Ohjelma Lyhyen radan SM-uinnit
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vaasan Uimahalli |
Järjestäjä: |
VUS-VSS |
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
15.12.2022 - 18.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
50m Selkäuinti Miehet 18 and younger |
|
|
|
|
|
|
|
|
ME |
22.22 |
|
Florent Manaudou |
1990 |
FRA |
|
6.12.2014 |
|
|
EE |
22.22 |
|
Florent Manaudou |
|
FRA |
Doha (QTA) |
6.11.2014 |
|
|
SE |
23.87 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders (FIN) |
Espoonlahti |
19.12.2021 |
|
|
SMKE |
24.25 |
|
Niko Mäkelä |
1998 |
RiUS (FIN) |
Vaasa (FIN) |
1.1.2018 |
|
|
NSE |
24.71 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
Tampere (FIN) |
10.10.2020 |
|
|
NSMKE |
24.86 |
|
Sergey Kuznetsov |
2000 |
Cetus (FIN) |
Oulu (FIN) |
1.1.2017 |
|
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
502 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
428 |
|
Ajjuub Ezzat |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
664 |
|
Markus Veckman |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
513 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
408 |
|
Aapo Kinnunen |
2004 |
Åbo Simklubb |
FIN |
27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
505 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
596 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
FIN |
27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
221 |
|
Topias Tynjä |
2005 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
575 |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
FIN |
27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
71 |
|
Aaron Pirinen |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
FIN |
27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
409 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb |
FIN |
27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
270 |
|
Andras Galos |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
FIN |
27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
104 |
|
Aapo Tuhkanen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
157 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
584 |
|
Ilja Syrjä |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
593 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
57 |
|
Eero Asikainen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
149 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
365 |
|
Matias Saarinen |
2006 |
Salon Uimarit |
FIN |
28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
192 |
|
Konsta Kauppinen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
144 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
195 |
|
Antto Koppinen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
215 |
|
Aapo Koskinen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
510 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
670 |
|
Arttu Venemies |
2005 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
255 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
276 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
81 |
|
Johan Hujanen |
2006 |
Simmis Grani |
FIN |
28.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
637 |
|
Tuomas Heikkilä |
2008 |
Uimaseura Aquila |
FIN |
28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
56 |
|
Joonas Maaranen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
FIN |
28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
353 |
|
Roope Koskela |
2007 |
Raision Urheilijat |
FIN |
28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
635 |
|
Jimi Kojo |
2005 |
Uimaseura Aquila |
FIN |
28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
386 |
|
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
TaTu Tampere |
FIN |
29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
706 |
|
Max Snellman |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
627 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Vanders |
FIN |
29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
363 |
|
Markuss Justovics |
2007 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
671 |
|
Mikko Sihvo |
2004 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
550 |
|
Matteus Einiö |
2004 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
334 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
FIN |
29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
18 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
258 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
FIN |
29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
643 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
FIN |
29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
523 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
586 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
FIN |
29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.12.2022 19.22.01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|