Program för DM, 25m, 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sydpoolen |
Arrangör: |
Södertälje och Stockholmsim |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 22 okt 2022 till den 24 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
223 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
270 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
139 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
15 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
197 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
76 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
212 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
2:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
276 |
|
Roya Tittelbach |
2003 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
226 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:12.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
134 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
125 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:13.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
121 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
227 |
|
Kateryna Lato |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
246 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
107 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
210 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
2:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
120 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
132 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:15.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
49 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
278 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
174 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
179 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
228 |
|
Mana Tanaka |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
279 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
257 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
252 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:20.95 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-22 07:58:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|