Program för Rosenlundsbadet Sprint Yards 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Rosenlundsbadet Sprint Yards 2023
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Jönköping |
Arrangör: |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
Yard SC |
Tävlingsdatum: |
den 8 sep 2023 till den 10 sep 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100y Ryggsim Damer
|
Final 1 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
D 12-13 å |
1:03.82 |
|
Matilda Nilsson |
|
Jönköpings SS |
|
2017-09-24 |
|
|
D 14-15 å |
56.24 |
|
Lisa Nystrand |
|
Väsby SS |
|
2021-09-12 |
|
|
D 16-17 å |
20.19 |
|
Annie Hegmegi |
|
Jönköpings SS |
|
2009-09-22 |
|
|
D 18 oä |
55.05 |
|
Magdalena Kuras |
|
SK Triton |
|
2017-09-24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ingrid Kramer |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
1:30.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tove Frank |
2010 |
Simklubben Nereus |
1:40.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Dahlberg |
2010 |
Värnamo Simsällskap |
1:39.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Persson Schentz |
2011 |
Ljungby Simsällskap |
1:37.00 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Åkerman |
2010 |
Simklubben Nereus |
1:38.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
1:40.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elna Nyblom |
2008 |
Simklubben Nereus |
1:28.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Bergzén |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
1:30.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100y Ryggsim Damer |
Final 2 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Svensson |
2011 |
Ljungby Simsällskap |
1:32.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Andreasyan |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
1:31.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Elfverson |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
1:27.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Monica Kim Murakami |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
1:27.57 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elvira Andersson |
2008 |
Simklubben Sydsim |
1:27.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Strandberg |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
1:32.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jemima Jemander |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
1:33.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100y Ryggsim Damer |
Final 3 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Forsblom |
2009 |
Värnamo Simsällskap |
1:26.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Forsberg |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
1:26.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Jonsson |
2007 |
Kalmar Simsällskap |
1:25.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Gunnarsson |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
1:25.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tyra Johansson |
2008 |
Simklubben Sydsim |
1:25.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Wikman |
2009 |
Finspångs Simklubb |
1:26.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fidan Tozak |
2010 |
Kalmar Simsällskap |
1:26.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaia Weidmert |
2008 |
Västerviks Simsällskap |
1:26.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100y Ryggsim Damer |
Final 4 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuva Svensson |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
1:24.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Landmyr |
2009 |
Simklubben Sydsim |
1:24.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilly Rogö |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
1:24.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Elm |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
1:23.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikki Malm |
2010 |
Jönköpings Simsällskap |
1:24.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Holm |
2010 |
Värnamo Simsällskap |
1:24.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iris Esping |
2008 |
Finspångs Simklubb |
1:24.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
1:25.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100y Ryggsim Damer |
Final 5 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joline Norrfjärd |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
1:23.15 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuva Byqvist |
2011 |
Jönköpings Simsällskap |
1:21.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Skarpnord |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
1:20.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Johansson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
1:20.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Chrintz-Gath |
2008 |
Simklubben Nereus |
1:20.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siri Lindblom |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
1:20.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Soldesjö |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
1:22.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noomi Malm |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
1:23.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100y Ryggsim Damer |
Final 6 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
1:20.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Jansson |
2007 |
Nässjö SLS |
1:19.52 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zuzanna Kubasiak |
2009 |
Simklubben Poseidon |
1:18.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lily Viberg |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
1:17.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elinor Fröjd |
2007 |
Simklubben Sydsim |
1:17.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Sandahl |
2008 |
Simklubben Nereus |
1:19.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Englund |
2010 |
Grums Simsällskap |
1:19.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilda Grönberg |
2009 |
Simklubben Poseidon |
1:20.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100y Ryggsim Damer |
Final 7 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Eriksson |
2007 |
Simklubben Hajen |
1:16.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Lindroth |
2009 |
Simklubben Poseidon |
1:16.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siri Carlberg |
2009 |
Finspångs Simklubb |
1:16.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Marcusson |
2005 |
Kalmar Simsällskap |
1:15.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilda Berg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
1:16.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Johansson Magnusson |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
1:16.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hedda Mirus |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
1:16.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Delfin |
2008 |
Simklubben Nereus |
1:17.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100y Ryggsim Damer |
Final 8 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Dahlander |
2008 |
Simklubben Nereus |
1:15.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ester Jonsson |
2007 |
Kalmar Simsällskap |
1:14.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Holmqvist |
2009 |
Simklubben Poseidon |
1:14.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Gutenwik |
2008 |
Simklubben Hajen |
1:13.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sonia Westerstrand |
2009 |
Kalmar Simsällskap |
1:13.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
1:14.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Theander |
2007 |
Kalmar Simsällskap |
1:15.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ester Sainz |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
1:15.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100y Ryggsim Damer |
Final 9 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sabela Rouco Aparicio |
2009 |
Simklubben Poseidon |
1:13.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Isomaa |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
1:12.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
1:11.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Pantzar |
2009 |
Jönköpings Simsällskap |
1:10.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Larsson |
2008 |
Simklubben Hajen |
1:11.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilda Sundell |
2005 |
Västerviks Simsällskap |
1:11.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniela Borg |
2007 |
Simklubben 1970 |
1:12.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Jonsson |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
1:13.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100y Ryggsim Damer |
Final 10 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
1:09.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alina Andersson |
2007 |
Nässjö SLS |
1:07.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
1:05.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thilda Häll |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
1:04.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Bitzén |
2006 |
Simklubben Hajen |
1:04.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lova Rubensson |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
1:06.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nina Mirkhan |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
1:08.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rachel Omoruyi |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
1:10.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-09-10 08:08:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|