Program for Ystad Grand Prix 2, Swedish Grand Prix
Below are all entry- and startlists shown by session.
Söndag A-flight
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
YSTAD GRAND PRIX 2 / SWEDISH GRAND PRIX
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ystad Arena |
Arrangör: |
YSTADS SIMSÄLLSKAP |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 okt 2023 till den 29 okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
100m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Ekaterina Avramova |
1991 |
Ealing SC |
GBR |
59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miranda Arvidsson |
1998 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annie Hegmegi |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Nilsson |
2008 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lina Nielsen |
2005 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
1:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vicky Luc |
2007 |
Kristianstads SLS |
SWE |
1:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelie Ek-Wärn |
2004 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:02.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nina Podric |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amanda Persson |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Nordberg |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hannah Ruud Raustöl |
2003 |
Asker Swömmeklubb |
NOR |
1:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julia Almquist |
2007 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alicia Ekelund |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alicia Olsson |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Thea Wicknertz |
2005 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alice Skoglund |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Amanda Cederqvist |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ebba Jönsson |
2005 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tyra Littorin |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Klara Torén |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ella Holmqvist |
2005 |
Simklubben S02 |
SWE |
1:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Yendi Bou Absi |
2006 |
Kristianstads SLS |
SWE |
1:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Freja Malmgren |
2007 |
S 71 |
SWE |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Isabelle Leo |
2009 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Liv Stalbohm |
2007 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Felicia Leo |
2006 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Elina Ryynänen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emelina Bech |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Tova Siversson |
2005 |
Landskrona Simsällskap |
SWE |
1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lilly Frost |
2008 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Ella Nyman |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Tuva Gustavsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Tyra Ekeberg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Olivia Malmborg |
2006 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ella Thim |
2009 |
Kristianstads SLS |
SWE |
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Lilly Renlund |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Alma Persson |
2008 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Felicia Jönsson |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Siri Fältman |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Lovisa Rohlin |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
SWE |
1:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Agnes Ohlsson |
2007 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Agnes Nordanstig |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Ella Andersson |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Eyla Lidberg |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Greta Sandell |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Daniella Nilsson |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
1:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Emma Molin |
2009 |
Ystads Simsällskap |
SWE |
1:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-10-27 11:41:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Skånes Simförbund |
|
|
|
|