Program for Jöns Svanbergsimmet 50m 2023
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 50m 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
100m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
130 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:03.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
94 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:05.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
73 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:06.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
95 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:07.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
135 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:08.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
334 |
|
Lilian Löwgren |
2007 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:08.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
180 |
|
Linnea Sjöström |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:09.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
280 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
93 |
|
Linnea Larsson |
2005 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:09.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
350 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:11.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
208 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:11.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
176 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:11.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
197 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:12.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
286 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
74 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:12.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
5 |
|
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
40 |
|
Fanny Ek |
1999 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:13.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
86 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
SWE |
1:14.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
99 |
|
Linnéa Monfelt |
2009 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:14.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
290 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:14.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
246 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
185 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:14.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
337 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:15.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
237 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
347 |
|
Julia Singelman |
2009 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:16.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
77 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:16.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
142 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:17.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
380 |
|
Siri Thermaenius |
2009 |
Strängnäs Simklubb |
SWE |
1:17.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
53 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
162 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:18.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
114 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:18.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
54 |
|
Freja Karlsson |
2009 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:19.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
251 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
247 |
|
Julia Allard |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:19.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
379 |
|
Clara Lindblom |
2010 |
Strängnäs Simklubb |
SWE |
1:19.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
218 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:19.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
281 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
26 |
|
Saara Lehto |
2007 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
385 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
SWE |
1:20.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
49 |
|
Julia Eriksson |
2005 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:20.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
360 |
|
Lova Willför |
2009 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:20.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
239 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:20.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
207 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:21.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
141 |
|
Vilda Yngvesson |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:21.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
163 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:21.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
289 |
|
Alvi Myrelid |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:22.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
343 |
|
Isabelle Helin |
2009 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:22.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
171 |
|
Nova Selin |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:22.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
211 |
|
Agnes Elf |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:22.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
107 |
|
Ella Hansson |
2009 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:23.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
156 |
|
Alice Agemalm-Westman |
2009 |
Sala Simsällskap |
SWE |
1:24.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
14 |
|
Stella Lahtinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
1:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
34 |
|
Taimi Likki |
2010 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
249 |
|
Elsie Lund |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:25.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
123 |
|
Alina Rücker |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:25.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
279 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
271 |
|
Elsa Garrett |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:26.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
229 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:26.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
292 |
|
Märta Hamberg |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:26.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
233 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
291 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:26.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
364 |
|
Stina Jansson |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:27.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
355 |
|
Alicia Körberg |
2009 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:27.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
276 |
|
Alva Malinen |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:27.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
191 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:28.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
7 |
|
Ilona Sauliala |
2008 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
1:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
362 |
|
Selma Hekne |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:28.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
359 |
|
Thilde Visti |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:28.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
187 |
|
Ella Edhäll |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:28.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
215 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:29.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
71 |
288 |
|
Caisa Karlsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:29.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
216 |
|
Clara Elander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:29.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
259 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:30.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
74 |
150 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:30.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
10 |
|
Kiti Konttinen |
2006 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
1:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
367 |
|
Märta Proos |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
109 |
|
Emma Löfgren |
2010 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
260 |
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:32.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
79 |
182 |
|
Akina Sehasa Meddegoda Gedara |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:32.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
31 |
|
Sienna Lehtola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
164 |
|
Astrid Svensk |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:33.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
82 |
13 |
|
Siiri Paavonen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
1:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
188 |
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:35.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
84 |
194 |
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
47 |
|
Amelia Fricker |
2007 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:35.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
86 |
136 |
|
Kajsa Bergquist |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:36.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
195 |
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:36.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
88 |
242 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:37.53 |
S |
S6 |
|
|
|
|
|
89 |
189 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:37.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
311 |
|
Hilda Muribi |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:40.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
91 |
277 |
|
Natalia Komorowska |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:42.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
92 |
319 |
|
Elin Påve |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:47.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
93 |
56 |
|
Lova Adelina Marie Augustsson |
2010 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:50.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
51 |
|
Stella Lindbäck |
|
Ålands Simförening |
|
1:52.75 |
|
|
|
2009 |
FIN |
S |
|
|
|
|
|
95 |
320 |
|
Signe Sääf |
|
Upsala Simsällskap |
|
1:54.06 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
96 |
321 |
|
Greta Åborg |
|
Upsala Simsällskap |
|
1:55.19 |
|
|
|
2010 |
SWE |
S |
|
|
|
|
|
97 |
158 |
|
My Lindblom |
|
Sala Simsällskap |
|
|
|
|
|
2011 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-12 15:33:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|