Program för Limfjords Cup 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
STRUER ENERGI PARK |
Arrangør |
Struer Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. jan 2023 to 29. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
100m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
117 |
|
Sophus Hans Christian Møbjerg Diinhoff Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
54.42 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
268 |
|
Boje Fokkink |
2001 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
128 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
60 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
208 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
67 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
270 |
|
Oliver Fokkink |
2003 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
27 |
|
Noah Brendholdt |
2004 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
196 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
267 |
|
Kasper Larsen |
2002 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
158 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
210 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
269 |
|
Daniel Poulsen |
2001 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
261 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
20 |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
125 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
73 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
177 |
|
Laurits Romvig Schou |
2004 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
118 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
124 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
197 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
213 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
271 |
|
Sebastian Jespersen |
2003 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
35 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
161 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
111 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
DEN |
1:05.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
198 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
DEN |
1:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
98 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
212 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
DEN |
1:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
34 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
DEN |
1:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
65 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
215 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
102 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
89 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
167 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
222 |
|
Frederik Lauritz Thomsen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
43 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
217 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
219 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
83 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
52 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
85 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
221 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
153 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
262 |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
DEN |
1:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
148 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:23.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
237 |
|
Thor Schøne Nielsen |
2013 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
46 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
91 |
|
Jeppe Blach Damm |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
62 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
149 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
58 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
68 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
77 |
|
Patrick Ørskou Kristiansen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
241 |
|
Lucas Hirata |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
70 |
|
Sebastian Ekström |
2008 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
132 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
94 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
19 |
|
Mikkel Munk Ryttersgaard |
2009 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
131 |
|
Kristian Boutrup |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
244 |
|
Alexander Kassow |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
245 |
|
Emil Semic |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
155 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
12 |
|
Jonathan Patuel Hansen |
2009 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
1:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
152 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
1:49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
103 |
|
Silas Philip Kristensen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
DEN |
1:49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
56 |
|
Jakob Wichmann Kristensen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
51 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
1:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-01-2023 15:51.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Struer Svømmeklub |
|
|
|
|