Program för Viking Line- uinnit
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Impivaaran uimahalli |
Järjestäjä: |
Aurajoen Uinti ry |
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
11.02.2023 - 11.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
200m Rintauinti Miehet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 ja nuoremmat |
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
|
|
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
138 |
|
Thomas Salonen |
|
Raision Urheilijat |
|
2:45.92 |
|
|
|
|
|
2009 |
FIN |
S |
|
|
|
|
|
2 |
480 |
|
Oliver Rantanen |
|
Uimaseura Kaarina |
|
3:14.75 |
|
|
|
|
|
2009 |
FIN |
S |
|
|
|
|
|
3 |
77 |
|
Jose Bly |
|
Porin Uimaseura |
|
3:22.72 |
|
|
|
|
|
2009 |
FIN |
S |
|
|
|
|
|
4 |
546 |
|
Veeti Jalava |
|
Swimming Team Rauma |
|
3:23.45 |
|
|
|
|
|
2009 |
FIN |
S |
|
|
|
|
|
5 |
422 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:23.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
428 |
|
Lauri Seppälä |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
268 |
|
Aarne Lehtonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:27.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
251 |
|
Niilo Lehtinen |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-99 vuotiaat |
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
|
|
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
35 |
|
Verneri Viisanen |
2002 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
209 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
FIN |
2:28.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
237 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:37.94 |
S |
|
JÄL |
|
4 |
351 |
|
Elias Salo |
2007 |
Vesihelmen Uimaseura |
FIN |
2:38.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
397 |
|
Alvar Kankare |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:43.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
249 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:52.97 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
564 |
|
Ilari Linderborg |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:00.13 |
S |
|
JÄL |
|
8 |
411 |
|
IAN GONZALEZ CATON |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
526 |
|
Lauri Riitamaa |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
FIN |
3:10.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
478 |
|
Max Kulmala |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
FIN |
3:14.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
302 |
|
Juska Nousiainen |
2008 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:18.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
523 |
|
Valtteri Mäkelä |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
FIN |
3:42.57 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
510 |
|
Jasu Nieminen |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
515 |
|
Harri Lumme |
1972 |
Loimaan Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
203 |
|
Markuss Justovics |
2007 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
164 |
|
Eliel Käkönen |
2008 |
Raision Urheilijat |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11.02.2023 09.23.00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|