2024-05-27   21:04:01
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for TYR Invite 2023

Below are all entry- and startlists shown by session.

Document
Startlista
TYR Invite
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2023 till den 4 jun 2023
1 800m Frisim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 186 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 9:32.47 S
2 173 Sofia Bang 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 9:38.30 S
3 89 Melissa Stålhammar
Kierkegaard
2009 Simklubben Neptun SWE 9:51.70 S
4 171 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 10:04.49 S
5 118 Adele Ramm-Ericson 2009 Simklubben Neptun SWE 10:05.66
6 72 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap SWE 10:06.96 S
7 526 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 10:22.76 S
8 154 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening SWE 10:24.01 S
9 111 Lovisa Lindberg 2007 Simklubben Neptun SWE 10:27.05
10 188 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 10:29.37
11 5 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap SWE 10:37.50 S
12 176 Cornelia Orheden 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 10:47.58 S
13 480 Amelie Jägemar 2008 Väsby Simsällskap SWE 10:50.80
14 403 Sasha Lacy 2007 Täby Sim SWE 10:57.57
15 488 Fanny Karls 2007 Väsby Simsällskap SWE 10:58.28 S
16 174 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 11:05.11
17 296 Elina Rodemar 2007 Södertörns Simsällskap SWE 11:14.55 S
18 361 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim SWE 11:15.49
19 362 Alva Björk 2008 Täby Sim SWE 11:18.42
20 191 Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 11:20.88
21 286 Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap SWE 11:38.33 S
22 373 Linnea Sjöström 2005 Täby Sim SWE 11:58.58
23 402 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim SWE 12:08.85
24 265 Moa Frejd 2008 Södertörns Simsällskap SWE 12:32.50
25 522 Lisa Alzén 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 12:58.19 S
26 197 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 13:05.50
27 264 Isabella Nilsson 2009 Södertörns Simsällskap SWE
28 70 Sigrid Heintz 2010 Luleå Simsällskap SWE
2023-06-01 18:48:02 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
TYR Invite
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2023 till den 4 jun 2023
2 800m Frisim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 211 Jonatan Eriksson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 8:34.06 S
2 85 Vincent Nordlander 2007 Simklubben Neptun SWE 8:39.57 S
3 141 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening SWE 8:42.54
4 47 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb SWE 8:42.85
5 140 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening SWE 8:57.82
6 151 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening SWE 9:04.13
7 182 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 9:27.10 S
8 66 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap SWE 9:31.94 S
9 67 Khaled Ahmed 2007 Luleå Simsällskap SWE 9:43.84 S
10 257 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 9:48.71 S
11 177 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 9:51.64
12 73 Emil Lundkvist 2008 Luleå Simsällskap SWE 9:53.68 S
13 558 Gustaf Färnqvist 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 10:06.37 S
14 105 Melvin Zetterlund 2009 Simklubben Neptun SWE 10:23.75
15 203 Nicolás Garcia 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 10:40.15
16 407 Arvid Larsson 2007 Täby Sim SWE 10:43.90
17 519 Emil Laneblad 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 11:12.99 S
18 201 Erik Gylje 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 11:48.55
19 179 Lucas Goulet 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
20 330 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim SWE
2023-06-01 18:48:11 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
TYR Invite
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2023 till den 4 jun 2023
3 1500m Frisim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 181 Julia Karlberg 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 18:13.19 S
2 482 Tilda Flodin 2007 Väsby Simsällskap SWE 19:13.62 S
3 393 Ellen Franzén 2009 Täby Sim SWE 19:40.18 S
4 169 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 19:57.80
5 192 Svea Knagge 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 20:06.45
6 398 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim SWE 20:08.61
7 189 Isabelle Varsanyi 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
8 69 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap SWE
9 159 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE EFT
10 183 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
11 194 Maja Wessén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
12 390 Elin Javehed 2009 Täby Sim SWE
13 206 Silja Kristjansdottir 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
2023-06-01 18:48:11 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
TYR Invite
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2023 till den 4 jun 2023
4 1500m Frisim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 456 Rasmus Skyving 2003 Väsby Simsällskap SWE 16:13.11 S
2 209 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 16:26.97 S
3 164 Anders Watanabe 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 18:29.08 S
2023-06-01 18:48:11 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
TYR Invite
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2023 till den 4 jun 2023
5 400m Frisim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 211 Jonatan Eriksson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 4:03.45 S
2 443 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap SWE 4:05.40 S
3 450 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap SWE 4:06.60 S
4 141 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening SWE 4:07.13
5 439 Alexander Arnö 2005 Väsby Simsällskap SWE 4:08.14 S
6 140 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening SWE 4:08.55
7 548 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 4:10.29 S
8 47 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb SWE 4:11.04
9 479 Erik Rizell 2008 Väsby Simsällskap SWE 4:16.84 S
10 210 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 4:17.32 S
11 446 Filip Lindeberg 2007 Väsby Simsällskap SWE 4:19.62 S
12 142 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening SWE 4:20.56
13 591 David Alonso 2003 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 4:22.63 S
14 179 Lucas Goulet 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 4:23.17 S
15 449 Leo Jönsson 2007 Väsby Simsällskap SWE 4:29.83 S
16 66 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap SWE 4:33.22 S
17 461 Axel Svahn 2010 Väsby Simsällskap SWE 4:33.68 S
18 336 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim SWE 4:33.90
19 67 Khaled Ahmed 2007 Luleå Simsällskap SWE 4:35.67 S
20 164 Anders Watanabe 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 4:37.67 S
21 394 Sixten Ersson 2007 Täby Sim SWE 4:40.18
22 257 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 4:43.44
23 16 Peter Oechtering 2008 Danderyd Simklubb SWE 4:43.93
24 451 Lukas Jonsgården 2008 Väsby Simsällskap SWE 4:44.14 S
25 177 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 4:44.44 S
26 167 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 4:52.71 S
27 381 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim SWE 4:53.70
28 385 Albin Holmgren 2009 Täby Sim SWE 4:58.53
29 144 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening SWE 4:58.66 S
30 407 Arvid Larsson 2007 Täby Sim SWE 4:58.87
31 495 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap SWE 5:09.95 S
32 74 Emil Taavo 2008 Luleå Simsällskap SWE 5:12.22 S
33 24 Joshua myrnäs 2010 Danderyd Simklubb SWE 5:17.33 S
34 289 Hampus Glanshed 2006 Södertörns Simsällskap SWE 5:21.17
35 203 Nicolás Garcia 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 5:22.64
36 579 Arvid  Elfwing 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 5:29.51
37 517 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 5:30.90
38 516 Axel Sköld 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 5:31.55 S
39 384 Noel Lundström 2007 Täby Sim SWE 5:38.18 S
40 525 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 5:39.54 S
41 347 Bamse Karjanmaa 2010 Täby Sim SWE 5:47.25 S
42 240 Elias Garheden 2005 Södertörns Simsällskap SWE 5:47.75 S
43 348 Cian Lilliesköld 2010 Täby Sim SWE 5:48.27 S
44 52 Oskar Edgren Sönnergren 2009 Lidingö Simklubb SWE 5:49.17
45 344 Alexander Wettle 2010 Täby Sim SWE 5:54.18 S
46 365 Lakira Sasnima Wanasinghe 2007 Täby Sim SWE 6:16.40
47 515 Albin Eriksson-Stubbans 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
48 609 Eric Svensson 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE
2023-06-01 18:48:12 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
TYR Invite
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2023 till den 4 jun 2023
6 100m Frisim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 538 Thea Bergström 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 57.00 S
2 445 Elsa Svahn 2007 Väsby Simsällskap SWE 57.60 S
3 147 Tova Andersson 2001 Spårvägen Simförening SWE 58.11
4 185 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 58.55 S
5 547 Maja Wallberg 2005 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 59.15 S
6 453 Nina Pavlovic Cano 2004 Väsby Simsällskap SWE 59.31 S
7 213 Ella Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 59.36 S
8 457 Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap SWE 59.55 S
9 163 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:00.01 S
10 620 Rachel Bradley 2003 Borough of Stockton Swim Scheme GBR 1:00.02
11 186 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:00.13 S
12 156 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening SWE 1:00.25
13 173 Sofia Bang 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:00.47 S
14 181 Julia Karlberg 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:00.53 S
15 69 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap SWE 1:00.71 S
16 440 Alva Marhold 2007 Väsby Simsällskap SWE 1:00.86 S
17 297 Alva Qvist 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:01.31 S
18 152 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening SWE 1:01.46
19 32 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:01.87 S
20 400 Hanna Gong 2007 Täby Sim SWE 1:01.93
21 482 Tilda Flodin 2007 Väsby Simsällskap SWE 1:02.05 S
22 369 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim SWE 1:02.06
23 153 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening SWE 1:02.28
24 540 Sara Arnö 2004 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:02.65
25 158 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening SWE 1:02.68
26 3 Mira Björkman 2010 Borlänge Simsällskap SWE 1:02.73 S
27 574 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:02.79 S
28 483 Audrey Luo 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:02.86 S
29 178 Evelina Kopparberg 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:02.86 S
30 536 Wilma Danielsson 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:02.87 S
31 138 Linnea Ekstrand 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:03.18 S
32 314 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb SWE 1:03.48 S
33 30 Signe Roos 2009 Danderyd Simklubb SWE 1:03.57 S
34 308 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb SWE 1:03.60 S
35 72 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap SWE 1:03.61 S
36 401 Mana Tanaka 2007 Täby Sim SWE 1:03.95
37 399 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim SWE 1:04.06
38 481 Lovisa Burström 2008 Väsby Simsällskap SWE 1:04.37 S
39 161 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:04.43 S
40 526 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:04.44 S
41 28 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:04.54 S
42 166 Klara Uddeholt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:04.65 S
43 397 Emilia Rylander 2008 Täby Sim SWE 1:04.71
44 587 Delara Ronquist 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:04.77 S
45 18 Ellen Rosander 2009 Danderyd Simklubb SWE 1:04.79 S
46 246 Kamilla Beslekoeva 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:04.87 S
47 12 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:05.01 S
48 5 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap SWE 1:05.04 S
49 31 Isabelle Nilsson 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:05.10 S
50 71 Ester Isaksson 2006 Luleå Simsällskap SWE 1:05.11 S
51 75 Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap SWE 1:05.14 S
52 76 Klara Åström 2006 Luleå Simsällskap SWE 1:05.19 S
53 396 Olivia Allert 2007 Täby Sim SWE 1:05.20
54 249 Alva Lindberg 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:05.39
55 372 Frida Steen 2005 Täby Sim SWE 1:05.49
56 192 Svea Knagge 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:05.69 S
57 310 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb SWE 1:05.70 S
58 154 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening SWE 1:05.71
59 389 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim SWE 1:05.79
60 485 Edith Lindgren 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:05.97 S
61 171 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:05.98 S
62 183 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:06.08 S
63 504 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:06.34 S
64 68 Stina Ahlström 2010 Luleå Simsällskap SWE 1:06.37 S
65 162 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:06.48 S
66 470 Nathalie Falk 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:06.55 S
67 17 Emma von Sydow 2009 Danderyd Simklubb SWE 1:06.56 S
68 306 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb SWE 1:06.69 S
69 393 Ellen Franzén 2009 Täby Sim SWE 1:06.73
70 408 Lily Dymling 2009 Täby Sim SWE 1:06.78
71 463 Claire Luo 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:07.08 S
72 191 Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:07.11 S
73 378 Agnes Arver 2006 Täby Sim SWE 1:07.12
74 239 Sara Pölkki 2009 Södertälje Simsällskap SWE 1:07.32
75 188 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:07.48
76 14 Greta Bruzelius 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:07.59 S
77 406 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim SWE 1:07.69
78 332 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim SWE 1:07.79
79 561 Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:07.91 EFT
80 474 Stina Fleck 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:07.97 S
81 505 Signe Backlund 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:08.00 S
82 328 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim SWE 1:08.01
83 484 Lea Holkedahl 2008 Väsby Simsällskap SWE 1:08.03 S
84 20 Isabelle Burström 2009 Danderyd Simklubb SWE 1:08.09 S
85 581 Meja Johansson 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:08.13
86 271 Emelie Dahlborn 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:08.17 S
87 134 Julia Bergendorff 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE 1:08.17
88 580 Natalia Ljung 2004 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:08.24 S
89 465 Ella Lundgren 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:08.25 S
90 488 Fanny Karls 2007 Väsby Simsällskap SWE 1:08.69 S
91 70 Sigrid Heintz 2010 Luleå Simsällskap SWE 1:08.88 S
92 174 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:08.89 S
93 200 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:08.91 S
94 21 Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb SWE 1:08.98
95 309 Fernanda Vasquez 2007 Turebergs Simklubb SWE 1:09.01 S
96 25 Astrid Lerne 2010 Danderyd Simklubb SWE 1:09.02 S
97 49 Emily Yao 2005 Lidingö Simklubb SWE 1:09.02
98 403 Sasha Lacy 2007 Täby Sim SWE 1:09.12
99 413 Sara Hellström 2008 Täby Sim SWE 1:09.23
100 402 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim SWE 1:09.30
101 131 Viktoria Malmström 2004 Norrtälje Simklubb SWE 1:09.39
102 176 Cornelia Orheden 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:09.58 S
103 165 Julia Hellberg 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:09.64 S
104 145 Helena Fältman 1980 Spårvägen Simförening SWE 1:09.69 S10
105 331 Maria Bebenek 2010 Täby Sim SWE 1:09.73
106 251 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:10.21
107 409 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim SWE 1:10.35
108 520 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:10.56 S
109 159 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:10.64 S
110 469 Linn Bengtsson 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:10.72
111 459 Selena Afoworki 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:11.11 S
112 277 Meya Svanljung 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:11.17 S
113 270 Elina Lindman 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:11.45 S
114 194 Maja Wessén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:11.46 S
115 278 Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:11.62
116 198 Celeste Rickberg 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:11.91
117 361 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim SWE 1:12.06
118 555 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:12.07 S
119 245 Linn Hänström 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:12.17
120 502 Judit Andersson 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:12.26 S
121 362 Alva Björk 2008 Täby Sim SWE 1:12.44
122 619 Nadja Wigren 2009 Ösmo Simsällskap SWE 1:12.47 S EFT
123 472 Rebecka Almroth 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:12.55 S
124 352 Linnea Falkare 2010 Täby Sim SWE 1:12.58 S
125 601 Marina Rankovic 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:12.59
126 265 Moa Frejd 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:12.66 S
127 236 Svea Strömwall 2009 Södertälje Simsällskap SWE 1:13.00
128 353 Caroline Hermansson 2010 Täby Sim SWE 1:13.40 S
129 475 Tilde Ekman 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:13.62
130 190 Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:13.81 S
131 471 Nefeli Antoniou 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:14.11 S
132 189 Isabelle Varsanyi 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:14.25
133 357 Teodora Pop-Comanici 2010 Täby Sim SWE 1:14.29 S
134 359 Agnes Elf 2009 Täby Sim SWE 1:14.56
135 363 Ester von Goës 2008 Täby Sim SWE 1:14.71
136 473 Selma Ånöstam 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:14.85 S
137 476 Wilma Möllerberg Niska 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:14.91 S
138 487 Agnes Klingh 2008 Väsby Simsällskap SWE 1:14.97 S
139 511 Tuva Wallner 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:15.10 S
140 128 Isabella Johansson 2009 Norrtälje Simklubb SWE 1:15.32 S
141 521 Hedda Revsäter 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:15.41 S
142 276 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:15.52 S
143 197 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:15.62 S
144 368 Idun Berglund 2009 Täby Sim SWE 1:15.82
145 230 Vera Landegren 2010 Södertälje Simsällskap SWE 1:16.30 S
146 355 Maja Magnfält 2010 Täby Sim SWE 1:16.44
147 366 Astrid Flossing 2008 Täby Sim SWE 1:17.06
148 54 Sanna Elias 2009 Lidingö Simklubb SWE 1:17.13
149 615 Sofia Glifberg 2008 Lidingö Simklubb SWE 1:17.21 EFT
150 2 Alva Bergman 2008 Borlänge Simsällskap SWE 1:17.42
151 199 Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:17.93 S
152 207 Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:18.29 S
153 513 Wilma Skarstedt 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:18.42 S
154 225 Filippa Hofmann Cederquist 2009 Södertälje Simsällskap SWE 1:18.52
155 350 Hedvig Flossing 2010 Täby Sim SWE 1:18.55 S
156 55 Ella Kolm 2009 Lidingö Simklubb SWE 1:18.66
157 599 Lilly Andersson 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:18.76
158 196 Ebba Callberg 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:18.80 S
159 349 Ella Edhäll 2010 Täby Sim SWE 1:19.20 S
160 358 Tilly Bäckgren 2010 Täby Sim SWE 1:19.32
161 595 Ebba Malvius 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:19.33
162 414 Clara Elander 2008 Täby Sim SWE 1:19.41
163 229 Sally Vegis 2010 Södertälje Simsällskap SWE 1:19.58
164 4 Evelina Myhr 2009 Borlänge Simsällskap SWE 1:19.89 S
165 437 Tindra Martinsson 2008 Väsby Simsällskap SWE 1:20.21 S14
166 343 Akina Sehasa Meddegoda
Gedara
2010 Täby Sim SWE 1:20.29 S
167 522 Lisa Alzén Solna Sundbyberg SS 04 1:20.62
2009 SWE S
168 625 Isabella Akhras Täby Sim 1:21.23
2009 SWE
169 261 Tuva Hodneland Södertörns Simsällskap 1:21.32
2009 SWE S
170 262 Nova Galliger Södertörns Simsällskap 1:21.44
2009 SWE S
171 491 Ida Hedlund 2009 Åkersberga Simsällskap SWE 1:21.45 S
172 204 Nicole Nyström 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:21.81 S
173 224 Eva Christidou 2010 Södertälje Simsällskap SWE 1:21.86
174 346 Alicia Ariamard 2010 Täby Sim SWE 1:22.35 S
175 313 Meja Lindbäck 2010 Turebergs Simklubb SWE 1:23.39 S
176 602 Nina Pizarro 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:24.19
177 222 Elvira Fransson 2010 Södertälje Simsällskap SWE 1:25.27 S
178 307 Ebba Bergtass 2010 Turebergs Simklubb SWE 1:26.73 S
179 624 Isabella Ivansson 2009 Täby Sim SWE 1:27.36
180 351 Kerstin Aronsson 2010 Täby Sim SWE 1:27.72
181 312 Fanny Lorentzi 2010 Turebergs Simklubb SWE 1:28.37
182 208 Stella Touma 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:28.46 S
183 412 Stina Bentley 2009 Täby Sim SWE 1:32.55 S
184 436 Freja Loberg Ek 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:33.73 S
185 622 Stella Jansson 2008 Täby Sim SWE 1:38.96 S
2023-06-01 18:48:12 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
TYR Invite
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2023 till den 4 jun 2023
7 200m Ryggsim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 456 Rasmus Skyving 2003 Väsby Simsällskap SWE 2:04.02 S
2 180 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:11.74 S
3 160 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:13.40 S
4 209 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:15.44 S
5 479 Erik Rizell 2008 Väsby Simsällskap SWE 2:18.15 S
6 151 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening SWE 2:18.17
7 618 Eric Risland 2006 Täby Sim SWE 2:20.01 S EFT
8 451 Lukas Jonsgården 2008 Väsby Simsällskap SWE 2:20.31 S
9 392 Troy Sevonen 2008 Täby Sim SWE 2:23.22
10 155 Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening SWE 2:24.16
11 182 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:25.73 S
12 57 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb SWE 2:28.25
13 172 Yurii Khomiak 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 2:29.64 S
14 268 Christopher Brown 2006 Södertörns Simsällskap SWE 2:30.95 S
15 375 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim SWE 2:31.30
16 51 Ludvig Aronsson 2005 Lidingö Simklubb SWE 2:31.67
17 544 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 2:34.62 S
18 334 Tor Carlén 2008 Täby Sim SWE 2:35.27
19 415 William Clason 2008 Täby Sim SWE 2:36.43
20 60 Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb SWE 2:38.96 S
21 466 Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap SWE 2:40.18 S
22 512 Valter Kinander 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 2:40.72 S
23 256 Mikael Filinau 2009 Södertörns Simsällskap SWE 2:41.57
24 496 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap SWE 2:43.93 S
25 15 Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb SWE 2:44.86
26 326 Elias Steinle 2007 Täby Sim SWE 2:46.05
27 497 Andreas Kvist 2009 Ösmo Simsällskap SWE 2:46.37 S
28 506 Xuhao Gu 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 2:51.40 S
29 330 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim SWE 2:55.41 S
30 508 Hugo Vallin 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 2:55.90 S
31 329 Arvid Larsson 2009 Täby Sim SWE 2:56.36
32 333 Max Alsen 2009 Täby Sim SWE 2:56.56
33 360 Luke Granlund 2009 Täby Sim SWE 2:57.34 S
34 509 Joel Köhn 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 3:03.90
35 205 Sebastian Mann 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 3:05.39 S
36 364 Malte Steinle 2009 Täby Sim SWE 3:09.75
37 305 Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb SWE 3:17.45
38 1 Alex Ström 2009 Borlänge Simsällskap SWE
39 356 Tage Carlén 2010 Täby Sim SWE
40 177 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
2023-06-01 18:48:13 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Täby Sim
Document
Startlista
TYR Invite
Plats: Täby Simhall Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 2 jun 2023 till den 4 jun 2023
8 50m Bröstsim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 552 Sophia Norén 1998 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 31.84 S
2 541 Leah Ishaq 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 33.00 S
3 539 Sofia Bäckström 2004 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 34.35
4 536 Wilma Danielsson 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 34.37 S
5 540 Sara Arnö 2004 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 34.38 S
6 158 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening SWE 35.17
7 234 Moa Forsgren 2008 Södertälje Simsällskap SWE 35.45 S
8 404 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim SWE 35.71
9 408 Lily Dymling 2009 Täby Sim SWE 35.83
10 3 Mira Björkman 2010 Borlänge Simsällskap SWE 35.94 S
11 127 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb SWE 36.41 S
12 457 Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap SWE 36.51 S
13 527 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 36.68 S
14 152 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening SWE 36.88
15 76 Klara Åström 2006 Luleå Simsällskap SWE 37.14 S
16 246 Kamilla Beslekoeva 2007 Södertörns Simsällskap SWE 37.18 S
17 406 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim SWE 37.30
18 576 Engla Blanco 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 37.51 S
19 29 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb SWE 37.57 S
20 502 Judit Andersson 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 37.58 S
21 14 Greta Bruzelius 2008 Danderyd Simklubb SWE 37.83 S
22 21 Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb SWE 37.95 S
23 484 Lea Holkedahl 2008 Väsby Simsällskap SWE 38.11
24 331 Maria Bebenek 2010 Täby Sim SWE 38.29
25 314 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb SWE 38.42 S EFT
26 71 Ester Isaksson 2006 Luleå Simsällskap SWE 38.70 S
27 514 Emilia Lauritzen 2010 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 38.71
28 75 Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap SWE 38.93 S
29 505 Signe Backlund 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 39.00 S
30 395 Stina Pedersen 2007 Täby Sim SWE 39.14
31 159 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 39.17 S
32 20 Isabelle Burström 2009 Danderyd Simklubb SWE 39.42 S
33 239 Sara Pölkki 2009 Södertälje Simsällskap SWE 39.54 S
34 12 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb SWE 39.73 S
35 222 Elvira Fransson 2010 Södertälje Simsällskap SWE 40.08
36 123 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb SWE 40.28 S
37 176 Cornelia Orheden 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 40.38
38 32 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyd Simklubb SWE 40.52 S
39 534 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 40.56 S
40 310 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb SWE 40.81 S
41 49 Emily Yao 2005 Lidingö Simklubb SWE 40.91
42 55