Program för Ringmuren Open 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Wisby Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 jun 2023 till den 18 jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
9 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
10 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
235 |
|
Malte Söderberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
347 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
82 |
|
Ian Kim |
2008 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
35 |
|
Malte Lyth |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
344 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
97 |
|
Frank Jilkén |
2009 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
358 |
|
Maxim Ejdelund |
2007 |
Hellas Simklubb |
SWE |
1:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
241 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
54 |
|
Max Törngren |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:29.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
348 |
|
Andreas Kvist |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
153 |
|
William Bergstrand |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
152 |
|
Alexander Zuccato |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
345 |
|
Theo Aster |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:37.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
349 |
|
Nils Bach Lindfors |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
46 |
|
Isak Aderskog Sjöberg |
2009 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
94 |
|
Leonard Burström |
2010 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
1:41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
122 |
|
Mohammed Oulaywan |
2009 |
Simklubben Ena |
SWE |
1:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
205 |
|
Ture Ståhlberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
357 |
|
Dennis Ejdelund |
2010 |
Hellas Simklubb |
SWE |
1:45.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
151 |
|
Rasmus Larsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
269 |
|
Joel Regnander |
2010 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
168 |
|
Adam Ghanem |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
312 |
|
Lukas Stahlhut |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
303 |
|
William Földvary-Nagy |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:54.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
20 |
|
Vincent Magnusson |
2010 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
313 |
|
Hugo Sturzenbecker |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
193 |
|
Joel de Flon |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
353 |
|
Hampus Nygren |
2010 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
343 |
|
Cevin Kviberg |
2010 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-06-15 14:15:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Wisby Simsällskap |
|
|
|
|