Startliste for RSK International 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
515 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
521 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
522 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
512 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
513 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
497 |
|
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
492 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
629 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
DEN |
1:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
610 |
|
Karoline Hellesøe |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
616 |
|
Nikoline Frederikke Axelsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
604 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
580 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
489 |
|
Alvina Vahala Hvass |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
481 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
482 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
582 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
493 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
490 |
|
Lærke Dyrebjerg Huusfeldt |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
486 |
|
Justine Keinicke |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:26.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
484 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
13 |
|
Sofie Pedersen |
2006 |
Agerskov Ungdomsskole |
DEN |
1:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
7 |
|
Kristine Walløe Poulsen |
2007 |
Agerskov Ungdomsskole |
DEN |
1:29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
569 |
|
Naya Blyn |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
505 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
|
Ringe Svømme Klub |
|
1:30.62 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
25 |
543 |
|
Karla Krog |
|
Nyborg Svømmeklub |
|
1:31.67 |
|
|
|
2011 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
26 |
631 |
|
Christine Jensen |
|
Tommerup Svømme Klub |
|
1:33.49 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
27 |
511 |
|
Mona Borg Kristensen |
|
Ringe Svømme Klub |
|
1:34.75 |
|
|
|
2010 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
28 |
9 |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Agerskov Ungdomsskole |
DEN |
1:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
523 |
|
Mathilde Dam |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
541 |
|
Anne Hangaard |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
510 |
|
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
622 |
|
Kaisa Spilling |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
1:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
477 |
|
Ella Christensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
546 |
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:38.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
660 |
|
Vera Damgaard |
2012 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
655 |
|
Laura Louise Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
509 |
|
Alberte Bjørnø |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
575 |
|
Ea Rosenkjær Bjørnholt |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklub 72 |
DEN |
1:48.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
650 |
|
Dicte Kay Myntman |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:48.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
528 |
|
Clara Rungstrøm |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
1:51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
651 |
|
Emilie Maagaard |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
1:55.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
551 |
|
Josefine Steen Harboe |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
1:55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
652 |
|
Filippa Højlund Sandberg |
2012 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:00.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
656 |
|
Lisbet Steinvör Holmsted Kruse |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
691 |
|
Frida Wind |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
2:38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
553 |
|
Liv Andersen |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
609 |
|
Elitza Gamisheva |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
684 |
|
Anna Bøgelund Frederiksen |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
694 |
|
Dana Midtgaard Simonsen |
2013 |
Swim Team Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
690 |
|
Filippa Stjerne Schmidt |
2013 |
Swim Team Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
632 |
|
Emilie Kaas |
2009 |
Tommerup Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
685 |
|
Anne Kathrine Bjerre Hansen |
2013 |
Swim Team Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
613 |
|
Lukka Træger |
2013 |
Svømmeklubben Sønderborg |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
687 |
|
Clara Elise Lykke Pedersen |
2014 |
Swim Team Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
683 |
|
Andrea Sønderup-Hansen |
2013 |
Swim Team Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
554 |
|
Marie Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
693 |
|
Anna Nørlyng Ipsen |
2011 |
Swim Team Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
548 |
|
Hanna Busk-Clausen |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
552 |
|
Carla Krogh Kristiansen |
2015 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
692 |
|
Zoe Fischer Salomonsen |
2014 |
Swim Team Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
688 |
|
Ellen Bisgaard Jeppesen |
2012 |
Swim Team Odense |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
544 |
|
Elisabeth Guldager Schmidt |
2013 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
558 |
|
Rosa-Augusta Storm Van den Brekel |
2014 |
Nyborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
619 |
|
Silja Dahl |
|
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
2010 |
DEN |
|
65 |
561 |
|
Vega Annabella Christensen |
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2012 |
DEN |
|
66 |
639 |
|
Mathilde Møller-Andersen |
|
Tommerup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2008 |
DEN |
|
67 |
555 |
|
Mathilde Nørgaard |
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2014 |
DEN |
|
68 |
686 |
|
Carla Baadsgaard |
|
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
2013 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 10:29.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|