Startliste for DM Langbane - Åben klasse 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
DM langbane Åben klasse 2023
|
|
|
|
|
Placering: |
Skansen |
Arrangør |
SvømDanmark og Aalborg svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
22. jun 2023 to 25. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer
|
Indledende 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
1:46.94 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
Sigma Swim (DEN) |
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
DJR |
1:49.46 |
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
Farum Svømmeklub (DEN |
Prag (CZE) |
12-07-2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
2 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
AGF |
1:59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
3 |
|
Inas Ilic |
2005 |
AALBORG |
1:56.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
4 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
ESBJERG |
1:51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
5 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
HOLBÆK |
1:54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
6 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
ESBJERG |
1:57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
7 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
AALBORG |
2:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer |
Indledende 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
2 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
HOLBÆK |
1:58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
3 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
FARUM |
1:55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
4 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
AGF |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
5 |
|
Alec Hans Mortensen |
2002 |
MK31 |
1:52.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
6 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
AAS - Skovbakken |
1:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
7 |
|
August Juel Bragge |
2005 |
MK31 |
2:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer |
Indledende 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
2 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
SILKEBORG |
1:58.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
3 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
THISTED |
1:54.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
4 |
|
Oskar Lindholm |
2001 |
AAS - Lyseng |
1:49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
5 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
AAS - Lyseng |
1:52.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
6 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
AALBORG |
1:56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
7 |
|
Viktor Junker Neldeberg |
2004 |
HELSINGE |
2:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-06-2023 08:42.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|