Program for Sparbanken Skåne Cup
Below are all entry- and startlists shown by session.
Lördag FM, pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ystad Arena |
Arrangör: |
Ystads Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 sep 2023 till den 10 sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
1247 |
|
Ellie Hagström |
2011 |
SK Triton |
SWE |
1:36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1260 |
|
Maya Holmberg |
2011 |
SK Triton |
SWE |
1:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1248 |
|
Rebecka Mattsson |
2011 |
SK Triton |
SWE |
1:47.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-99 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
Status |
|
1 |
1083 |
|
Amanda Persson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
1222 |
|
Sofie Jönsson |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
SWE |
1:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1303 |
|
Julia Olsson |
2004 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
1223 |
|
Nellie Björkqvist |
2007 |
Sjöbo Simsällskap |
SWE |
1:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
1284 |
|
Tea Stark Friis |
2006 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1289 |
|
Tyra Rundgren |
2008 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
1273 |
|
Tindra Alstierna |
2006 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1042 |
|
Fanny Paulsson |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1044 |
|
Ella Ekelund |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1026 |
|
Celina Seuranen |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
1281 |
|
Nellie Emilsson |
2005 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1100 |
|
Nora Olsson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1293 |
|
Isabelle Leo |
2009 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
1102 |
|
Anna Stenberg |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
1036 |
|
Karla Rosvall |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
1270 |
|
Olivia Malmborg |
2006 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
975 |
|
Ana Corluka |
2006 |
Kristianstads SLS |
SWE |
1:14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1305 |
|
Alma Persson |
2008 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1020 |
|
Angeliki Marinidis |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:14.65 |
|
|
|
20 |
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:14.78 |
|
|
|
1098 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
SWE |
|
21 |
|
|
|
|
|
|
Föreningen Trelleborg Sim |
|
1:15.16 |
|
|
|
1331 |
Sanna Westerberg |
2004 |
SWE |
|
22 |
|
|
|
|
|
|
Föreningen Trelleborg Sim |
|
1:15.20 |
|
|
|
1332 |
Tova Kjellberg |
2004 |
SWE |
|
23 |
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:15.27 |
|
|
|
1027 |
Olivia Brantmark |
2008 |
SWE |
|
24 |
|
|
|
|
|
|
Kristianstads SLS |
|
1:15.97 |
|
|
|
979 |
Emma Widerfors |
2005 |
SWE |
|
25 |
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:16.37 |
|
|
|
1021 |
Sara Matoussi |
2008 |
SWE |
|
26 |
|
|
|
|
|
|
SK Triton |
|
1:16.39 |
|
|
|
1246 |
Frida Mårtensson |
2009 |
SWE |
|
27 |
|
|
|
|
|
|
Kristianstads SLS |
|
1:16.52 |
|
|
|
978 |
Ellie Petersson |
2005 |
SWE |
|
28 |
|
|
|
|
|
|
SK Triton |
|
1:16.72 |
|
|
|
1243 |
Beatrice Hanner |
2008 |
SWE |
|
29 |
|
|
|
|
|
|
Föreningen Trelleborg Sim |
|
1:17.25 |
|
|
|
1346 |
Jacquline Rengbrandt |
2005 |
SWE |
|
30 |
|
|
|
|
|
|
Föreningen Trelleborg Sim |
|
1:17.70 |
|
|
|
1326 |
Alma Liljenberg-Löfgren |
2007 |
SWE |
|
31 |
|
|
|
|
|
|
SK Triton |
|
1:17.73 |
|
|
|
1239 |
Signe Larzenius |
2008 |
SWE |
|
32 |
|
|
|
|
|
|
S 71 |
|
1:18.23 |
|
|
|
1218 |
Wilda Thorgren |
2007 |
SWE |
|
33 |
|
|
|
|
|
|
SK Triton |
|
1:18.66 |
|
|
|
1242 |
Clara Lindström |
2008 |
SWE |
|
34 |
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:19.23 |
|
|
|
1106 |
Alice Wikermark |
2010 |
SWE |
|
35 |
|
|
|
|
|
|
Föreningen Trelleborg Sim |
|
1:20.34 |
|
|
|
1329 |
Freja Härstedt |
2007 |
SWE |
|
36 |
|
|
|
|
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:20.40 |
|
|
|
1019 |
Philippa Lindgren |
2008 |
SWE |
|
37 |
|
|
|
|
|
|
Ystads Simsällskap |
|
1:20.50 |
|
|
|
1300 |
Emma Nilsson |
2008 |
SWE |
|
38 |
1193 |
|
Alicia Johansson-Lindvist |
|
Simklubben Ran |
|
1:20.67 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
39 |
1225 |
|
Lova Millbourn |
|
SK Triton |
|
1:20.95 |
|
|
|
2009 |
SWE |
|
40 |
1327 |
|
Ella Knutsson |
|
Föreningen Trelleborg Sim |
|
1:21.14 |
|
|
|
2009 |
SWE |
|
41 |
1310 |
|
Ida Viberg Mårtensson |
|
Ystads Simsällskap |
|
1:21.20 |
|
|
|
2005 |
SWE |
|
42 |
1288 |
|
Tora Stark Friis |
|
Ystads Simsällskap |
|
1:21.75 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
43 |
1240 |
|
Selma Lindström |
|
SK Triton |
|
1:22.37 |
|
|
|
2006 |
SWE |
|
|
|
|
|
44 |
1013 |
|
Mira Thorsen |
|
Kristianstads SLS |
|
1:22.50 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
45 |
1244 |
|
Linnéa Kamstad |
|
SK Triton |
|
1:22.85 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
46 |
1224 |
|
Felicia Almquist |
|
SK Triton |
|
1:23.11 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
47 |
1108 |
|
Ana Radenkovic |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:24.03 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
48 |
1199 |
|
Elina Svensson |
|
Simklubben Ran |
|
1:24.05 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
49 |
1107 |
|
Ana Maksimovic |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:24.58 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
50 |
1258 |
|
Elzbieta Vilutyte |
|
SK Triton |
|
1:24.59 |
|
|
|
2009 |
SWE |
|
|
|
|
|
51 |
1201 |
|
Tindra Warnholtz |
|
Simklubben Ran |
|
1:25.56 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
52 |
1105 |
|
Aisa Cvrk |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:26.99 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
53 |
1251 |
|
Marie Rönn Frigård |
|
SK Triton |
|
1:27.71 |
|
|
|
2008 |
SWE |
|
|
|
|
|
54 |
1228 |
|
Emmy Hovold |
|
SK Triton |
|
1:28.94 |
|
|
|
2010 |
SWE |
|
|
|
|
|
55 |
1230 |
|
Ida Palminger |
2009 |
SK Triton |
SWE |
1:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
1324 |
|
Saga Johansson |
2008 |
Ängelholms Simsällskap |
SWE |
1:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1334 |
|
Amy Blacquire |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
1235 |
|
Olivia Winberg |
2010 |
SK Triton |
SWE |
1:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
1229 |
|
Filippa Alhbin |
2010 |
SK Triton |
SWE |
1:36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1249 |
|
Gabija Jurgilaityte |
2010 |
SK Triton |
SWE |
1:36.67 |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
1339 |
|
Viktoria Nilsson |
2009 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
1231 |
|
Emilia Ljunggren |
2005 |
SK Triton |
SWE |
1:48.34 |
|
SM14 |
|
63 |
1277 |
|
Louise Möller Nilsson |
2008 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
1333 |
|
Alida Alexandersson |
2010 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-09-07 09:43:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
|
|
|
|