2024-04-23   16:46:30
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for UGP2 2023 50m, Varberg

Below are all entry- and startlists shown by session.

Competition session

Document
Startlista
UGP 2 50m Varberg
Plats: Pingvinen Arrangör: VSSF & Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023
16 100m Bröstsim Herrar A-F
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 49 Hans Feng 2008 Göteborg Sim SWE 1:07.47 S
2 94 William Hörgren 2007 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:07.48 S
3 183 Gustaf Dalqvist 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:08.93 S
4 164 Marcus Kvarnhäll 2006 Simklubben Laxen SWE 1:09.09 S
5 108 Frej Andersson-Öberg 2006 Kungälvs Simsällskap SWE 1:09.43 S
6 333 David Happe 2006 Föreningen Uddevalla Sim SWE 1:09.51 S
7 42 Jonathan Larsson 2006 Göteborg Sim SWE 1:09.84 S
8 116 Mathias Behre 2009 Kungälvs Simsällskap SWE 1:11.73 S
9 44 Lucas Larsson 2006 Göteborg Sim SWE 1:11.89 S
10 98 Örn Kato Arnarsson 2005 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:12.28 S
11 174 Aaron Hullegård 2007 Simklubben Laxen SWE 1:12.64 S
12 86 Gustav Landgren 2007 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:14.18 S
13 298 Willgot Malmström 2005 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:14.32 S
14 171 Simon Meuller 2007 Simklubben Laxen SWE 1:14.52 S
15 258 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 SWE 1:14.72 S
16 102 Axel Wärja 2008 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:14.85 S
17 330 Elis Berntsson 2009 Åmåls Simsällskap SWE 1:16.27 S
18 305 Lukas Hedberg 2007 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:16.47 S
19 52 Alexander Ahlin 2009 Göteborg Sim SWE 1:16.92 S
20 123 Jakob Ingvarsson 2008 Kungälvs Simsällskap SWE 1:16.96 S
21 253 Jonas Shafie 2006 Simklubben S02 SWE 1:17.47 S
22 170 Otto Lövdahl 2007 Simklubben Laxen SWE 1:18.23 S
23 357 Gustav Westerlind Olsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim SWE 1:18.35 S
24 103 Elias Väinölä 2007 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:19.54 S
25 34 Luksa Krstulovic 2007 Göteborg Sim SWE 1:20.25 S
26 36 Tim Damber 2008 Göteborg Sim SWE 1:20.78 S
27 104 Luke Morlok Baeckström 2010 Kungälvs Simsällskap SWE 1:21.76 S
28 149 Melvin Lindell 2009 Simklubben Laxen SWE 1:22.03 S
29 9 Sean Hjelm 2009 Simklubben Elfsborg SWE 1:22.84 S
30 321 Filip Carlqvist 2004 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:22.84 S
31 38 Nils Dahlberg 2008 Göteborg Sim SWE 1:23.12 S
32 358 Edvard Spangenberg 2008 Föreningen Uddevalla Sim SWE 1:23.15 S
33 110 Ludvig Kobel 2006 Kungälvs Simsällskap SWE 1:23.31
34 8 Isak Henly 2009 Simklubben Elfsborg SWE 1:23.38 S
35 369 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås SWE 1:23.41 S
36 376 Vilgot Andersson 2007 Falkenbergs Simklubb SWE 1:24.43 S
37 370 Malte Tyrberg 2009 Simklubben Alingsås SWE 1:24.91 S
38 270 Olof Nihlén 2008 Simklubben S02 SWE 1:25.30 S
39 186 Angus Haag 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:25.45 S
40 383 John Åhlund 2005 Falkenbergs Simklubb SWE 1:26.10 S
41 75 Oliver Schlyter 2009 Kungsbacka Simsällskap SWE 1:26.16 S
42 331 Vile Ericsson 2009 Åmåls Simsällskap SWE 1:26.25 S
43 132 Olle Salomonsson 2009 Simklubben Laxen SWE 1:27.60 S
44 129 Anton Ekstrand 2008 Simklubben Laxen SWE 1:28.42 S
45 10 Elliott Kantola 2010 Simklubben Elfsborg SWE 1:29.06 S
46 172 Isac Dolck 2007 Simklubben Laxen SWE 1:29.08 S
47 136 Julius Röhrle 2009 Simklubben Laxen SWE 1:29.12 S
48 185 Oliver Jedbratt 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:29.26 S
49 184 Erik Bailey 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:30.26
50 18 Theo Söderqvist 2010 Simklubben Elfsborg SWE 1:30.94 S
51 193 Olle Jacobsson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:31.10 S
52 316 Nabil Kayal 2009 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:31.50 S
53 137 Måns Bergdahl 2009 Simklubben Laxen SWE 1:31.79 S
54 301 Hakob Hakopian 2008 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:31.98 S
55 248 Oskar Holmes 2009 Simklubben S02 SWE 1:33.26 S
56 314 August Andersson 2010 Föreningen Varbergs Sim SWE 1:33.71 S
57 138 Agaton Jernberg 2010 Simklubben Laxen SWE 1:33.83 S
58 118 Erik Hellman 2009 Kungälvs Simsällskap SWE 1:34.55 S
59 196 Vilgot Larsson 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:35.63 S
60 192 Jonas Bjerklund 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:36.04 S
61 223 Nils Nilvér 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:36.26 S
62 244 Sandor Brink 2010 S 77 Stenungsund SWE 1:36.50 S
63 187 Anton Holmgren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:36.75
64 191 Jon Ingvar Eythorsson 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:38.33 S
65 145 Otto Nielsen 2010 Simklubben Laxen SWE 1:38.70 S
66 243 Filip Granlund 2010 S 77 Stenungsund SWE 1:40.64 S
67 195 Benedikt Danielsson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:41.19 S
68 6 Oliver Axelsson 2009 Simklubben Elfsborg SWE 1:43.98 S
69 381 Sixten Arnrup 2010 Falkenbergs Simklubb SWE 1:45.32 S
70 188 Elis Brandberg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 1:45.67
71 384 Kevin Havenfalk 2010 Falkenbergs Simklubb SWE 1:49.34 S
72 141 Felix Örmgård 2010 Simklubben Laxen SWE 1:50.21 S
73 279 Gustav Möller 2009 Simklubben S02 SWE 1:52.98 S
74 246 Ulrik Olsson 2009 Simklubben S02 SWE 1:58.08 S
75 245 Benjamin Örgev Cordova 2009 Simklubben S02 SWE 2:00.28 S
76 309 Linus Hallström 2010 Föreningen Varbergs Sim SWE 2:04.92
77 143 Noah Almquist 2010 Simklubben Laxen SWE 2:06.81 S
78 120 Elias Doydu 2008 Kungälvs Simsällskap SWE
2023-03-09 16:29:09 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner