Program för Sundsvall Sim 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 3 jun 2023 till den 4 jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 12 år och ä
|
1 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Banrek |
1:14.57 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
Njurunda Simsällskap (SE) |
|
2019-05-25 |
|
|
SS1314 |
1:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SS15 |
1:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SS16 |
1:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
JSA1317 |
1:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
JSA1819 |
1:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
JSB1317 |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
JSB1819 |
1:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SMA2021 |
1:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SMA22- |
1:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SMB2021 |
1:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
SMB22- |
1:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ParaS14 |
2:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ParSRS14 |
1:21.37 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Simklubben S02 |
|
2021-08-29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
3 |
|
Elina Dahl |
2011 |
NJURUNDA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
269 |
4 |
|
Doris Edström |
2011 |
Ö-VIKS ASS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
5 |
|
Elina Antonsson |
2011 |
NJURUNDA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 12 år och äldre |
2 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
1 |
|
Molly Hammarstedt |
2011 |
SUNDSVALL |
1:28.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
300 |
2 |
|
Amanda Wikström |
2010 |
SK ÄGIR |
2:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
3 |
|
Liv Rönnqvist |
2010 |
SUNDSVALL |
1:57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
4 |
|
Johanna Niska |
2008 |
UMEÅ SS |
1:55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
319 |
5 |
|
Othilia Danielsson |
2011 |
DOROTEA IF |
1:56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
6 |
|
Tove Näslin |
2010 |
Ö-VIKS ASS |
2:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
7 |
|
Maria Carlsson |
1983 |
SOLENS IF |
2:06.18 |
|
SB14 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 12 år och äldre |
3 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1 |
|
Ida Käller |
2009 |
HUDIKSVALL |
1:54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
2 |
|
Alice Thungström |
2011 |
NJURUNDA |
1:52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
3 |
|
Stina Frånberg |
2010 |
HÄRNÖSAND |
1:49.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
4 |
|
Frida Yavuz |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
1:48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
5 |
|
Stella Westlund |
2010 |
SUNDSVALL |
1:48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
6 |
|
Alva Björke |
2009 |
SUNDSVALL |
1:50.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
7 |
|
Astrid Tegel |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
1:53.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
8 |
|
Ida Burland |
2011 |
Ö-VIKS ASS |
1:55.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 12 år och äldre |
4 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
1 |
|
Felicia Tillander |
2011 |
SK ÄGIR |
1:46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
276 |
2 |
|
Milla Stenlund |
2011 |
Ö-VIKS ASS |
1:45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
3 |
|
Elma Butti |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
1:45.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
4 |
|
Anna Brandström |
2010 |
NJURUNDA |
1:44.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
5 |
|
Lydia Wik |
2010 |
DOROTEA IF |
1:44.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
6 |
|
Molly Ahlqvist |
2008 |
Ö-VIKS ASS |
1:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
7 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
NJURUNDA |
1:46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
8 |
|
Iris Bonamy |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
1:46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 12 år och äldre |
5 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
1 |
|
Isa Westin |
2007 |
Ö-VIKS ASS |
1:41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
2 |
|
Linnea Ekbeck |
2011 |
UMEÅ SS |
1:41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
3 |
|
Wilma Mostén |
2008 |
UMEÅ SS |
1:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
4 |
|
Signe Larsson |
2009 |
SKELLEFTEÅ |
1:40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
5 |
|
Lisen Bergman |
2010 |
HÄRNÖSAND |
1:40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
6 |
|
Astrid Hägg |
2010 |
SUNDSVALL |
1:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
322 |
7 |
|
Ines Ljungqvist |
2010 |
DOROTEA IF |
1:41.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
8 |
|
Märta Bengter |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
1:43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 12 år och äldre |
6 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
1 |
|
Maja Gillerstedt |
2009 |
SKELLEFTEÅ |
1:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
2 |
|
Alice Hofverberg |
2010 |
SKELLEFTEÅ |
1:39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
3 |
|
Isabelle Holmefur |
2011 |
SKELLEFTEÅ |
1:37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
4 |
|
Varnika Handa |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
1:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
5 |
|
Estelle Koitrand-Engblom |
2007 |
Ö-VIKS ASS |
1:37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
6 |
|
Eva Brigic |
2007 |
HUDIKSVALL |
1:38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
7 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
SÖDERHAMN |
1:39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
8 |
|
Greta Vaitkeviciute |
2009 |
UMEÅ SS |
1:40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 12 år och äldre |
7 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
1 |
|
Vera Pettersson |
2009 |
DOROTEA IF |
1:36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
2 |
|
Lovina Bodén |
2009 |
SKELLEFTEÅ |
1:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
3 |
|
Tova Nilsson Bergström |
2009 |
SUNDSVALL |
1:34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
4 |
|
Emelie Granhällen |
2008 |
SPÅRVÄGEN |
1:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
5 |
|
Sigrid Wååg |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
1:33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
6 |
|
Miranda Viksten |
2010 |
SUNDSVALL |
1:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
7 |
|
Amanda Häll |
2008 |
BOLLNÄS SS |
1:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
329 |
8 |
|
Milla Vestberg |
2006 |
HÖGAKUSTEN |
1:36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 12 år och äldre |
8 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
1 |
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
SPÅRVÄGEN |
1:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
287 |
2 |
|
Signe Westman |
2008 |
Ö-VIKS ASS |
1:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
3 |
|
Max Luthman |
2008 |
UMEÅ SS |
1:30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
4 |
|
Alva Norgren |
2006 |
SUNDSVALL |
1:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
5 |
|
Minna Hedlund |
2007 |
HUDIKSVALL |
1:28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
6 |
|
Tyra Henningsson |
2009 |
SUNDSVALL |
1:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
7 |
|
Stina Koskenniemi |
2006 |
UMEÅ SS |
1:32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
8 |
|
Lone Trygg Wik |
2009 |
SPÅRVÄGEN |
1:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 12 år och äldre |
9 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
1 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
HÄRNÖSAND |
1:24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
2 |
|
Tindra Arvidsson |
2007 |
UMEÅ SS |
1:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
3 |
|
Maja Modin |
2008 |
NJURUNDA |
1:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
4 |
|
Elsa Bergh |
2002 |
NJURUNDA |
1:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
5 |
|
Saga Pihlqvist |
2003 |
NJURUNDA |
1:16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
6 |
|
Ronja Widell |
2004 |
SUNDSVALL |
1:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
7 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
BOLLNÄS SS |
1:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
8 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
SUNDSVALL |
1:24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-06-03 14:45:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|