Ohjelma Umestänket 2023
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Umeå Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 feb 2023 till den 26 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
25m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-24 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
13 |
|
Agnes Olsson |
2004 |
Bureå Simsällskap |
SWE |
16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
205 |
|
Linnea Olsén |
2007 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
255 |
|
Weronika Maceluch |
2007 |
Idrottsklubben Studenterna i Umeå |
SWE |
19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
213 |
|
Isa Westin |
2007 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
236 |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
Simklubben Ägir |
SWE |
21.68 |
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
Burträsk Simpolare |
|
|
|
|
|
28 |
Emmy Carstedt |
2007 |
SWE |
|
14-15 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
138 |
|
Signe Åström |
2009 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
289 |
|
Ellen Gotthold |
2008 |
Piteå Sim |
SWE |
18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
146 |
|
Nathalie Säfsten |
2009 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
277 |
|
Elsa Nordin |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
SWE |
18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
284 |
|
Miriam Hellström |
2008 |
Piteå Sim |
SWE |
20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
228 |
|
Holly Strindlund |
2009 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
215 |
|
Tilde Borg |
2009 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
275 |
|
Alice Boström |
2008 |
Höga Kustens Simsällskap |
SWE |
21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
182 |
|
Greta Vaitkeviciute |
2009 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
21 |
|
Olivia Granberg |
2009 |
Burträsk Simpolare |
SWE |
22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
4 |
|
Elsa Högberg |
2008 |
Björna Idrottsförening |
SWE |
25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
31 |
|
Nanna Åström |
2008 |
Burträsk Simpolare |
SWE |
27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
30 |
|
Ella Nygren |
2009 |
Burträsk Simpolare |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
207 |
|
Alicia Koitrand-Engblom |
2009 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
256 |
|
Megan Muchadeyi |
2009 |
Idrottsklubben Studenterna i Umeå |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-13 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
15 |
|
Ottilia Persson |
2010 |
Bureå Simsällskap |
SWE |
18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
210 |
|
Ida Burland |
2011 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
270 |
|
Lydia Wik |
2010 |
Dorotea IF |
SWE |
19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
63 |
|
Tilda Spinnel Häggrud |
2010 |
Skellefteå Simklubb |
SWE |
20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
197 |
|
Hedvig Wälivaara |
2011 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
200 |
|
Milla Stenlund |
2011 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
178 |
|
Mika Björk |
2010 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
208 |
|
Alva Vestman |
2010 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
218 |
|
Tove Näslin |
2010 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
261 |
|
Astrid Sevä |
2010 |
Bodens Simförening |
SWE |
23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
216 |
|
Liv Holmgren |
2010 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
117 |
|
Gerda Alfredsson |
2010 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
195 |
|
Alice Winterbotham |
2011 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
212 |
|
Lily Lundwall |
2011 |
Örnsköldsviks Allmänna SS |
SWE |
24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
254 |
|
Julia Forsberg |
2010 |
Idrottsklubben Studenterna i Umeå |
SWE |
26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
150 |
|
Othilia Dahlin |
2010 |
Umeå Simsällskap |
SWE |
27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
234 |
|
Li Hansson Wilhelmsson |
2010 |
Simklubben Ägir |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
260 |
|
Vilma Andersson |
2011 |
Bodens Simförening |
SWE |
|
|
|
|
19 |
|
|
|
|
|
|
Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
109 |
Jenna Pelander |
2010 |
SWE |
|
20 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
|
|
|
214 |
Cassandra Jensen |
2010 |
SWE |
|
21 |
|
|
|
|
|
|
Bureå Simsällskap |
|
|
|
|
|
18 |
Runa Mod |
2010 |
SWE |
|
22 |
|
|
|
|
|
|
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
239 |
Amanda Wikström |
2010 |
SWE |
|
23 |
|
|
|
|
|
|
Örnsköldsviks Allmänna SS |
|
|
|
|
|
222 |
Alma Westerlund |
2010 |
SWE |
|
25 och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Born |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
No participants |
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-23 18:46:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Umeå Simsällskap |
|
|
|
|