Startliste for Danish Open 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Bellahøj Svømmestadion |
Arrangør |
SvømDanmark & Hovedstadens Svømmeklu |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
1. apr 2023 to 4. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
58.73 |
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
London (GBR) |
19-05-2016 |
|
|
DJR |
59.69 |
|
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
Aalborg Svømmeklub (DE |
Brønshøj (DEN) |
24-03-2012 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
471 |
|
Hanna Rosvall |
2000 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:00.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
394 |
|
Iris Julia Berger |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
AUT |
1:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
213 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
383 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
359 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
276 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
361 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:02.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
192 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
DEN |
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
161 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
182 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
1:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
244 |
|
Frida Caroline Knudsen |
2007 |
GTI - Greve |
DEN |
1:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
154 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
250 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
390 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
224 |
|
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
1:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
64 |
|
Maria Debes Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
25 |
|
Elisabeth Erlendsdóttir |
2005 |
Svimjisamband Føroya |
FRO |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
463 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
342 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
60 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
7 |
|
Davilda Lareva |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
266 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
143 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
167 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
86 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
DEN |
1:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
44 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
249 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
26 |
|
Eyðrið Mortensen |
2003 |
Svimjisamband Føroya |
FRO |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
425 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
1:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
109 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
1:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
116 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
91 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
293 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
201 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
291 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
388 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
1:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
186 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
344 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
57 |
|
Alberte Stub |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
136 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
411 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
345 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
DEN |
1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
164 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
34 |
|
Bjarta í Lágabø |
2009 |
Svimjisamband Føroya |
FRO |
1:09.05 |
|
|
|
45 |
223 |
|
Linnea Hietala |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
1:09.62 |
|
|
|
2004 |
DEN |
|
46 |
110 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
|
|
Aarhus Swim - Lyseng |
|
1:10.22 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
03-04-2023 19:32.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|