Startliste for Umestänket 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Umeå Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 feb 2023 till den 26 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
100m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-24 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
193 |
|
Erik Stensson |
2002 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
57.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
194 |
|
Marcus Johnsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
78 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
1:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
154 |
|
Theo Ylipää |
2004 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:03.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
250 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
SWE |
1:04.88 |
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
Umeå Simsällskap |
|
1:05.33 |
|
|
|
139 |
Johan Dellbring |
2005 |
SWE |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
Njurunda Simsällskap |
|
1:05.74 |
|
|
|
50 |
Joppe Berglin |
2006 |
SWE |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
Bureå Simsällskap |
|
1:06.45 |
|
|
|
11 |
Isak Olsson |
2002 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
Umeå Simsällskap |
|
1:07.74 |
|
|
|
115 |
Albert Björk |
2006 |
SWE |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
1:08.74 |
|
|
|
223 |
Felix De Santana |
2005 |
SWE |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
Njurunda Simsällskap |
|
1:09.82 |
|
|
|
51 |
Joel Täljsten |
2007 |
SWE |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
1:16.37 |
|
|
|
221 |
Jonah Norberg |
2005 |
SWE |
|
13 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
1:17.08 |
|
|
|
211 |
Elias Gardfors |
2005 |
SWE |
|
14 |
|
|
|
|
|
|
Bodens Simförening |
|
1:23.71 |
|
|
|
264 |
Emil Molander |
2007 |
SWE |
|
15 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
1:40.37 |
|
|
|
226 |
Anton Rastbäck |
2007 |
SWE |
|
14-15 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
37 |
|
Emil Lundkvist |
2008 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
1:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
52 |
|
Viking Månsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
1:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
288 |
|
Johannes Persson |
2008 |
Piteå Sim |
SWE |
1:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
41 |
|
Emil Taavo |
2008 |
Luleå Simsällskap |
SWE |
1:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
60 |
|
Kevin Andersson |
2009 |
Skellefteå Simklubb |
SWE |
1:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
191 |
|
Milo Lindvall |
2009 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
274 |
|
Hugo Franzén |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
SWE |
1:26.27 |
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
Burträsk Simpolare |
|
1:34.43 |
|
|
|
27 |
Joel Lindmark |
2008 |
SWE |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
Burträsk Simpolare |
|
1:38.94 |
|
|
|
22 |
Viktor Lindgren |
2009 |
SWE |
|
12-13 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
252 |
|
Scott Wikström |
2011 |
Simklubben Ägir |
SWE |
1:27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
175 |
|
Hjalmar Bengtson Kemppe |
2010 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
180 |
|
Eskil Bengtson |
2010 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
245 |
|
Filip Kotnarowski |
2011 |
Simklubben Ägir |
SWE |
1:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
93 |
|
Anton Kallio |
1996 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
1:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-23 18:46:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|