Program for Arena & Poseidon Team Cup [PTC]
Below are all entry- and startlists shown by session.
Fortsättningstävling söndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena & Poseidon Team Cup (PTC)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevall Sportbasängen |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 sep 2023 till den 3 sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
|
|
Namn |
Ålder |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
Johannes P. Bertelsen |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:08.92 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Zdolsek |
12 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:09.16 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Folke af Trampe |
12 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:10.84 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Klintø |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Giselsson Tholin |
12 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:12.93 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:13.02 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Johns |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:14.32 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar W. K. Christensen |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:17.17 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theo Lind |
12 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:17.27 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:19.06 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar Jensen |
12 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:20.63 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Willas Friis Rohde |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noah Stridh |
12 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:24.65 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexandar-Borrís Stoianov |
11 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Neil O'Brien |
11 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:25.36 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ask Bjerregaard Sæthre |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:25.87 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alvin Bøgh Carlsen |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:26.07 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tristan Anker |
10 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederik Hansen |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Daniel Wiseman Jørgensen |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viktor Munch Kibshede |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jacob Nørgaard |
11 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:37.72 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ville Lindman |
12 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anton Ainalem |
11 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:41.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
William Sandberg |
11 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:42.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Matthew Anterup |
11 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nam Huy Kieu |
11 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:45.20 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
James Wahldén |
9 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:54.00 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Isaac Morgan |
8 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:56.47 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nima Kaiadi |
11 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
2:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Oskar Zou |
11 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
2:15.36 |
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-09-02 08:16:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|