Program för Ystad Grand Prix 2, Swedish Grand Prix
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag B-flight
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
YSTAD GRAND PRIX 2 / SWEDISH GRAND PRIX
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ystad Arena |
Arrangör: |
YSTADS SIMSÄLLSKAP |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 okt 2023 till den 29 okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley Damer
|
Försök 5 (8) B flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
AR |
2:10.12 |
|
Louise Hansson |
|
Helsingborg SS (SWE) |
Ystad |
2015-09-26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Yndigegn |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2:56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Persson |
2008 |
Ystads Simsällskap |
2:43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Prössel |
2010 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2:50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Haugen |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
3:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley Damer |
Försök 6 (8) B flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Erkselius |
2006 |
Simklubben Poseidon |
2:41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malva Collvin |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
2:40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Pojmark |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
2:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kajsa Berg |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
2:37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thyra Hopp |
2010 |
Kristianstads SLS |
2:37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dehlia Svensson |
2007 |
Helsingborgs Simsällskap |
2:38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Nordanstig |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
2:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Gummesson |
2008 |
Ystads Simsällskap |
2:42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley Damer |
Försök 7 (8) B flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Svava Björg Lárusdóttir |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
2:35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilly Frost |
2008 |
Simklubben Poseidon |
2:32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sanni Räty |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
2:31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tea Stark Friis |
2006 |
Ystads Simsällskap |
2:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tyra Ekeberg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
2:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Andersson |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
2:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Masoumi |
2007 |
Simklubben Poseidon |
2:36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley Damer |
Försök 8 (8) B flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Sjöholm |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
2:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Gunnarsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
2:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enni Tammilehto |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
2:26.01 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nina Podric |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
2:28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
2:28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Olsson |
2004 |
Simklubben Poseidon |
2:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alice Christensen |
2008 |
Helsingborgs Simsällskap |
2:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-10-28 11:40:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
|
|
|
|