Ohjelma Sum-Sim regionfinal 2022 Örebro
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 1 Lördag 12 november 2022 kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim regionfinal 2022 ÖREBRO
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsviksbadet |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 nov 2022 till den 13 nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley F13-14
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
3 |
|
Wilma Håkansson |
2009 |
UPSALA S |
3:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
4 |
|
Klara Segerström |
2009 |
VÄSTERÅS |
3:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
5 |
|
Irma Allvee |
2008 |
KATRINEHOL |
3:25.72 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley F13-14 |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
1 |
|
Leira Sandvall |
2009 |
VÄSTERÅS |
3:12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
2 |
|
Thea Kustmark |
2009 |
KARLSTAD |
3:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
3 |
|
Siri Thermaenius |
2009 |
STRÄNGNÄS |
3:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
4 |
|
Elin Wennberg |
2009 |
FALUN |
3:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
5 |
|
Elna Wilen |
2009 |
KARLSKO SF |
3:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
6 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
UPSALA S |
3:10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
7 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
UPSALA S |
3:12.53 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
8 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
HARNÄS SKU |
3:13.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley F13-14 |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
1 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
UPSALA S |
3:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
2 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
SANDVIKEN |
2:58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
3 |
|
Iris Petersson |
2009 |
ÖSA |
2:54.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
4 |
|
Nellie Szabo |
2009 |
FALUN |
2:53.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
5 |
|
Elin Rimskog |
2008 |
VÄSTERÅS |
2:53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
6 |
|
Elin Bohman |
2009 |
UPSALA S |
2:58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
7 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
KATRINEHOL |
3:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
254 |
8 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
STRÄNGNÄS |
3:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley F13-14 |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
1 |
|
Milia Hardy |
2008 |
UPSALA S |
2:50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
2 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
ÖSA |
2:48.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
3 |
|
Jonna Scholz |
2009 |
STRÄNGNÄS |
2:48.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
4 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
UPSALA S |
2:48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
5 |
|
Ida Hellström |
2008 |
HARNÄS SKU |
2:48.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
6 |
|
Ida Lundell |
2008 |
SALA SS |
2:48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
7 |
|
Julia Singelman |
2009 |
VÄSTERÅS |
2:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
8 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
GÄVLE SS |
2:50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley F13-14 |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1 |
|
Elsa Karls |
2008 |
BORLÄNGE |
2:46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
2 |
|
Linnéa Monfelt |
2009 |
FALUN |
2:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
3 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
UPSALA S |
2:41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
4 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
UPSALA S |
2:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
5 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
ÖSA |
2:41.22 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
6 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
UPSALA S |
2:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
7 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
BOLLNÄS SS |
2:46.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
8 |
|
Alma Arfs |
2009 |
HEDEMORA |
2:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley F13-14 |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
1 |
|
Doris von Hofsten |
2008 |
FALUN |
2:39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
2 |
|
Moa Englund |
2008 |
GRUMS SS |
2:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
3 |
|
Moa Granzell |
2008 |
KARLSTAD |
2:36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
4 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
HARNÄS SKU |
2:30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
5 |
|
Signe Lindberg |
2008 |
KARLSTAD |
2:31.54 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
6 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
UPSALA S |
2:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
7 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
BOLLNÄS SS |
2:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
8 |
|
Karin Lepschi |
2008 |
STRÄNGNÄS |
2:39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-11-12 07:41:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|