Startliste for Jöns Svanbergsimmet 50m 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 50m 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 12 maj 2023 till den 14 maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
200m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
333 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
2:07.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
308 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:08.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
304 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:10.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
305 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:13.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
346 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
2:14.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
306 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:16.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
115 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
2:17.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
373 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
2:19.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
358 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
2:19.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
303 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:21.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
36 |
|
Markuss Justovics |
2007 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
2:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
87 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
Simklubben Ena |
SWE |
2:24.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
160 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
SWE |
2:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
72 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
2:27.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
173 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
2:28.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
128 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:29.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
299 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:30.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
138 |
|
Filip Jaworski Lindström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:33.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
132 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:33.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
43 |
|
Milo Bergman |
2006 |
Ålands Simförening |
FIN |
2:35.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
9 |
|
Leo Niemi |
2008 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
2:35.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
293 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:36.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
230 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
28 |
|
Daniel Przado |
2008 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
2:38.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
284 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
236 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:39.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
125 |
|
Moltaz Andersson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:41.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
232 |
|
Edvin Lindelöf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
349 |
|
Svante Lignell |
2010 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
2:43.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
202 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
2:43.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
240 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:44.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
257 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
137 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:45.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
341 |
|
Max Nordanberg |
2008 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
2:46.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
172 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
2:49.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
258 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:53.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
186 |
|
Cian Lilliesköld |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
2:53.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
190 |
|
Ludvig Fredholm |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
2:54.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
238 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
165 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
2:58.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
267 |
|
Lucas Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:58.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
161 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
2:59.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
241 |
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:59.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
192 |
|
Maximilliam Hamilton |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
3:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
183 |
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
3:05.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
22 |
|
Leon Andersson |
2009 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
3:06.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
20 |
|
Emil Mattila |
2009 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
3:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
37 |
|
Aatu Satola |
2010 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
3:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
184 |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
3:09.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
269 |
|
Matthew Wedin Wicks |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:10.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
167 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
3:10.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
322 |
|
Attila Roozen |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
55 |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
FIN |
3:11.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
254 |
|
Viktor Wahlström |
2011 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:13.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
389 |
|
Malte Steinle |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
3:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
262 |
|
Viggo Andréasson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:16.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
129 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
3:16.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
263 |
|
Elliot Myncke |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:21.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
252 |
|
Lars Larsson |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
323 |
|
Vilgot Timse |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
52 |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
FIN |
3:38.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
318 |
|
Noel Nobuoka |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
315 |
|
Helmer Juhlin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
273 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
266 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
147 |
|
Rami Ghanem |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
76 |
|
Hunor Pázsit |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-05-12 15:33:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|