Startliste for Region Midtjylland Mesterskaber 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
800m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 og yngre |
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
|
Status |
|
1 |
399 |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
DEN |
20:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 år |
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
|
Status |
|
1 |
349 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
DEN |
12:08.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
273 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
13:42.89 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 år |
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
|
Status |
|
1 |
105 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
11:24.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
106 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
11:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
131 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
12:03.57 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
397 |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
DEN |
14:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
196 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
216 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
455 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 år |
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
|
Status |
|
1 |
288 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
10:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
14 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
DEN |
10:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
205 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
10:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
451 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
DEN |
11:33.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
395 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
DEN |
12:32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
287 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
DEN |
12:50.89 |
|
|
|
|
|
|
|
16 og ældre |
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
|
|
Status |
|
1 |
407 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
9:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
87 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
10:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
206 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
10:38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
402 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
10:53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
381 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
DEN |
11:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
122 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
DEN |
11:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
58 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
DEN |
11:32.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
448 |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
12:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
391 |
|
Karoline K. Christiansen |
2006 |
TST Svømning |
DEN |
13:48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
311 |
|
Ida Frøsig Stengaard |
2002 |
Grenaa Svømmeklub |
DEN |
13:57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
35 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-10-2022 18:05.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Struer Svømmeklub |
|
|
|
|