Startliste for Jöns Svanbergsimmet 50m 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 50m 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
302 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:02.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
333 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:03.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
115 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:05.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
305 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:09.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
373 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:11.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
128 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:12.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
131 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:12.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
102 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:14.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
336 |
|
Thomas Zhan |
2007 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:16.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
78 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:17.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
232 |
|
Edvin Lindelöf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
139 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:18.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
205 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:19.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
284 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
225 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:20.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
138 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
1:20.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
36 |
|
Markuss Justovics |
2007 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
12 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
1:21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
43 |
|
Milo Bergman |
2006 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
348 |
|
Olle Ulfvebrand |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:22.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
240 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:22.71 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
372 |
|
Helmer Tanskanen |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:22.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
213 |
|
Anton Thermaenius |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
1:23.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
110 |
|
Mattias Nilsson |
2009 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:23.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
91 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
SWE |
1:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
344 |
|
Noah Åkerberg |
2008 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:23.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
349 |
|
Svante Lignell |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:24.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
97 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:25.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
370 |
|
Leo Groth |
2009 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
186 |
|
Cian Lilliesköld |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
1:28.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
224 |
|
Lakira Sasnima Wanasinghe |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:29.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
79 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:29.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
287 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:31.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
161 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:34.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
228 |
|
Raoul Danes |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:35.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
75 |
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:37.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
254 |
|
Viktor Wahlström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:38.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
108 |
|
Jonathan Kaiser |
2010 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:40.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
76 |
|
Hunor Pázsit |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:41.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
90 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
SWE |
1:41.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
323 |
|
Vilgot Timse |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
238 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
278 |
|
Edvin Hasselborn |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:43.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
371 |
|
Edwin Mesic |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
1:44.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
37 |
|
Aatu Satola |
2010 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
89 |
|
Jino Atiwit Osman |
2010 |
Simklubben Ena |
SWE |
1:46.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
149 |
|
Arnel Kaur |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:46.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
263 |
|
Elliot Myncke |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:50.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
312 |
|
Viktor Komorowski |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:55.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
318 |
|
Noel Nobuoka |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:55.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
52 |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:57.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
351 |
|
Gustaf Engström |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
2:00.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
313 |
|
Olle Haldén |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
148 |
|
Adam Ghanem |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
322 |
|
Attila Roozen |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
316 |
|
Sami Luis |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-12 15:33:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|