Startliste for DM, 25m, 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
124 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:49.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
91 |
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:51.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
74 |
|
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:52.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
59 |
|
Morris Martin |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
117 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:55.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
265 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
260 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:56.08 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
8 |
189 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
264 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
325 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simförening |
SWE |
1:57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
214 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
1:57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
258 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
71 |
|
Dennis Partanen |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
72 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:58.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
255 |
|
Movla Gerihanov |
2002 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
73 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
171 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
25 |
|
John Zetterqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:00.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
108 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
277 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
SWE |
2:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
261 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
220 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
57 |
|
Tobias Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:03.25 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
221 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
137 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:03.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
173 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
262 |
|
Nicola Pavlovic Cano |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
247 |
|
Mats Rehn |
2002 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
113 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:04.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
169 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
222 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
259 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
83 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:05.67 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
7 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyd Simklubb |
SWE |
2:07.04 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
151 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:07.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
285 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:07.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 11:40:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|