Program för UGP1 2023, Växjö
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jan 2023 till den 29 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
3 |
|
Kalle Karlsson |
2008 |
KARLSKRONA |
|
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
4 |
|
Viggo Haglind |
2008 |
OSKARSHAMN |
3:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
5 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
VÄRNAMO SS |
|
L |
|
|
SB6 - A, +, 12 |
|
75 |
6 |
|
Aldor Hallberg |
2010 |
VÄSTERVIK |
|
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
1 |
|
Victor Dancea |
2010 |
VÄRNAMO SS |
3:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
2 |
|
Selmer Månsson |
2007 |
KALMAR SS |
3:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
3 |
|
Magnus Andersson |
2009 |
VÄSTERVIK |
3:06.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
4 |
|
Anes Alagic |
2008 |
KALMAR SS |
3:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
5 |
|
Hugo Olofsson |
2008 |
KARLSKRONA |
3:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
6 |
|
Viktor Andersson |
2008 |
VÄXJÖ SS |
3:10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
7 |
|
Nils Athley |
2009 |
VÄXJÖ SS |
3:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
1 |
|
Mattias Jönsson |
2006 |
VÄXJÖ SS |
3:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
2 |
|
Albin Tallbäck |
2005 |
VÄRNAMO SS |
2:55.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
3 |
|
Rasmus Carlsson |
2007 |
KALMAR SS |
2:53.84 |
Y |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
4 |
|
Joel Petersson |
2009 |
KARLSKRONA |
2:53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
5 |
|
Gustav Johansson |
2008 |
ALVESTA SS |
2:53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
6 |
|
Riccardo Byggeth |
2007 |
KARLSKRONA |
2:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
7 |
|
Hugo Jeppsson |
2008 |
KARLSKRONA |
3:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1 |
|
Axel Hägg |
2007 |
ANDERSTORP |
2:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
2 |
|
Joel Wall |
2008 |
VÄXJÖ SS |
2:41.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
3 |
|
Adam Johansson Wild |
2007 |
KALMAR SS |
2:32.87 |
Y |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
4 |
|
Hugo Hermansson |
2004 |
VÄXJÖ SS |
2:24.89 |
Y |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
5 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
VÄXJÖ SS |
2:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
6 |
|
Lucas Thunberg |
2008 |
KALMAR SS |
2:34.50 |
Y |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
7 |
|
Tony Kerman |
2005 |
ANDERSTORP |
2:41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-28 09:22:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Växjö Simsällskap |
|
|
|
|