Program for Lyhyen radan SM-uinnit
Below are all entry- and startlists shown by session.
torstaiaamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vaasan Uimahalli |
Järjestäjä: |
VUS-VSS |
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
15.12.2022 - 18.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
100m Vapaauinti Miehet 18 and younger |
|
|
|
|
|
|
|
|
ME |
44.84 |
|
Kyle Chalmers |
|
USA |
|
29.10.2021 |
|
|
EE |
44.94 |
|
Amaury Leveaux |
1985 |
FRA |
Rijeka (CRO) |
13.12.2008 |
|
|
SE |
47.42 |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
Cetus (FIN) |
Vaasa |
12.12.2019 |
|
|
SMKE |
47.42 |
|
Ari-Pekka Liukkonen |
1998 |
Cetus (FIN) |
Tampere (FIN) |
1.1.2019 |
|
|
NSE |
48.59 |
|
Severi Allonen |
1991 |
SWIM (FIN) |
Jyväskylä (FIN) |
31.10.2009 |
|
|
NSMKE |
49.16 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
KemTU (FIN) |
Tampere (FIN) |
1.1.2019 |
|
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
21 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
50.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
428 |
|
Ajjuub Ezzat |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
50.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
231 |
|
Nooa Matela |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
FIN |
51.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
597 |
|
Tuomas Lehtonen |
2005 |
Uinti Tampere |
FIN |
51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
217 |
|
Santeri Pulkkinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
51.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
502 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
203 |
|
Janne Kultala |
2005 |
Kuopion Uimaseura |
FIN |
52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
505 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
664 |
|
Markus Veckman |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
52.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
244 |
|
Lauri Korpi |
2006 |
Ilmajoen Kisailijat |
FIN |
52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
213 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
132 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
133 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
FIN |
52.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
409 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb |
FIN |
52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
513 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
53.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
601 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
FIN |
53.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
15 |
|
Waldemar Palombi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
157 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
221 |
|
Topias Tynjä |
2005 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
276 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
673 |
|
Touko Riipinen |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
552 |
|
Mikael Böckerman |
2006 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
353 |
|
Roope Koskela |
2007 |
Raision Urheilijat |
FIN |
53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
57 |
|
Eero Asikainen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
53.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
258 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
674 |
|
Kaapo Laaja |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
22 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.12.2022 19.21.45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|