Startliste for Limfjords Cup 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
STRUER ENERGI PARK |
Arrangør |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. jan 2023 to 29. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
1 |
|
Lei Andersen |
2012 |
ODDER |
4:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
2 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
AAS - Lyseng |
3:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
3 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
AAS - Lyseng |
3:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
4 |
|
Lucas Timmermann |
2010 |
ODDER |
3:34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
5 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
AAS - Skovbakken |
3:44.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
6 |
|
August Nielsen |
2010 |
ODDER |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
102 |
1 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
IKAST |
3:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
2 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
AAS - Lyseng |
2:57.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
3 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
ODDER |
2:51.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
4 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
AAS - IHF |
2:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
5 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
HERNING |
3:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
6 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
IKAST |
3:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer |
Final 12 og yngre, 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
1 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
HERNING |
3:51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
2 |
|
Simon Ryttersgaard |
2012 |
AALBORG |
3:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
3 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
AALBORG |
3:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
290 |
4 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
AAS - Skovbakken |
3:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
5 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
AAS - Skovbakken |
3:39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
6 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
ODDER |
3:55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer |
Final 13-14 år, 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
1 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
AAS - Lyseng |
3:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
2 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
ODDER |
3:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
3 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
ODDER |
2:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
4 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
IKAST |
2:58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
5 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
AALBORG |
3:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
6 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
AALBORG |
3:25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer |
Final 15-16 år, 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
1 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
HOLSTEBRO |
2:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
2 |
|
Annas Sallam |
2008 |
BRÆDSTRUP |
2:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
3 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
ODDER |
2:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
4 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
HOLSTEBRO |
2:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
5 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
ODDER |
2:34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
6 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
HERNING |
2:37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer |
Final 17 og ældre, 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
3 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
HOLSTEBRO |
2:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
4 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
ÅRHUS 1900 |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-01-2023 17:10.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Struer Svømmeklub |
|
|
|
|