2024-04-23   15:54:48
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for UGP2 2023 50m, Varberg

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Startlista
UGP 2 50m Varberg
Plats: Pingvinen Arrangör: VSSF & Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023
24 100m Ryggsim Damer A-F
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 256 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 SWE 1:06.75 S
2 176 Maya Möllborn 2007 Simklubben Laxen SWE 1:07.89 S
3 295 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:08.01 S
4 12 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg SWE 1:08.08 S
5 368 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås SWE 1:08.61 S
6 17 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg SWE 1:08.72 S
7 259 Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S02 SWE 1:08.99 S
8 323 Thea Carlsson 2002 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:09.26 S
9 347 Signe Malmeling 2008 Föreningen Uddevalla Sim SWE 1:09.30 S
10 334 Emma Hejdengård 2006 Föreningen Uddevalla Sim SWE 1:09.54 S
11 225 Elin Ryman 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:09.62 S
12 169 Sophia Röhrle 2007 Simklubben Laxen SWE 1:09.66 S
13 66 Freja Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:09.94 S
14 67 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:10.18 S
15 1 Ellen Johansson 2008 Simklubben Elfsborg SWE 1:11.52 S
16 214 Agnes Berg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:12.04 S
17 127 Livia Berggren 2009 Simklubben Laxen SWE 1:12.04 S
18 238 Marika Söderlund Larsson 2010 S 77 Stenungsund SWE 1:12.17 S
19 231 Hedvig Lycke 2007 S 77 Stenungsund SWE 1:12.31 S
20 286 Daniela Borg 2007 Simklubben 1970 SWE 1:12.90 S
21 130 Emmie Fransson 2009 Simklubben Laxen SWE 1:13.04 S
22 100 Sigrid Hildebrand 2006 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:13.07 S
23 111 Lily Svanström 2008 Kungälvs Simsällskap SWE 1:14.84 S
24 292 Alice Öberg 2005 Simklubben Stimmet SWE 1:15.10 S
25 200 Alva Finnäs 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:15.22 S
26 7 Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg SWE 1:15.33 S
27 227 Agnes Ottosson 2007 S 77 Stenungsund SWE 1:15.57 S
28 255 Natalie Dahlberg 2006 Simklubben S02 SWE 1:15.67 S
29 320 Ingrid Josefson 2007 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:15.74 S
30 113 Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap SWE 1:15.85 S
31 205 Livia Kaipiainen 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:15.88 S
32 341 Frida Nielsen 2008 Föreningen Uddevalla Sim SWE 1:15.89 S
33 261 Selma Holmqvist 2007 Simklubben S02 SWE 1:16.00 S
34 28 Adriana Zeqiraj 2009 Göteborg Sim SWE 1:16.09 S
35 332 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap SWE 1:17.11 S
36 206 Moa Gårdman 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:17.11 S
37 290 Signe Nilsson 2008 Simklubben Stimmet SWE 1:17.12 S
38 317 Nathalie Ceveryd 2008 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:17.23 S
39 54 Isabelle Keen 2008 Göteborg Sim SWE 1:17.26 S
40 210 Maria Torres Perez 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:18.26 S
41 229 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund SWE 1:18.52 S
42 342 Ingrid Öhman 2008 Föreningen Uddevalla Sim SWE 1:18.78 S
43 60 Julie Capkova 2008 Göteborg Sim SWE 1:18.87 S
44 57 Kerstin Saalman 2008 Göteborg Sim SWE 1:18.91 S
45 105 Caroline Jönsson 2008 Kungälvs Simsällskap SWE 1:19.19 S
46 224 Elin Hillström 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:19.52 S
47 4 Gabriella Jonsson 2008 Simklubben Elfsborg SWE 1:19.65 S
48 134 Selma Sollenius 2009 Simklubben Laxen SWE 1:19.69 S
49 275 Iris Eidmar 2010 Simklubben S02 SWE 1:19.95 S
50 79 Annalie Rutter 2007 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:20.25 S
51 135 Signe Viola Larsson 2009 Simklubben Laxen SWE 1:20.66 S
52 81 Elsa Gentzel 2008 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:21.02 S
53 85 Filippa Sundqvist 2007 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:21.04 S
54 15 Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg SWE 1:21.35 S
55 375 Angelika Borg 2010 Simklubben Alingsås SWE 1:21.47 S
56 215 Elisabeth Anderson Brown 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:21.54 S
57 207 Mollie Berglund 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:21.58 S
58 372 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås SWE 1:21.71 S
59 355 Linnea Nordqvist 2009 Föreningen Uddevalla Sim SWE 1:22.45 S
60 274 Kara Brorson 2009 Simklubben S02 SWE 1:22.59 S
61 220 Ebba Carlström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:22.68 S
62 366 Meja Eriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim SWE 1:22.79 S
63 303 Molly Bengtsson 2010 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:22.95 S
64 204 Linnea Dicander 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:23.41
65 35 Nicole Caira Saand 2009 Göteborg Sim SWE 1:23.48 S
66 72 Lithea Malm 2009 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:23.99 S
67 326 Linnea  Edström 2008 Simklubben Vänersborg SWE 1:24.18 S
68 146 Amanda Roghe 2010 Simklubben Laxen SWE 1:24.30 S
69 362 Elly Härdig Gunnarsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim SWE 1:24.70 S
70 387 Maja McAdam 2006 Falkenbergs Simklubb SWE 1:24.81 EFT
71 152 Hilda Cronqvist 2009 Simklubben Laxen SWE 1:24.97 S
72 32 Julia-Hollie Granat 2008 Göteborg Sim SWE 1:25.51 S
73 222 Celia Höglund 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:25.65
74 211 Sara Mansur 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:27.10 S
75 318 Nova Niemi 2007 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:27.40 S
76 382 Sonja Molin 2009 Falkenbergs Simklubb SWE 1:27.43 S
77 304 Sara Hakopian 2009 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:27.58 S
78 356 Märta Daneberg 2010 Föreningen Uddevalla Sim SWE 1:27.70 S
79 213 Marta Jolkin 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:27.98 S
80 237 Isis Olin 2010 S 77 Stenungsund SWE 1:28.04 S
81 289 Hedda Bergendorff 2009 Simklubben Stimmet SWE 1:28.24 S
82 25 Hedvig Töpel 2010 Göteborg Sim SWE 1:28.77 S
83 319 Stella Förstberg 2007 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:29.22
84 291 Ella Franvin 2009 Simklubben Stimmet SWE 1:29.30 S
85 74 Moa Adebahr 2009 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:29.78 S
86 257 Alice Killius 2007 Simklubben S02 SWE 1:30.05
87 379 Olivia Pending 2010 Falkenbergs Simklubb SWE 1:31.14 S
88 156 Nina Vulicevic 2009 Simklubben Laxen SWE 1:32.36 S
89 3 Sanna Bodeklint 2008 Simklubben Elfsborg SWE 1:32.58 S
90 277 Imra Axelsson 2009 Simklubben S02 SWE 1:32.62 S
91 22 Kordelia Nord 2009 Simklubben Elfsborg SWE 1:32.76 S
92 84 Filippa Rudolfsson 2008 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:32.77
93 117 Julia Rosman 2010 Kungälvs Simsällskap SWE 1:33.12
94 365 Vera Stark 2009 Föreningen Uddevalla Sim SWE 1:33.57 S
95 203 Julia Skogsberg 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:33.69 S
96 208 Elin Asserståhl 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:33.85 S
97 163 Evelina Radoi 2009 Simklubben Laxen SWE 1:34.45 S
98 20 Molly Magnusson 2010 Simklubben Elfsborg SWE 1:34.69 S
99 313 Alma Göransson 2007 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:34.79 S
100 16 Stina Levinsson 2010 Simklubben Elfsborg SWE 1:35.19 S
101 76 Olivia Holm 2010 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:36.40 S
102 307 Cornelia Persson 2010 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:37.13 S
103 78 Tyra Secund 2010 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:37.62 S
104 140 Isabella Liljedahl 2010 Simklubben Laxen SWE 1:37.98 S
105 157 Elvira Lindeborg Lundh 2008 Simklubben Laxen SWE 1:38.15
106 161 Ella Andersson 2008 Simklubben Laxen SWE 1:38.48 S
107 276 Tuva Paulin 2010 Simklubben S02 SWE 1:38.86 S
108 322 Alice Carlqvist 2007 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:39.92
109 201 Beatrice Stefanescu 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:41.10 S
110 367 Felicia Fredriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim SWE 1:41.76
111 371 Hayley Krol 2009 Simklubben Alingsås SWE 1:42.29 S
112 247 Kajsa Holmes 2010 Simklubben S02 SWE 1:44.13 S
113 217 Siri Dahlin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:45.70 S
114 27 Julia Jensen 2010 Göteborg Sim SWE 1:48.77 S
115 280 Sidney Kronqvist 2007 Simklubben 1970 SWE 1:51.12 S
116 272 Majken Lidman 2008 Simklubben S02 SWE 1:53.14 S
117 26 Ebba Arrhén 2010 Göteborg Sim SWE 1:57.82
118 219 Lova Arlfelt 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:01.06 S
119 268 Fanny Ingemarsson 2008 Simklubben S02 SWE
120 306 Alma Bengtsson 2009 Föreningen Varbergs Sim SWE
121 378 Artiona Sulaj 2010 Falkenbergs Simklubb SWE
122 285 Alva Wägander 2010 Simklubben 1970 SWE
2023-03-09 16:29:11 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner