2024-04-23   16:52:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for UGP2 2023 50m, Varberg

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Startlista
UGP 2 50m Varberg
Plats: Pingvinen Arrangör: VSSF & Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023
14 200m Frisim Herrar A-F
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 173 Rasmus Strömstedt 2007 Simklubben Laxen SWE 2:00.76 S
2 336 Oscar Andersson 2006 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:02.10 S
3 174 Aaron Hullegård 2007 Simklubben Laxen SWE 2:02.28 S
4 294 Axel Lambertsson 2008 Föreningen Varbergs Sim SWE 2:02.57 S
5 242 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund SWE 2:02.57 S
6 167 Elias Chawki 2006 Simklubben Laxen SWE 2:03.60 S
7 91 Maximilian Thorsell 2007 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:04.95 S
8 109 Svante Tjernström 2007 Kungälvs Simsällskap SWE 2:05.71 S
9 252 Albin Rilby 2004 Simklubben S02 SWE 2:05.99 S
10 333 David Happe 2006 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:06.03 S
11 170 Otto Lövdahl 2007 Simklubben Laxen SWE 2:06.16 S
12 339 Axel Rodin 2007 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:06.24 S
13 171 Simon Meuller 2007 Simklubben Laxen SWE 2:06.28 S
14 110 Ludvig Kobel 2006 Kungälvs Simsällskap SWE 2:06.30 S
15 123 Jakob Ingvarsson 2008 Kungälvs Simsällskap SWE 2:06.47 S
16 184 Erik Bailey 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:06.58 S
17 94 William Hörgren 2007 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:06.74 S EFT
18 116 Mathias Behre 2009 Kungälvs Simsällskap SWE 2:07.46 S
19 386 Erik Klasson 2003 Simklubben 1970 SWE 2:07.56
20 338 Axel Hansson 2008 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:07.84 S
21 343 Kevin Hallgren 2007 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:07.98 S
22 89 Max Andersson 2007 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:08.40 S
23 226 Max Holmberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:08.53 S
24 166 Edvin Viktorsson 2006 Simklubben Laxen SWE 2:08.70 S
25 172 Isac Dolck 2007 Simklubben Laxen SWE 2:09.64 S
26 42 Jonathan Larsson 2006 Göteborg Sim SWE 2:09.64 S
27 98 Örn Kato Arnarsson 2005 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:09.69 S
28 282 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 SWE 2:09.80 S
29 324 Viktor Alfredsson 2008 Simklubben Vänersborg SWE 2:09.92 S
30 62 Oscar Heden Carlsson 2008 Göteborg Sim SWE 2:10.72 S
31 262 Mio Hernandez 2007 Simklubben S02 SWE 2:11.43 S
32 82 Emrik Hammar 2007 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:11.73 S
33 321 Filip Carlqvist 2004 Föreningen Varbergs Sim SWE 2:12.84 S
34 50 Alvar Kjellgren 2005 Göteborg Sim SWE 2:14.00 S
35 265 Adam Ellison 2008 Simklubben S02 SWE 2:14.31 S
36 55 Jakob Högstedt 2009 Göteborg Sim SWE 2:15.38 S
37 185 Oliver Jedbratt 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:15.41 S
38 369 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås SWE 2:16.03 S
39 183 Gustaf Dalqvist 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:16.07 S
40 344 Leo Blomberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:16.47 S
41 302 Joel Stenström 2009 Föreningen Varbergs Sim SWE 2:16.87 S
42 8 Isak Henly 2009 Simklubben Elfsborg SWE 2:17.01 S
43 61 Leonidas Tsoposidis 2008 Göteborg Sim SWE 2:17.30 S
44 46 Wille Damber 2005 Göteborg Sim SWE 2:17.43 S
45 125 Linus Framme 2008 Kungälvs Simsällskap SWE 2:17.91 S
46 120 Elias Doydu 2008 Kungälvs Simsällskap SWE 2:17.98 S
47 64 Nils Olsson 2009 Göteborg Sim SWE 2:18.19 S
48 186 Angus Haag 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:18.20 S
49 126 David-Mihai Adamescu
Radianu
2009 Simklubben Laxen SWE 2:18.21 S
50 348 Viktor Forsberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:18.45 S
51 177 Gustav Jacobsson 2007 Simklubben Laxen SWE 2:18.69 S
52 90 Max Johansson 2008 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:20.40 S
53 14 Sigge Fredriksson 2009 Simklubben Elfsborg SWE 2:20.80 S
54 199 Simon  Wretborn 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:22.13 S
55 137 Måns Bergdahl 2009 Simklubben Laxen SWE 2:22.34 S
56 129 Anton Ekstrand 2008 Simklubben Laxen SWE 2:24.17 S
57 376 Vilgot Andersson 2007 Falkenbergs Simklubb SWE 2:24.48 S
58 34 Luksa Krstulovic 2007 Göteborg Sim SWE 2:24.63 S
59 9 Sean Hjelm 2009 Simklubben Elfsborg SWE 2:24.68 S
60 10 Elliott Kantola 2010 Simklubben Elfsborg SWE 2:25.16 S
61 103 Elias Väinölä 2007 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:25.86 S
62 70 Isak Tullberg Ledel 2009 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:26.80 S
63 187 Anton Holmgren 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:27.66
64 151 Viktor Forsberg Funkquist 2009 Simklubben Laxen SWE 2:27.68 S
65 374 Andreas Caspersen 2007 Simklubben Alingsås SWE 2:29.57 S
66 328 Emil Alfredsson 2010 Simklubben Vänersborg SWE 2:29.74 S
67 188 Elis Brandberg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:30.14 S
68 316 Nabil Kayal 2009 Föreningen Varbergs Sim SWE 2:30.73 S
69 36 Tim Damber 2008 Göteborg Sim SWE 2:30.81 S
70 383 John Åhlund 2005 Falkenbergs Simklubb SWE 2:31.90 S
71 248 Oskar Holmes 2009 Simklubben S02 SWE 2:32.20 S
72 244 Sandor Brink 2010 S 77 Stenungsund SWE 2:32.88 S
73 122 Elias Kobel 2010 Kungälvs Simsällskap SWE 2:33.55 S
74 18 Theo Söderqvist 2010 Simklubben Elfsborg SWE 2:34.29
75 83 Eric Fredgren 2008 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:34.29 S
76 30 Jon Zeqiraj 2008 Göteborg Sim SWE 2:34.34
77 86 Gustav Landgren 2007 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:34.99 S
78 358 Edvard Spangenberg 2008 Föreningen Uddevalla Sim SWE 2:35.55 S
79 190 Hugo Bergelin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:36.00 S
80 192 Jonas Bjerklund 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:36.16 S
81 143 Noah Almquist 2010 Simklubben Laxen SWE 2:36.44 S
82 191 Jon Ingvar Eythorsson 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:36.63 S
83 243 Filip Granlund 2010 S 77 Stenungsund SWE 2:37.56 S
84 314 August Andersson 2010 Föreningen Varbergs Sim SWE 2:38.98 S
85 104 Luke Morlok Baeckström 2010 Kungälvs Simsällskap SWE 2:39.31 S
86 331 Vile Ericsson 2009 Åmåls Simsällskap SWE 2:39.33
87 145 Otto Nielsen 2010 Simklubben Laxen SWE 2:39.54 S
88 141 Felix Örmgård 2010 Simklubben Laxen SWE 2:42.18 S
89 370 Malte Tyrberg 2009 Simklubben Alingsås SWE 2:42.26 S
90 149 Melvin Lindell 2009 Simklubben Laxen SWE 2:42.31 S
91 381 Sixten Arnrup 2010 Falkenbergs Simklubb SWE 2:44.72 S
92 38 Nils Dahlberg 2008 Göteborg Sim SWE 2:44.99 S
93 75 Oliver Schlyter 2009 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:45.09 S
94 195 Benedikt Danielsson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:47.50 S
95 193 Olle Jacobsson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:49.64 S
96 278 Daniel Zarghami 2009 Simklubben S02 SWE 2:50.78 S
97 279 Gustav Möller 2009 Simklubben S02 SWE 2:51.33 S
98 69 Antonio Poller 2009 Kungsbacka Simsällskap SWE 2:52.92 S
99 196 Vilgot Larsson 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 2:54.79 S
100 6 Oliver Axelsson 2009 Simklubben Elfsborg SWE 3:06.98
101 180 Alexander Neuman 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 3:11.19 S
102 118 Erik Hellman 2009 Kungälvs Simsällskap SWE 3:17.36 S
103 245 Benjamin Örgev Cordova 2009 Simklubben S02 SWE 3:35.23 S
104 246 Ulrik Olsson 2009 Simklubben S02 SWE 3:35.65
105 288 Jonathan Hellberg 2009 Skövde Simsällskap SWE 3:54.32
106 39 Evert Frejrud 2008 Göteborg Sim SWE
107 29 Gaston Wallin 2009 Göteborg Sim SWE
108 223 Nils Nilvér 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE
109 77 Olle Hederström 2010 Kungsbacka Simsällskap SWE
110 308 Lias Lindvall 2009 Föreningen Varbergs Sim SWE
2023-03-09 16:29:08 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner