:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
585 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
FIN |
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
263 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
659 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
FIN |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
484 |
|
Leevi Lahtinen |
2008 |
Vesihelmen Uimaseura |
FIN |
1:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
336 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
394 |
|
Aleksi Salo |
2008 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
284 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
M |
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
|
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
86 |
|
Noah Schmid |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
123 |
|
Juuso Rahikainen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
1:01.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
472 |
|
Joonatan Davie |
2006 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
463 |
|
Lauri Aho |
2006 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
644 |
|
Juho Herva |
2005 |
Race Club Sveitsi |
FIN |
1:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
448 |
|
Miska Korkalainen |
2006 |
Voikkaan Viesti |
FIN |
1:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
455 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
FIN |
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
265 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
389 |
|
Vilho Teno |
2006 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
113 |
|
Lasse Niemi |
2006 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.04.2023 07:44:57 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|