2023-02-03   21:55:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma PrimaTimber uinnit 2022

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Osallistujaluettelo
PrimaTimber uinnit
Paikka: Järjestäjä: Joensuun uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 10.12.2022 - 10.12.2022
1 50m Vapaauinti Naiset
Sponsor: Karsikon Talohuolto
30-34 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 178 Karoliina Welin 1992 Varkauden Uimarit FIN
05-12-2022 13.13.44 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Suomen Uimaliitto
Document
Osallistujaluettelo
PrimaTimber uinnit
Paikka: Järjestäjä: Joensuun uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 10.12.2022 - 10.12.2022
2 50m Vapaauinti Miehet
Sponsor: Rakennusliike V.Huovinen
65-69 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 215 Jarmo Miinin 1956 Joensuun Uimaseura ry FIN 32.73
60-64 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 216 Antti Uski 1958 Joensuun Uimaseura ry FIN 31.98
55-59 vuotiaat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 137 Timo Vepsäläinen 1966 Brahean Uimarit FIN 28.71
05-12-2022 13.13.46 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Suomen Uimaliitto
Document
Osallistujaluettelo
PrimaTimber uinnit
Paikka: Järjestäjä: Joensuun uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 10.12.2022 - 10.12.2022
3 50m Vapaauinti Naiset
Sponsor: PrimaTimber
11 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 205 Maya Makarova 2011 Uinti Imatra FIN 32.54
2 194 Riina Kosonen 2011 Uinti Imatra FIN 32.65
3 51 Veera Pellikka 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 32.89
4 155 Wilhelmina Kosonen 2012 Savonlinnan Uimaseura FIN 38.11
5 119 Armi Murole 2011 Kuopion Uimaseura FIN 38.44
6 200 Aino Bohm 2011 Uinti Imatra FIN 38.46
7 39 Ella Kostilainen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 38.93
8 143 Viivia Valtonen 2011 Mikkelin Uimaseura FIN 40.89
9 42 Jenna Tykkyläinen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 40.93
10 55 Moona Vatanen 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 41.26
11 123 Anni Huttunen 2011 Kuopion Uimaseura FIN 41.44
12 62 Lilja Emilia Hytönen 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN 43.38
13 66 Ellen Kekkonen 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN 44.03
14 208 Vilja Vesterinen 2011 Uinti Imatra FIN 44.52
15 157 Kaisa Ikäheimonen 2013 Savonlinnan Uimaseura FIN 44.91
16 120 Alma Saksman 2012 Kuopion Uimaseura FIN 44.95
17 121 Eevi Kekki 2012 Kuopion Uimaseura FIN 44.98
18 56 Anna Ponomareva 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN 45.60
19 176 Riina Pakarinen 2013 Varkauden Uimarit FIN 46.89
20 122 Pinja Pitkänen 2011 Kuopion Uimaseura FIN 47.01
21 81 Sofia Petrova 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN 52.62
22 79 Peppi Puhakka 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN 53.76
23 70 Viktoriia Iatsiuruk 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 55.06
24 77 Siiri Kärkkäinen 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN 55.15
25 63 Elina Jormanainen 2014 Joensuun Uimaseura ry FIN 56.95
26 76 Saimi Kärkkäinen 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:01.61
27 71 Mariia Butorova 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:03.11
28 74 Adele Nasib 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:16.52
12 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 189 Jenni Konnu 2006 Uinti Imatra FIN 28.40 L
2 6 Viivi Pesonen 2006 Joensuun Uimaseura ry FIN 28.61
3 14 Eevi Riekki 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 28.81 L
4 190 Aino Metsi 2007 Uinti Imatra FIN 29.54
5 8 Esra Ergüner 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 29.64 L
6 24 Miina Vatanen 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 30.06
7 134 Juulia Turunen 2006 Lappeenrannan Kisa-Toverit FIN 30.29
8 153 Elmiina Kosonen 2010 Savonlinnan Uimaseura FIN 30.39
9 94 Emmi Lyytinen 2004 Kuopion Uimaseura FIN 30.41 L
10 18 Senni Piirainen 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 30.55
11 191 Ilona Luukinen 2006 Uinti Imatra FIN 30.83
12 19 Ella Määttä 2008 Joensuun Uimaseura ry FIN 30.97
13 98 Viivi Hallikainen 2006 Kuopion Uimaseura FIN 30.98 L
14 133 Aino Sarvilahti 2008 Lappeenrannan Kisa-Toverit FIN 31.53 L
15 107 Janiela Laitinen 2008 Kuopion Uimaseura FIN 31.66
16 29 Silja Soininen 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 31.77
17 34 Veera Kaksonen 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 31.81 L
18 1 Anni Manninen 2001 Simmis Wanda ry FIN 31.92 L
19 136 Elisa Rita 2005 Lappeenrannan Kisa-Toverit FIN 32.08 L
20 31 Minni Koskivirta 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 32.20
21 17 Arina Bogdanova 2008 Joensuun Uimaseura ry FIN 32.39 L
22 22 Oona Pölönen 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 32.60
23 111 Aino Nykänen 2008 Kuopion Uimaseura FIN 33.21
24 185 Ella Vilmi 2009 Swimming Club Vuokatti FIN 33.36
25 41 Sofia Behm 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 33.37 L
26 149 Lyydia manninen 2009 Pieksän Kuutit FIN 33.73
27 183 Lotta Ronkainen 2009 Swimming Club Vuokatti FIN 33.90 L
28 173 Jade Kemppainen 2008 Varkauden Uimarit FIN 34.05
29 27 Pihla Tähkäpää 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 34.21
30 170 Maria Sippu 2009 Varkauden Uimarit FIN 34.66
31 25 Renata Niidusaar 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 35.07
32 164 Inka Lappalainen 2006 Varkauden Uimarit FIN 36.67
33 28 Lumia Lätti 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 36.86 L
34 159 Iida Heikkilä 2007 Savonlinnan Uimaseura FIN 37.04
35 186 Enni Huttu 2008 Swimming Club Vuokatti FIN 37.22
36 108 Siiri Kiljunen 2009 Kuopion Uimaseura FIN 37.48
37 187 Hilla Tiensyrjä 2009 Swimming Club Vuokatti FIN 37.82
38 156 Martta Muhonen 2009 Savonlinnan Uimaseura FIN 37.91
39 158 Uliana Lemeshko 2010 Savonlinnan Uimaseura FIN 38.08
40 198 Enni Helminen 2008 Uinti Imatra FIN 38.49 L
41 145 Matilda Eskelinen 2008 Mikkelin Uimaseura FIN 38.53
42 144 Mona Rahikainen 2010 Mikkelin Uimaseura FIN 38.57
43 188 Oona Lukka 2008 Swimming Club Vuokatti FIN 38.60
44 197 Matilda Hatakka 2008 Uinti Imatra FIN 38.82
45 184 Oona Liuski 2010 Swimming Club Vuokatti FIN 38.90
46 196 Unni Tikka 2005 Uinti Imatra FIN 39.39 L
47 140 Saimi Löppönen 2010 Mikkelin Uimaseura FIN 39.97
48 68 Noora Koistinen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 40.09
49 201 Ida Toivonen 2010 Uinti Imatra FIN 40.13
50 175 Tiia Hekkanen 2008 Varkauden Uimarit FIN 41.56
51 124 Essi Allinen 2010 Kuopion Uimaseura FIN 43.68
52 207 Hilma Kotimäki 2010 Uinti Imatra FIN
05-12-2022 13.13.47 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Suomen Uimaliitto
Document
Osallistujaluettelo
PrimaTimber uinnit
Paikka: Järjestäjä: Joensuun uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 10.12.2022 - 10.12.2022
4 50m Vapaauinti Miehet
Sponsor: PrimaTimber
12 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 106 Anton Kahelin 2010 Kuopion Uimaseura FIN 30.63
2 168 Jasper Vihavainen 2011 Varkauden Uimarit FIN 34.75
3 114 Miro Tuomainen 2010 Kuopion Uimaseura FIN 35.65
4 214 Urho Leppälä 2010 Vanders FIN 36.42
5 115 Pyry Poikolainen 2011 Kuopion Uimaseura FIN 37.48
6 165 Viljo Vilhunen 2011 Varkauden Uimarit FIN 37.61
7 45 Onni Hyttinen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 38.05 L
8 61 Veeti Hakulinen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 38.08 L
9 117 Maxim Zanin 2010 Kuopion Uimaseura FIN 38.74
10 209 Aki Korhonen 2010 Uinti Imatra FIN 40.44
11 141 Viktor Laakkonen 2013 Mikkelin Uimaseura FIN 41.27
12 146 Veeti Eskelinen 2010 Mikkelin Uimaseura FIN 41.57
13 64 Paavo Puujalka 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 42.03
14 172 Veikko Vilhunen 2014 Varkauden Uimarit FIN 43.09
15 118 Aarni Komulainen 2011 Kuopion Uimaseura FIN 43.27 L
16 125 Aapo Töhönen 2010 Kuopion Uimaseura FIN 43.40
17 206 Onni Kainulainen 2012 Uinti Imatra FIN 45.30
18 60 Joona Härkönen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 49.24 L
19 73 Vilho Pölönen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 50.09
20 80 Kirill Zuikov 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 51.32
21 78 Hugo Hyttinen 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 52.89
22 72 Kento Hollóköi 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN 53.01
23 67 Eero Hirvonen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 53.18
24 69 Taavi Kerkkänen 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 53.28 L
25 65 Matti Mustonen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:12.34
26 210 Mikhail Kitavin 2012 Uinti Imatra FIN
13 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 132 Luka Valtonen 2006 Lappeenrannan Kisa-Toverit FIN 25.72
2 154 Aleksi Mustonen 2005 Savonlinnan Uimaseura FIN 26.06 L
3 3 Konsta Kauppinen 2005 Joensuun Uimaseura ry FIN 26.15
4 148 Lauri Voutilainen 2006 Pieksän Kuutit FIN 26.44
5 162 Ville Luukkonen 1998 Varkauden Uimarit FIN 26.50
6 96 Niklas Pesonen 2006 Kuopion Uimaseura FIN 26.51
7 5 Frans Riekki 2005 Joensuun Uimaseura ry FIN 27.02 L
8 21 Antto Koppinen 2006 Joensuun Uimaseura ry FIN 27.79
9 163 Vili Nissinen 2004 Varkauden Uimarit FIN 27.82
10 100 Cristian Cannizzaro 2007 Kuopion Uimaseura FIN 28.24 L
11 192 Martin Kullberg 2009 Uinti Imatra FIN 28.40
12 169 Samuel Hartikainen 2006 Varkauden Uimarit FIN 28.50
13 35 Vilho Eerik Pellikka 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 31.21
14 99 Konsta Hiltunen 2009 Kuopion Uimaseura FIN 31.24
15 127 Jerry Tervamäki 2009 Kuopion Uimaseura FIN 32.37
16 203 Ville Vakkilainen 2009 Uinti Imatra FIN 32.47
17 166 Patrick Salo 2008 Varkauden Uimarit FIN 33.75
18 52 Veikko Eemil Ukko
Lappalainen
2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 34.56
19 177 Eetu Pelkonen 2008 Varkauden Uimarit FIN 34.89
20 102 Viljo Laavola 2009 Kuopion Uimaseura FIN 35.06 L
21 116 Christian Laaksonen 2009 Kuopion Uimaseura FIN 39.72 L
22 43 Elias Röppänen 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 41.62 L
23 126 Benjamin Bodnarchuk 2009 Kuopion Uimaseura FIN 41.64
05-12-2022 13.13.49 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Suomen Uimaliitto
Document
Osallistujaluettelo
PrimaTimber uinnit
Paikka: Järjestäjä: Joensuun uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 10.12.2022 - 10.12.2022
5 200m Sekauinti Naiset
Sponsor: WP-Putki
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 26 Inari Sormunen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 2:44.12
2 105 Siiri Oravainen 2008 Kuopion Uimaseura FIN 2:53.94
3 29 Silja Soininen 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 3:01.16
4 37 Anna Laukkanen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 3:21.39
5 113 Viktoria Mysheva 2011 Kuopion Uimaseura FIN 3:21.60
6 101 Vilma Raatikainen 2008 Kuopion Uimaseura FIN 3:28.58 L
7 187 Hilla Tiensyrjä 2009 Swimming Club Vuokatti FIN 3:35.96
8 195 Veera Karhu 2005 Uinti Imatra FIN 3:46.04 L
9 171 Elisa Luostarinen 2011 Varkauden Uimarit FIN 3:47.49
10 53 Aino Niemi 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN
11 184 Oona Liuski 2010 Swimming Club Vuokatti FIN
12 40 Anna Helmi Halmepuro 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN
13 48 Julia Hirvonen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN
14 44 Taisia Volkova 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN
15 201 Ida Toivonen 2010 Uinti Imatra FIN
16 204 Anna-Greta Aurora Kohonen 2008 Uinti Imatra FIN
17 47 Ella Hirvonen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN
18 167 Anette Kokki 2009 Varkauden Uimarit FIN
05-12-2022 13.13.50 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Suomen Uimaliitto
Document
Osallistujaluettelo
PrimaTimber uinnit
Paikka: Järjestäjä: Joensuun uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 10.12.2022 - 10.12.2022
6 200m Sekauinti Miehet
Sponsor: WP-Putki
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 11 Nuutti Kerkkänen 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 2:37.51 L
2 30 Jeremias Tuhkanen 2008 Joensuun Uimaseura ry FIN 2:39.97
3 135 Nooa Valtonen 2008 Lappeenrannan Kisa-Toverit FIN 2:41.01
4 95 Lauri Juvonen 2007 Kuopion Uimaseura FIN 2:51.39
5 168 Jasper Vihavainen 2011 Varkauden Uimarit FIN 3:24.67
6 38 Severi Tiippana 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 3:45.34
7 58 Samu Hirvonen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN
8 52 Veikko Eemil Ukko
Lappalainen
2009 Joensuun Uimaseura ry FIN
9 61 Veeti Hakulinen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN
10 49 Iaroslav Bondarenko 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN
11 59 Konsta Heikkinen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN
05-12-2022 13.13.51 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Suomen Uimaliitto
Document
Osallistujaluettelo
PrimaTimber uinnit
Paikka: Järjestäjä: Joensuun uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 10.12.2022 - 10.12.2022
7 100m Selkäuinti Naiset
Sponsor: Systeema
13 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 22 Oona Pölönen 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:20.41
2 205 Maya Makarova 2011 Uinti Imatra FIN 1:20.76
3 31 Minni Koskivirta 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:21.53
4 24 Miina Vatanen 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:23.92 L
5 109 Vilhelmiina Nissinen 2011 Kuopion Uimaseura FIN 1:24.05 L
6 39 Ella Kostilainen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:32.10
7 34 Veera Kaksonen 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:32.89
8 25 Renata Niidusaar 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:39.62
9 55 Moona Vatanen 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:48.45
10 199 Elli Luukinen 2009 Uinti Imatra FIN 1:49.88
11 143 Viivia Valtonen 2011 Mikkelin Uimaseura FIN 1:54.39
12 68 Noora Koistinen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN
14 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 10 Maria Korkalainen 2005 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:07.71
2 97 Leena Tissari 2008 Kuopion Uimaseura FIN 1:12.11
3 16 Sara Jaatinen 2008 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:13.31
4 6 Viivi Pesonen 2006 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:14.44
5 20 Peppi Vartiainen 2008 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:15.19
6 4 Neri Lätti 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:17.93
7 18 Senni Piirainen 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:21.86
8 15 Sofia Soininen 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:27.21
9 186 Enni Huttu 2008 Swimming Club Vuokatti FIN 1:28.62
10 133 Aino Sarvilahti 2008 Lappeenrannan Kisa-Toverit FIN 1:32.00 L
11 110 Annukka Tallinen 2008 Kuopion Uimaseura FIN 1:34.62 L
12 104 Emma Bakker 2008 Kuopion Uimaseura FIN 1:35.22 L
13 17 Arina Bogdanova 2008 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:37.47 L
14 145 Matilda Eskelinen 2008 Mikkelin Uimaseura FIN
05-12-2022 13.13.51 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Suomen Uimaliitto
Document
Osallistujaluettelo
PrimaTimber uinnit
Paikka: Järjestäjä: Joensuun uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 10.12.2022 - 10.12.2022
8 100m Selkäuinti Miehet
Sponsor: Intersport
14 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 138 Leevi Hietikko-Kaukola 2008 Brahean Uimarit FIN 1:22.58
2 99 Konsta Hiltunen 2009 Kuopion Uimaseura FIN 1:23.68
3 214 Urho Leppälä 2010 Vanders FIN 1:29.95
4 61 Veeti Hakulinen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:31.62
5 114 Miro Tuomainen 2010 Kuopion Uimaseura FIN 1:33.84
6 46 Filip Kristian Raita 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:34.30 L
7 36 Aleksi Jormanainen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:35.35
8 57 William Sirainen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:37.47
9 43 Elias Röppänen 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:42.08
10 45 Onni Hyttinen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:46.53
11 50 Veikko Piironen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:50.01
12 112 Reino Korpela 2011 Kuopion Uimaseura FIN 1:53.16
13 60 Joona Härkönen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:54.40
15 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 2 Roope Eiserbeck 1999 Joensuun Uimaseura ry FIN 58.76
2 148 Lauri Voutilainen 2006 Pieksän Kuutit FIN 1:09.07
3 9 Topias Partinen 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:22.61
05-12-2022 13.13.52 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Suomen Uimaliitto
Document
Osallistujaluettelo
PrimaTimber uinnit
Paikka: Järjestäjä: Joensuun uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 10.12.2022 - 10.12.2022
9 50m Rintauinti Naiset
Sponsor: Ouneva Group
11 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 113 Viktoria Mysheva 2011 Kuopion Uimaseura FIN 40.45
2 51 Veera Pellikka 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 42.18
3 171 Elisa Luostarinen 2011 Varkauden Uimarit FIN 46.58
4 155 Wilhelmina Kosonen 2012 Savonlinnan Uimaseura FIN 46.91 L
5 40 Anna Helmi Halmepuro 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 50.99
6 48 Julia Hirvonen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 51.68
7 53 Aino Niemi 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 52.09
8 208 Vilja Vesterinen 2011 Uinti Imatra FIN 53.27
9 121 Eevi Kekki 2012 Kuopion Uimaseura FIN 53.39
10 56 Anna Ponomareva 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN 56.52
11 157 Kaisa Ikäheimonen 2013 Savonlinnan Uimaseura FIN 58.37
12 120 Alma Saksman 2012 Kuopion Uimaseura FIN 1:00.46
13 176 Riina Pakarinen 2013 Varkauden Uimarit FIN 1:01.02
14 47 Ella Hirvonen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:04.40
15 122 Pinja Pitkänen 2011 Kuopion Uimaseura FIN 1:09.49
16 81 Sofia Petrova 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:11.77
17 63 Elina Jormanainen 2014 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:13.71
18 71 Mariia Butorova 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:16.93
19 42 Jenna Tykkyläinen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN
20 76 Saimi Kärkkäinen 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN
21 79 Peppi Puhakka 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN
22 74 Adele Nasib 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN
12 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 189 Jenni Konnu 2006 Uinti Imatra FIN 36.10
2 7 Inka Hämäläinen 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 36.14 L
3 103 Vilma Moilanen 2004 Kuopion Uimaseura FIN 37.42
4 150 Laura Karhu 1995 Savonlinnan Uimaseura FIN 38.71
5 136 Elisa Rita 2005 Lappeenrannan Kisa-Toverit FIN 38.97
6 12 Vilma Vatanen 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 39.08 L
7 190 Aino Metsi 2007 Uinti Imatra FIN 39.24
8 23 Roosa Kaksonen 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 39.27
9 19 Ella Määttä 2008 Joensuun Uimaseura ry FIN 40.69 L
10 98 Viivi Hallikainen 2006 Kuopion Uimaseura FIN 41.54
11 28 Lumia Lätti 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 42.47
12 15 Sofia Soininen 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 43.74
13 25 Renata Niidusaar 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 43.97
14 105 Siiri Oravainen 2008 Kuopion Uimaseura FIN 44.20 L
15 111 Aino Nykänen 2008 Kuopion Uimaseura FIN 45.34
16 193 Elle Minni Marie Salmela 2006 Uinti Imatra FIN 46.80
17 197 Matilda Hatakka 2008 Uinti Imatra FIN 47.50
18 75 Roosa Kettunen 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 48.79
19 145 Matilda Eskelinen 2008 Mikkelin Uimaseura FIN 49.60
20 167 Anette Kokki 2009 Varkauden Uimarit FIN 51.56
21 170 Maria Sippu 2009 Varkauden Uimarit FIN 52.10
22 188 Oona Lukka 2008 Swimming Club Vuokatti FIN 52.66
23 156 Martta Muhonen 2009 Savonlinnan Uimaseura FIN 53.89
24 124 Essi Allinen 2010 Kuopion Uimaseura FIN 54.93
25 184 Oona Liuski 2010 Swimming Club Vuokatti FIN 56.07 L
26 201 Ida Toivonen 2010 Uinti Imatra FIN 56.24
27 175 Tiia Hekkanen 2008 Varkauden Uimarit FIN 56.27
28 54 Neelia Lohela 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN
29 101 Vilma Raatikainen 2008 Kuopion Uimaseura FIN
30 207 Hilma Kotimäki 2010 Uinti Imatra FIN
05-12-2022 13.13.53 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Suomen Uimaliitto
Document
Osallistujaluettelo
PrimaTimber uinnit
Paikka: Järjestäjä: Joensuun uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 10.12.2022 - 10.12.2022
10 50m Rintauinti Miehet
Sponsor: Ouneva Group
12 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 115 Pyry Poikolainen 2011 Kuopion Uimaseura FIN 49.27
2 118 Aarni Komulainen 2011 Kuopion Uimaseura FIN 49.31
3 146 Veeti Eskelinen 2010 Mikkelin Uimaseura FIN 50.00
4 49 Iaroslav Bondarenko 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN 50.48 L
5 59 Konsta Heikkinen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 50.55
6 117 Maxim Zanin 2010 Kuopion Uimaseura FIN 51.89
7 114 Miro Tuomainen 2010 Kuopion Uimaseura FIN 52.14
8 58 Samu Hirvonen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 53.33
9 67 Eero Hirvonen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 54.90
10 125 Aapo Töhönen 2010 Kuopion Uimaseura FIN 1:00.01
11 72 Kento Hollóköi 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:06.09
12 69 Taavi Kerkkänen 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:06.91
13 80 Kirill Zuikov 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:08.39
14 141 Viktor Laakkonen 2013 Mikkelin Uimaseura FIN
15 209 Aki Korhonen 2010 Uinti Imatra FIN
13 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 161 Lauri Vilhunen 1985 Varkauden Uimarit FIN 31.41 L
2 151 Joonas Mikkonen 1988 Savonlinnan Uimaseura FIN 32.31
3 3 Konsta Kauppinen 2005 Joensuun Uimaseura ry FIN 32.87
4 169 Samuel Hartikainen 2006 Varkauden Uimarit FIN 33.48
5 152 Aleksi Pirinen 1996 Savonlinnan Uimaseura FIN 33.56
6 21 Antto Koppinen 2006 Joensuun Uimaseura ry FIN 34.23
7 100 Cristian Cannizzaro 2007 Kuopion Uimaseura FIN 34.52 L
8 132 Luka Valtonen 2006 Lappeenrannan Kisa-Toverit FIN 35.51
9 147 Topi Rissanen 2008 Pieksän Kuutit FIN 35.54
10 96 Niklas Pesonen 2006 Kuopion Uimaseura FIN 36.43 L
11 202 Jere Kaljunen 2009 Uinti Imatra FIN 38.72
12 102 Viljo Laavola 2009 Kuopion Uimaseura FIN 41.73
13 30 Jeremias Tuhkanen 2008 Joensuun Uimaseura ry FIN 41.94
14 192 Martin Kullberg 2009 Uinti Imatra FIN 42.88
15 177 Eetu Pelkonen 2008 Varkauden Uimarit FIN 47.03
16 166 Patrick Salo 2008 Varkauden Uimarit FIN 47.38
17 126 Benjamin Bodnarchuk 2009 Kuopion Uimaseura FIN 47.93
18 116 Christian Laaksonen 2009 Kuopion Uimaseura FIN 54.33 L
19 142 Veikka Valtonen 2009 Mikkelin Uimaseura FIN 1:00.80
05-12-2022 13.13.54 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Suomen Uimaliitto
Document
Osallistujaluettelo
PrimaTimber uinnit
Paikka: Järjestäjä: Joensuun uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 10.12.2022 - 10.12.2022
11 100m Perhosuinti Naiset
Sponsor: Tritanium
13 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 26 Inari Sormunen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:19.32
2 41 Sofia Behm 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:25.74
3 39 Ella Kostilainen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:35.68
4 37 Anna Laukkanen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:40.55
5 187 Hilla Tiensyrjä 2009 Swimming Club Vuokatti FIN 1:40.61
14 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 13 Anri Parviainen 2008 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:07.57
2 8 Esra Ergüner 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:10.12
3 107 Janiela Laitinen 2008 Kuopion Uimaseura FIN
05-12-2022 13.13.55 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Suomen Uimaliitto
Document
Osallistujaluettelo
PrimaTimber uinnit
Paikka: Järjestäjä: Joensuun uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 10.12.2022 - 10.12.2022
12 100m Perhosuinti Miehet
Sponsor: Tritanium
14 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 135 Nooa Valtonen 2008 Lappeenrannan Kisa-Toverit FIN 1:14.12
2 106 Anton Kahelin 2010 Kuopion Uimaseura FIN 1:26.00 L
15 ja vanhemmat
# ID Nimi Born Seura Kans Ilm. aika Tila
No participants
05-12-2022 13.13.55 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Suomen Uimaliitto
Document
Osallistujaluettelo
PrimaTimber uinnit
Paikka: Järjestäjä: Joensuun uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 10.12.2022 - 10.12.2022
13 800m Vapaauinti Naiset
Sponsor: Kerubi
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 4 Neri Lätti 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 10:16.35
2 103 Vilma Moilanen 2004 Kuopion Uimaseura FIN 10:24.53
3 191 Ilona Luukinen 2006 Uinti Imatra FIN 10:38.25
4 110 Annukka Tallinen 2008 Kuopion Uimaseura FIN 11:41.81
5 178 Karoliina Welin 1992 Varkauden Uimarit FIN
6 27 Pihla Tähkäpää 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN
7 183 Lotta Ronkainen 2009 Swimming Club Vuokatti FIN
8 174 Filippa Kokki 2006 Varkauden Uimarit FIN
05-12-2022 13.13.55 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Suomen Uimaliitto
Document
Osallistujaluettelo
PrimaTimber uinnit
Paikka: Järjestäjä: Joensuun uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 10.12.2022 - 10.12.2022
14 800m Vapaauinti Miehet
Sponsor: Sähköasennus Kuronen
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 35 Vilho Eerik Pellikka 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN 10:31.41
2 33 Aukusti Partinen 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN
3 32 Otso Partanen 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN
05-12-2022 13.13.56 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Suomen Uimaliitto
Document
Osallistujaluettelo
PrimaTimber uinnit
Paikka: Järjestäjä: Joensuun uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 10.12.2022 - 10.12.2022
15 50m Selkäuinti Naiset
Sponsor: ISLO
11 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 109 Vilhelmiina Nissinen 2011 Kuopion Uimaseura FIN 37.95
2 194 Riina Kosonen 2011 Uinti Imatra FIN 38.88
3 44 Taisia Volkova 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 47.14
4 42 Jenna Tykkyläinen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 47.52
5 200 Aino Bohm 2011 Uinti Imatra FIN 47.70
6 123 Anni Huttunen 2011 Kuopion Uimaseura FIN 47.78
7 120 Alma Saksman 2012 Kuopion Uimaseura FIN 48.41
8 53 Aino Niemi 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 49.29 L
9 55 Moona Vatanen 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 51.26
10 122 Pinja Pitkänen 2011 Kuopion Uimaseura FIN 53.67
11 40 Anna Helmi Halmepuro 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 54.19
12 62 Lilja Emilia Hytönen 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN 56.12
13 121 Eevi Kekki 2012 Kuopion Uimaseura FIN 56.22
14 77 Siiri Kärkkäinen 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN 58.26
15 66 Ellen Kekkonen 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:03.83
16 70 Viktoriia Iatsiuruk 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:04.31
17 79 Peppi Puhakka 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:06.48
18 81 Sofia Petrova 2012 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:07.10
19 76 Saimi Kärkkäinen 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:07.20
20 63 Elina Jormanainen 2014 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:08.11
21 71 Mariia Butorova 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN
22 119 Armi Murole 2011 Kuopion Uimaseura FIN
12 ja vanhemmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 8 Esra Ergüner 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 33.92
2 6 Viivi Pesonen 2006 Joensuun Uimaseura ry FIN 34.17
3 20 Peppi Vartiainen 2008 Joensuun Uimaseura ry FIN 34.34
4 94 Emmi Lyytinen 2004 Kuopion Uimaseura FIN 34.48
5 97 Leena Tissari 2008 Kuopion Uimaseura FIN 34.58
6 7 Inka Hämäläinen 2007 Joensuun Uimaseura ry FIN 35.41
7 26 Inari Sormunen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 36.82
8 98 Viivi Hallikainen 2006 Kuopion Uimaseura FIN 37.71
9 153 Elmiina Kosonen 2010 Savonlinnan Uimaseura FIN 38.18
10 136 Elisa Rita 2005 Lappeenrannan Kisa-Toverit FIN 38.64
11 104 Emma Bakker 2008 Kuopion Uimaseura FIN 39.41
12 186 Enni Huttu 2008 Swimming Club Vuokatti FIN 40.43
13 185 Ella Vilmi 2009 Swimming Club Vuokatti FIN 40.54
14 149 Lyydia manninen 2009 Pieksän Kuutit FIN 40.69
15 37 Anna Laukkanen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 41.34
16 28 Lumia Lätti 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 42.84
17 198 Enni Helminen 2008 Uinti Imatra FIN 42.85
18 187 Hilla Tiensyrjä 2009 Swimming Club Vuokatti FIN 44.63
19 158 Uliana Lemeshko 2010 Savonlinnan Uimaseura FIN 45.04
20 144 Mona Rahikainen 2010 Mikkelin Uimaseura FIN 46.84
21 164 Inka Lappalainen 2006 Varkauden Uimarit FIN 47.00
22 196 Unni Tikka 2005 Uinti Imatra FIN 49.14
23 68 Noora Koistinen 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 50.09
24 140 Saimi Löppönen 2010 Mikkelin Uimaseura FIN 50.38
25 188 Oona Lukka 2008 Swimming Club Vuokatti FIN 50.61
26 184 Oona Liuski 2010 Swimming Club Vuokatti FIN 51.20
27 204 Anna-Greta Aurora Kohonen 2008 Uinti Imatra FIN 53.32
28 124 Essi Allinen 2010 Kuopion Uimaseura FIN 54.43
29 54 Neelia Lohela 2010 Joensuun Uimaseura ry FIN 57.04
30 75 Roosa Kettunen 2009 Joensuun Uimaseura ry FIN
05-12-2022 13.13.56 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Suomen Uimaliitto
Document
Osallistujaluettelo
PrimaTimber uinnit
Paikka: Järjestäjä: Joensuun uimaseura ry
Allas: 25m Päivämäärä: 10.12.2022 - 10.12.2022
16 50m Selkäuinti Miehet
Sponsor: Karelia Sähkö
12 ja nuoremmat
# ID Nimi Synty
nyt
Seura Kans Ilm. aika Tila
1 214 Urho Leppälä 2010 Vanders FIN 41.59
2 114 Miro Tuomainen 2010 Kuopion Uimaseura FIN 43.08
3 36 Aleksi Jormanainen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 43.86
4 168 Jasper Vihavainen 2011 Varkauden Uimarit FIN 45.38
5 38 Severi Tiippana 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 45.73
6 115 Pyry Poikolainen 2011 Kuopion Uimaseura FIN 46.47
7 118 Aarni Komulainen 2011 Kuopion Uimaseura FIN 47.58
8 209 Aki Korhonen 2010 Uinti Imatra FIN 47.91
9 146 Veeti Eskelinen 2010 Mikkelin Uimaseura FIN 50.33
10 141 Viktor Laakkonen 2013 Mikkelin Uimaseura FIN 52.03
11 50 Veikko Piironen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 53.05
12 60 Joona Härkönen 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 54.09
13 64 Paavo Puujalka 2011 Joensuun Uimaseura ry FIN 56.56 L
14 125 Aapo Töhönen 2010 Kuopion Uimaseura FIN 57.86
15 69 Taavi Kerkkänen 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:00.28
16 78 Hugo Hyttinen 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:12.22
17 80 Kirill Zuikov 2013 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:17.28