Program for Knattesimmet 2023
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Lördag em
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ålands Idrottscenter |
Arrangör: |
Ålands Simförening |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 apr 2023 till den 16 apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
100m Bröstsim/RU F/T11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
12 |
|
Elma Ryynänen |
2013 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:41.49 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
192 |
|
Elsa Nevalainen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:41.94 |
L |
EFT |
|
|
|
|
|
3 |
67 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
107 |
|
Iida Korpi |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:45.61 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
138 |
|
Kaisla Viljainen |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:50.25 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
36 |
|
Elsa Satola |
2012 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:50.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
18 |
|
Martta Hautala |
2013 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:53.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
145 |
|
Amanda Mäkinen |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:54.30 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
116 |
|
Hildegard Brozinski |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:54.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
154 |
|
Siiri Grönlund |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:54.77 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
126 |
|
Siyuan Vivian Lu |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:55.15 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
17 |
|
Iida Lindberg |
2012 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:58.44 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
146 |
|
Elviira Alanko |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
1:59.82 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
66 |
|
Eevi Savolainen |
2013 |
TaTu Tampere |
FIN |
2:01.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
9 |
|
Edla Levola |
2012 |
Porin Uimaseura |
FIN |
2:03.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
129 |
|
Stella Räikkönen |
2013 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
2:05.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
74 |
|
Jade Sydänheimo |
2012 |
TaTu Tampere |
FIN |
2:08.44 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
161 |
|
Hertta Hongisto |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
2:14.46 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
142 |
|
Siiri Viskari |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
2:18.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
89 |
|
Seela Vähä-Piikkiö |
2012 |
Uimaseura Kaarina |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
158 |
|
Nea Kokkomäki |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
156 |
|
Adoliina Laaksonen |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
42 |
|
Emilia Tauluvuori |
2013 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
160 |
|
Hilla Ahola |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
153 |
|
Vuokko Mykkänen |
2013 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
150 |
|
Klara Kainonen |
2012 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
164 |
|
Emma Laaksonen |
2013 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
78 |
|
Iida Kivelä |
2013 |
TaTu Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-15 12:08:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|