Program för UGP 1 2023, Eriksdalsbadet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SDF |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-99 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
220 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
217 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
213 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
299 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
112 |
|
Lova Åhlén |
2004 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
2:37.85 |
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
325 |
Mayte Rodriguez Masoliver |
2005 |
SWE |
|
17 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
207 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
496 |
|
Milou Rönnbro |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:53.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
389 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
487 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
391 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
109 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
2:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
390 |
|
Ida Ösund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
387 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
292 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
222 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
267 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
106 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
2:28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
430 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
276 |
|
Chanel Matilainen |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:36.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
269 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
504 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
200 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
275 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
206 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
214 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
421 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
486 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
274 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
478 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
271 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
268 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
419 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
374 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
159 |
|
Agnes Gustafson |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
439 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
509 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
115 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
2:34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
426 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
493 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
423 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
171 |
|
Signe Wååg |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:44.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
312 |
|
Moa Frejd |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:46.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
495 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
443 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
494 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:54.16 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
196 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
449 |
|
Clara Elander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
479 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
418 |
|
Lily Dymling |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
2:26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
263 |
|
Emelie Dahlborn |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
198 |
|
Klara Uddeholt |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
191 |
|
Ella Svanholm |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
155 |
|
Lone Trygg Wik |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
436 |
|
Idun Berglund |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
2:43.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
444 |
|
Agnes Elf |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
2:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
116 |
|
Isabella Johansson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
2:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
114 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
2:47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
287 |
|
Isabella Nilsson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
192 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
168 |
|
Varnika Handa |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:52.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
160 |
|
Astrid Hietala |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
311 |
|
Tuva Hodneland |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
94 |
|
Ella Kolm |
2009 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
3:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
176 |
|
Elma Butti |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
623 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
FIN |
3:15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
223 |
|
Stella Touma |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
303 |
|
Melina Tsampazis |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
305 |
|
Linn Hänström |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
185 |
|
Alice Lundén |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
270 |
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
195 |
|
Svea Knagge |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
266 |
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
194 |
|
Ida Lövblom |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
454 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
190 |
|
Signe Feldhof |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
272 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:40.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
459 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
307 |
|
Elina Lindman |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
410 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
2:43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
166 |
|
Vida Brink |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
119 |
|
Nilla Nirling |
2010 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
2:46.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
258 |
|
Nova Svensson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:47.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
323 |
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
261 |
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
169 |
|
Astrid Tegel |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
407 |
|
Ella Edhäll |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
2:51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
636 |
|
Maja Wessén |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:52.28 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
408 |
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
2:54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
416 |
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
2:56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
322 |
|
Sanna Rud Bengtsson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
178 |
|
Sophia Malmgren |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:59.41 |
|
|
|
23 |
|
|
|
|
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
2:59.46 |
|
|
|
225 |
Sofia Andrén |
2010 |
SWE |
|
24 |
|
|
|
|
|
|
Täby Sim |
|
2:59.87 |
|
|
|
450 |
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
SWE |
|
25 |
|
|
|
|
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
3:00.15 |
|
|
|
189 |
Ebba Callberg |
2010 |
SWE |
|
26 |
|
|
|
|
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
3:00.54 |
|
|
|
321 |
Wendela Melin |
2010 |
SWE |
|
27 |
|
|
|
|
|
|
Täby Sim |
|
3:02.63 |
|
|
|
403 |
Alicia Ariamard |
2010 |
SWE |
|
28 |
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening |
|
3:03.66 |
|
|
|
184 |
Astrid Lindkvist |
2010 |
SWE |
|
29 |
|
|
|
|
|
|
Spårvägen Simförening |
|
3:04.10 |
|
|
|
177 |
Sigrid Wååg |
2010 |
SWE |
|
30 |
|
|
|
|
|
|
Täby Sim |
|
3:04.44 |
|
|
|
401 |
Akina Sehasa Meddegoda Gedara |
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
167 |
|
Märta Bengter |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:06.16 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
409 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
SWE |
3:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
193 |
|
Isabelle Varsanyi |
2010 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
181 |
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
626 |
|
Lova Adelina Marie Augustsson |
2010 |
Ålands Simförening |
FIN |
3:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
172 |
|
Ester Mesch |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
164 |
|
Ella Jarting |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
173 |
|
Frida Yavuz |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
490 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
635 |
|
Anna Martina Brown |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-28 08:42:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|