Startliste for Knattesimmet 2023
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lördag em
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ålands Idrottscenter |
Arrangör: |
Ålands Simförening |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 apr 2023 till den 16 apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Frisim/VU P13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
102 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:07.03 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
104 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:07.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
111 |
|
Eino Kytöjoki |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:08.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
106 |
|
Lauri Seppälä |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:08.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
51 |
|
Niilo Lappalainen |
2011 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:09.06 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
105 |
|
Eino Rantala |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:09.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
133 |
|
Elmer Eepo Mikael Wirth |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:11.72 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
144 |
|
Eelis Kaila |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:12.64 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
55 |
|
Valtteri Saukko |
2010 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:12.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
13 |
|
Elias Pirskanen |
2010 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:13.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
124 |
|
Lauri Vuori |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:13.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
117 |
|
Venni Alho |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:14.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
184 |
|
Vincent Hellgren |
2010 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:15.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
108 |
|
Eino Marela |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:15.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
118 |
|
Frans Friman |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:15.31 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
131 |
|
Juuso Hurme |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:15.49 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
61 |
|
Toivo Huilla |
2010 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:17.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
50 |
|
Justus Tikkanen |
2010 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:17.52 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
33 |
|
Aatu Satola |
2010 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:17.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
34 |
|
Akseli Tauluvuori |
2011 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:19.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
112 |
|
Matias Holma |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:20.20 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
125 |
|
Alex Pentamo |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:20.73 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
88 |
|
Jack Jensén |
2011 |
Uimaseura Kaarina |
FIN |
1:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
87 |
|
Finn Jensén |
2011 |
Uimaseura Kaarina |
FIN |
1:22.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
130 |
|
Eikka Laaksonen |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
178 |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
86 |
|
Julius Paakki |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
FIN |
1:24.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
180 |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
FIN |
1:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
70 |
|
Alvar Herckman |
2011 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:25.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
2 |
|
Arttu Kankaanpää |
2010 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:25.87 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
135 |
|
Eerikki Nisonen |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:26.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
31 |
|
Tiitus Sirola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:26.70 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
7 |
|
Sisu Kuusisto |
2010 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:28.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
141 |
|
Verneri Skog |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:29.03 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
134 |
|
Taneli Nisonen |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:29.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
143 |
|
Aaro Viskari |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:30.73 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
57 |
|
Konsta Heinonen |
2010 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
110 |
|
Aatos Rannila |
2010 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
21 |
|
Onni Salonen |
2010 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:32.80 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
60 |
|
Eemeli Mustajärvi |
2010 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:33.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
162 |
|
Viljami Rantanen |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
72 |
|
Eemil Koivumäki |
2011 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
151 |
|
Niklas Lehtinen |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:38.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
62 |
|
Mikael Rantaoja |
2010 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:42.67 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
14 |
|
Elias Alanissi |
2011 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:43.54 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
73 |
|
Rasmus Kallio |
2011 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:56.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
189 |
|
Markuss Repelis |
2011 |
Ålands Simförening |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
188 |
|
Mikko Beittoei |
2011 |
Ålands Simförening |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
181 |
|
Benjamin von Weymarn |
2011 |
Ålands Simförening |
FIN |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-15 12:08:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|