Startliste for Regionsmesterskab Langbane, 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag d. 18/3
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
Regionsmesterskab Langbane 2023
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen, SDU |
Arrangør |
FREM Odense |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
18. mar 2023 to 19. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer
|
Final 1 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
2 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
STO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
3 |
|
Johannes Kristensen |
2011 |
FREM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
4 |
|
Malthe Westermark |
2009 |
FREM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
5 |
|
Gustav Karow |
2009 |
KOLDING |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
6 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
STO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer |
Final 2 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
1 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
VEJLE |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
2 |
|
Esajas Hemannsen |
2010 |
SØNDERBORG |
4:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
3 |
|
Benjamin Illum Evers |
2010 |
FREDERICIA |
3:51.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
4 |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
FREDERICIA |
3:41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
5 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
STO |
3:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
6 |
|
Hector Eg |
2010 |
VEJLE |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
7 |
|
Oliver Skov |
2011 |
VEJLE |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
8 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
VEJLE |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer |
Final 3 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
1 |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
FREDERICIA |
3:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
2 |
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
FREDERICIA |
3:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
3 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
STO |
3:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
4 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
VEJLE |
3:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
5 |
|
Neset Demiral |
2009 |
FREM |
3:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
6 |
|
Simon Laustsen |
2011 |
RINGE |
3:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
7 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
VEJLE |
3:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
8 |
|
Milad Fahim |
2011 |
STO |
3:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer |
Final 4 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
1 |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
NYBORG |
3:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
2 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
FREDERICIA |
3:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
3 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
ESBJERG |
3:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
4 |
|
Nikolaj Holst Gregersen |
2009 |
ESBJERG |
3:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
5 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
ESBJERG |
3:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
6 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
RINGE |
3:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
7 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
VEJLE |
3:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
8 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
VEJLE |
3:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer |
Final 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
RINGE |
3:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
2 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
VEJLE |
3:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
3 |
|
Asger Juel |
2009 |
VEJLE |
2:59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
4 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
STO |
2:58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
5 |
|
Elias Hylle-Wiig |
2008 |
FREDERICIA |
2:58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
6 |
|
Jonas Møller |
2010 |
VEJLE |
3:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
7 |
|
Lucas Iversen |
2008 |
FREDERICIA |
3:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
8 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
NYBORG |
3:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer |
Final 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
RINGE |
2:56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
2 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
ESBJERG |
2:55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
3 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
SØNDERBORG |
2:54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
4 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
NYBORG |
2:54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
5 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
FREDERICIA |
2:54.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
6 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
STO |
2:54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
7 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
NYBORG |
2:56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
8 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
NYBORG |
2:57.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer |
Final 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
1 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
VEJLE |
2:49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
2 |
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
FREDERICIA |
2:47.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
139 |
3 |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
SØNDERBORG |
2:46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
4 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
VEJLE |
2:43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
5 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
STO |
2:44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
6 |
|
Oliver Søe |
2009 |
FREDERICIA |
2:46.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
7 |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
ESBJERG |
2:47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
8 |
|
Simon Germansen |
2010 |
FREDERICIA |
2:54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer |
Final 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
1 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
STO |
2:40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
2 |
|
Oscar Hågensen |
2008 |
ESBJERG |
2:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
3 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
NYBORG |
2:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
4 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
SØNDERBORG |
2:35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
5 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
NYBORG |
2:36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
6 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
ESBJERG |
2:38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
7 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
ESBJERG |
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
8 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
STO |
2:40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer |
Final 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
1 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
NYBORG |
2:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
2 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
NYBORG |
2:31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
3 |
|
Noah Junior Grene |
2008 |
ESBJERG |
2:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
4 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
ESBJERG |
2:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
5 |
|
Frederik Billesø Beck |
2008 |
FREDERICIA |
2:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
6 |
|
Mikkel Fangel Christensen |
2009 |
SØNDERBORG |
2:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
7 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
STO |
2:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
8 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
RINGE |
2:34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer |
Final 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
RINGE |
2:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
2 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
VEJLE |
2:27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
3 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
VEJLE |
2:24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
209 |
4 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
STO |
2:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
5 |
|
Mathias Møller Madsen |
2008 |
FREDERICIA |
2:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
6 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
VEJLE |
2:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
7 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
NYBORG |
2:28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
8 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
KOLDING |
2:30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-03-2023 09:24.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Frem Odense |
|
|
|
|